До мамите, който са били бременни на сватбата си

  • 3 112
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Та така...
В събота бяхме на сватба на много близко приятелско семйство, нямаше как да не отида...
Пропуснах венчавката в църквата, но от миризмата на свещи съвсем ми става лошо  ooooh!
Как да е издържах в ресторанта, на по-бавнички хорца рипвах и на блузчета това онова, но въпросът ми е друг...
На 21май и на мен ми предстои сватба. Как бих я издържала, мислите ли, че ще съм по-добре тогава, все пак ще съм във втория месец живот и здраве тогава ...
Почнах,ме да се чудим дали да не отложим църковният , че каквито са продължителни

Какво ще кажете майчета ???

# 1
  • София
  • Мнения: 44 014
ами аз бях в 4-тия месец когато беше нашта сватба. нямахме църковен брак обаче - само граждански. не изпитах никакво неразположение нито по време на церемонията, нито след това в ресторанта - беше прекрасна вечер. е накрая бях доста уморена де, но приятно - повече от емоии от колкото физически Wink
хора обаче отказах да играя - бременноста беше само оправдание - просто не мога и не обичам...
а царковен брак не сме сключвали защото мъжът ми не е кръстен. иначе предполагам че  щяхме да имаме.

преценете според  това как се 4увстваш. важно е това да остане като един красив спомен, а да не е просто изпалнение на нещо необходимо преди да се е родило бебето. ако трябва отожете вси4ко за малко по-натам когато вече няма да ти прилошава и ще можеш да се насладиш на 100% на сватбата си - все пак човек веднъж се жени Wink

# 2
  • Мнения: 7 474
"лошото" минава чак към края на 3 мес., просто предупреди попа,че искате по-краткия ритуал, защото ти става лошо. И весело изкарване. married

# 3
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз бях в 8 месец  Laughing.Само, че църковен още не сме правили.
Предупредете попа, че си бременна да кара по съкратената програма или пък отложете църковния за след като родиш  Wink Ще се венчаете после с бебо  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 6 788
Аз бях в 4 месец, не ми е ставало лошо от свещите, а и от нищо друго!!! Споко, всичко ще е наред!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 006
Aз бях в четвъртия месец,когато се оженихме.Въпреки,че по това време ми ставаше много лошо и постоянно повръщах.В деня на сватбата се чувствах добре.В църквата не ми стана лошо,а пък какви хора друснах в ресторанта Laughing
Та сама си прецени дали ти ще се чувстваш комфортно.Може пък точно този ден да се чувстваш много добре.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз бях в 3-ти месец на сватбата си. Тогава все още ми ставаше лошо, но през този ден не съм усетила абсолютно никакви неразположения. Просто бях много позитивно настроена и мисля, че това беше от голямо значение Simple Smile Всъщност самата сватба представляваше подписване и след това вечеря с родителите и кумовете. Вечерята си беше в ресторант, както си му е реда, но просто бяхме по-малко хора, а аз си бях с рокля Simple Smile Роклята не беше бяла, защото сме решили така или иначе да сключваме църковен брак  и да си направим сватба като хората, та бялото го оставих за тогава Wink
През януари бях на сватба на братовчедка ми, която също се омъжи бременна (в 5 месец мисля беше), а аз тогава вече бях в 6-ти. Искам да ти кажа, че играх много повече хора и от нея и от повечето от гостите  Mr. Green И на другите песни танцувах, но определено най-дейно участие вземах на хората  Mr. Green Ако се почувствах много уморена, сядах за малко и после пак Simple Smile Просто ми действаше много добре Simple Smile И настроението беше на 6 и всичко беше ок Simple Smile Та мисълта ми е, че ако се чувстваш добре, не ти пречи да друснеш хорце, да се забавляваш, да се усмихваш  Hug
Желая ти весело изкарване и много щастие!  Hug Не се притеснявай за нищо. Ако усетиш, че не можеш да танцуваш или нещо такова, не се напрягай, никой няма да ти се разсърди. И се усмихвай много! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 427
Аз бях в 5-ия месец и нямаше никакъв проблем.Но на мен по принцип не ми е прилошавало никога,нито са ме дразнили миризми още от самото начало на бременноста.Включвах се в хората,но не прекалявах,защото получавах контракции.

# 8
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Аз бях в 4тия месец и всичките ми неразположения, бяха поотминали! Целият ден се чувствах страхотно и от абсолютно нищо не ми стана лошо! Играх хора, до пълна умора, а бебчо си кротуваше... но вечерта тъпкано ми го върна - той продължи да танцува, само че в коремът ми и не ме остави да спя цяла нощ! Както и да е, сега по същество...
както, ти е казала bubu_to - важно е да ти остане един скъп и прекрасен спомен от този ден, а не да си спомняш за него, като за едно задължение! Ако, смяташ, че ще ти стане лошо, по-добре наистина отложете църковният брак или сменете датата на сватбата /макар, че като гледам е съвсем скоро, и надали ще има такава възможност/. В краен случай помолете попа, за по-кратка церемония и си изберете по-просторна църква, в която миризмите няма да са толкова силни. Моя приятелка, също бременна, изкара цялата церемония седнала на стол, поради това, че и призляваше, така че и това мисля, че е вариант!
Успех и много весела, и пълна с положителни емоций сватба!

# 9
  • Мнения: 723
Аз бях в шеста седмица, в този период много ми се гадеше и ми ставаше лошо, но по време на сватбата нямах такива проблеми - от емоциите изобщо не се сетих какво ми е...Играх хора цяла вечер, не спрях да танцувам, слава богу, нищо ми нямаше! Но все пак е желателно да се щадиш повече и да внимаваш с хората.

Желая ти прекрасна сватба и да пишеш как е минала!!!

# 10
  • Мнения: 2 353
  Бях в края на четвърти месец и не ми стана лошо, само ме болеше кръста. Не ми се танцуваше много-много не заради коремчето, а заради роклята, някак непривично ми беше с рокля. Предупредихме попа и той остави чаша вода наблизо и свободен стол, близо до гостите. Доста по-добре прекарах на сватбата на vanesa, когато бях в девети месец. Какви рокове въртяхме с мъжо...Е, не е имало стъпки по стената, но беше страхотно. Всички мислеха, че ще родя всеки момент Joy
  Идеята на lika за по-просторна църква е супер. Пожелавам ти прекрасна сватба, без никакви прилошаваници и с много танци-манци Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 520
Аз бях в четвъртия когато се женихме. Но не ми е ставало лошо. Изтърпях някак до към 2-3 нощес чак се предадох. Но имах и лека бременност. Ако ти става лошо, може да отложите църковния, или да помолите да го направят по кратката процедура - за 15-ина минути. Малко грубо, но все пак - заради здравето. Confused

# 12
  • Мнения: 5 370
Мое лично мнение-ако можеш, остави сватбата за после-а само разпишете, за да си спестите после бюрократичните усложнения. Още като разбрах, че сме двама, хукнах да тръся ресторанти, зали, тинтири, минтири..........Ииииии...като се почна с едно драйфане-та чак докъм 4-5 месец. Та.....седнах си на дупето, подписахме в "Красно селоІ-залата и толкоз.
Още не сме правили сватба, де, не може да и дойде реда. Embarassed

# 13
  • Мнения: 922
Бях в средата на 5-тия месец, а сватбата беше вечерна (църковен брак нямаме)...
Издържах... Всъщност от толква разправии по организацията (щото аз и тати-то отговаряхме за всичко и никой не се нае да ни помага) не ми остана време да ми е лошо, да ме боли кръст или нещо подобно ooooh!...
Общо взето е въпрос на мобилизация. Успех Grinning

# 14
  • Мнения: 2 936
аз бях в 5-ят месец,а лошо ми ставаше точно средата на втория-но при мен беше само сутрин.до 2-3 следобяд нищо не хапвах,а вечер ми беше най-добре.
може би покрай вълнението няма да обърнеш внимание на това  Simple Smile желая тищастлив семеен живот  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт