Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!
Моля да ми пишат хора,които са имали или имат следният проблем.
Той е на 4ри, ака в гащичките,само когато си е вкъщи.
Осъзнава добре какво прави,но ние не разбираме защо?!
Опитахме с добро и с лошо,но нищо не помага до момента.
Благодаря ви за вниманието.

# 1
  • Мнения: 47
има някакъв психологичен проблем, по добре е да се консултирате с психолог

# 2
  • Мнения: 7 325
Детето на моя позната го правеше. Обаче то от бебе е със страшен запек и когато махнаха памперса то продължи със старите навици - ходене по нужда скрито зад дивана. В училище се стискаше. Започнаха да контролират запека и го приучиха с времето да сяда на батера. Упоритост, търпение и не на последно място трябва да разберете защо го прави.

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
И синът ми си иска памперс за акането вкъщи почти винаги. На 3 години и 4 месеца е.
Имам и други познати, които така са акали в гащите и след 3-4-годишна възраст. Баща ми също е правел така. Дори го помнеше.

# 4
  • Мнения: 4
Консултирахме се ,но всякаш се отнесоха несериозно ли не знам и аз ,но не помогна :/

# 5
  • Мнения: 4
Молим го ,каним го ,с добро,с лошо ( закани и прочие ),той много добре разбира какво прави според мен и ни е много трудно да намерим причината,че да решим проблема някак.
Преди година и няколко месеца за последно ползвахме памперси.От тогава насам и в гърне и на неговата чиния на тоалетната опитваме.
Понякога като видим ,че му се ходи, тичаме и го слагаме в тоалетната или на гърне,но той може да стои така дори час (сигурно и повече,а не е добре да го оставяме така).
Обуваме гащичките и след 5/10 мин,се е наакал.
Не знам вече какво да направим..

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моето дете беше така.
дадах му време, викам: всеки се е научил.
след 10 месеца ми се изчерпа търпението. акаше само в памперс, идваше и ми казваше, че му трябва памперс. мястото нямаше значение. после не искаше да му го махам, ако бяхме навън, защото се срамуваше... Crazy
абсолютно никакъв проблем нямаше да се контролира, по малка нужда си ходеше сам. в Дг се стискаше.

след 10м. тормоз, отидахме на почивка и аз не взех памперси.
стискаше се. не можехме никъде да мръднем, защото ревеше, че му се ходи, но като седнеше на тоалетната и нищо не правеше.
отидах до аптеката, обясних проблема и ми дадаха ректален разтвор. слага се и след около 5-10 мин. се изхожда.
след 2рата схвана, че е по-добре сам да контролира процеса. общо бяха 4, 3 сложихме, всеки ден по една макс.

след това проблем не е имало. Peace
известно време се гнусеше навън да ходи, само вкъщи искаше, но след няколко месеца отмина и този проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 976
Моят син е така и в момента се борим. По едно време правех забележки, но те доведоха до обратния ефект и получи тежьк запек. Сега сьм обявила голяма награда за свьршване на работата в тоалетната. И вече два пьти награждавам с неща, които знам, че иска и предварително сьм купила.
Зная, че подходьт е много комерсиален, но засега единствено той работи. Преди това месеци наред говорех, правех забележки, карах го по моя инициатива да сяда, но ефект нулев.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ооо и аз купувах подаръци, имахме и система с печати/точки и какво ли не изпробвах.

като им влезне грешната муха в главата и няма вадене  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 97
Чувала съм за дечица,които изпитват срам или страх от ходенето по голяма нужда.Вашето дете е достатъчно голямо,попитайте го защо прави така,кое го притеснява.Обяснете,че това е нормално,че всички го правят.Покажете му ако трябва куче в парка или други животни на село.Знам,че е много труден пътя,но все някога ще се случи.Най-важното е/както са писали и по-горе/ да разберете какво точно го притеснява.

# 10
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Моят син като ходи на гърне, не сяда на гърнето, а седи набран на ръце, все едно прави упражнения за трицепс. И така ака. Много ясно, че ще му е по-удобно в памперс.

# 11
  • Мнения: 613
И моят се крие по ъглите и си ака в гащите  Sad На 2г. и 10м. е . С пикането няма абсолютно никакъв проблем. Ходи си на гърне или в тоалетната.

Когато се наака , идва и ми казва "ако" . Говорили сме хиляди пъти къде се върши тая работа, купувала съм и аз подаръци, но никакъв ефект. Вдигнала съм ръце за момента и го дебна. Завре ли се някъде по ъглите значи ака. Водя го бързо в тоалетната, но той като че ли го е страх и не иска да седне.

С 300 зора го накарах 2 пъти да седне и да се изака. Все си казвам, че няма ненаучило се ама на моменти много се ядосвам. Направо съм се отчаяла до кога ще я караме така  Sad

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сложи му гърне в ъгъла... Simple Smile

борбата е трудна и аз минах по този път.
аз съм забелязала, че за определени неща детето тества границите, докато ме изкара извън кожата ми и аз избухна и включа на програма "балкански инат". тогава спира.
но, де факто, той е победител, защото аз съм си изпуснала нервите да избухна.
за много неща е така.... и до сега  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 19
И при нас се случи. Всичко беше добре до 4 години. Но след това 3 г. беше така. На въпроса защо го прави отговаряше, че му е скучно в тоалетната, че няма време за такива работи, има по-важна работа - играта, която не може да изпусне, беше го гнус да се почиства сам... А когато много искаше някаква скъпа играчка успя да прави всичко както трябва, докато я получи и пак започна... Много хитрост има в децата. Когато беше в детската градина и в подготвителната в училище се стискаше, защото там тоалетните миришели лошо и така се оправдаваше. Понякога получаваше запек.
И ние опитахме и с добро и с лошо, но не се получаваше...не се притесняваше от нищо и от никой, имах чувството, че ни отмъщава по този начин за това, че не може всичко да има и получава. Трупаха се винаги много дрехи и след това започнах да го ангажирам с прането им Simple Smile за да види какво изпитвам аз, възмущаваше се, но не спираше...
Трябва да придобие навик детския организъм това да се случва в точно определено време - вечер или сутрин. Започнахме въпреки нежеланието му вечер да го сядаме на гърнето и ако не се получи ставаше сутринта Simple Smile Всеки път стои дълго време с игра в ръцете, за да не му е скучно Simple Smile Така стана по-добре всичко. Придоби полезен навик! Трябва време и търпение, не оставяйте решението за това на детето - само няма да се справи! При нас таткото показа твърдост и упоритост, и му показа, че няма да подмине тази ситуация, и аз го подкрепих. 

Общи условия

Активация на акаунт