Първа бременност

  • 12 637
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 874
То тук въпросът май не е толкова до доверие, колкото до спокойствие. Аз не знам дали бих била спокойна, ако близо седмица имам болки и зацапване. И затова мисля, че бих отишла и при друг лекар. В случая и тя не ми звучи съвсем спокойна и ако консултацията с друг лекар ще я успокои, не виждам нищо лошо, даже напротив. Peace

# 31
  • Мнения: 130
Здравейте момичета! Блягосаря ви,че споделихте мнение! Днес бях на друг доктор и ме видяха ня ехограф. Казаха,че няма сериозно притеснение за зацапването, и че сакчето си е на мястото. Поне ми изписа ми утрогестан е сега ще чакам за следваш преглед.Успех на всички бъдещи мами!

# 32
  • Мнения: 15
Изписаха ми Прегнагард и направих алергична реакция и сега ми изписаха калций с витамин ц .Не е ли опасничко с този калций?

# 33
  • Мнения: 10 874
Изписаха ми Прегнагард и направих алергична реакция и сега ми изписаха калций с витамин ц .Не е ли опасничко с този калций?
Не мисля, че тук някой ще знае повече от лекаря, който ти е изписал това. Peace Ако пък се съмняваш в преценката му, консултирай се и с друг лекар.

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз съм началото на четвълтия месец, имахме малко проблеми в началото, но сега сме добре. Дайте съвет, разхождате ли се често и по колко време? Благодаря Simple Smile

# 35
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз съм началото на четвълтия месец, имахме малко проблеми в началото, но сега сме добре. Дайте съвет, разхождате ли се често и по колко време? Благодаря Simple Smile

Мястото на подобни въпроси е в отчетната тема, отговаряща на вашият термин
Бременност с термин месец...

# 36
  • Мнения: 46
Здравейте, аз в понеделник бях на преглед и Док ми каза,че съм 4 г.с. Каза ми че е рано и сега чакам следващия понеделник.Имам обаче леки болки ат време на време и вече 5 дни имам кафеникаво зацапване. Док каза,че било нормално и не ми изписа нищо. Дали и на вас са казали,че е норално?!Да се обърна ли към друг лекар или да чакам понеделник!?Лека и спокойна вечер на всички!

Нали лекаря те е прегледал и не е установил проблем? В случаите на зацапване може и да има, може и да няма проблем. Това трябва да се установи от лекар. Ако нямаш доверие на твоя, по-добре отсега го смени, защото занапред ще поставяш под съмнение всичко, което ти казва и ще питаш тук във форума.  
Една приятелка от Канада ми каза,че било нормално. Там са на това мнение.  А друга направи спонтанен аборт с близнаци в 7г.с. точно заради ей такова кафеникаво зацапване. Лекарката й по спешност я изпрати в болница. Причина? Няма. Потърсетв второ мнение. Мога да препоръчам гинеколог в София

# 37
  • Мнения: 10 874
Потърсетв второ мнение. Мога да препоръчам гинеколог в София
Потребителката е писала, че е отишла за второ мнение при друг гинеколог. Peace

Скрит текст:
Здравейте момичета! Блягосаря ви,че споделихте мнение! Днес бях на друг доктор и ме видяха ня ехограф. Казаха,че няма сериозно притеснение за зацапването, и че сакчето си е на мястото. Поне ми изписа ми утрогестан е сега ще чакам за следваш преглед.Успех на всички бъдещи мами!

# 38
  • Мнения: 46
Потърсетв второ мнение. Мога да препоръчам гинеколог в София
Потребителката е писала, че е отишла за второ мнение при друг гинеколог. Peace

Скрит текст:
Здравейте момичета! Блягосаря ви,че споделихте мнение! Днес бях на друг доктор и ме видяха ня ехограф. Казаха,че няма сериозно притеснение за зацапването, и че сакчето си е на мястото. Поне ми изписа ми утрогестан е сега ще чакам за следваш преглед.Успех на всички бъдещи мами!
А добре Simple Smile Извинявам се, пропуснала съм този коментар

# 39
  • Мнения: 130
Здравейте момичета. В петък ми се получи тъмнокафяво-малко по- силно зацапване. Бях на друг Док. и ми казаха,че сакчето леко се е отлепило.Изписа ми утрогестан и Но-шпа, както и интензивно лежане. Така вече пореден ден лежа.Сега съм по-добре,но чакам търпеливо другата седмица дали ще видим ембрионче.

Последна редакция: чт, 13 апр 2017, 09:12 от JIVONA

# 40
  • Мнения: 10 874
Здравейте момичета. В петък ми се получи тъмнокафяво-малко по- силно зацапване. Бях на друг Док. и ми казаха,че сакчето леко се е отлепило.Изписа ми утрогестан и Но-шпа, както и интензивно лежане. Така вече пореден ден лежа.Сега съм по-добре,но чакам търпеливо другата седмица дали ще видим ембрионче.
Стискам палци! Praynig
Почивай си и мисли положително. Hug

# 41
  • Мнения: 15
Отностно работодателя има ли право да ме изгони или да не ми уважи болничния лист?

# 42
  • Мнения: 10 874
Отностно работодателя има ли право да ме изгони или да не ми уважи болничния лист?
Не знам дали тук ще може да ти отговори някой, ако искаш питай в тази тема. bouquet

# 43
  • Мнения: 15
Благодаря

# 44
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Здравейте. Ще споделя и аз моя опит с "болките ниско долу, зацапването и докторите". Ще започна от по-далеч. Мъжът ми беше в чужбина четири месеца. На 15 март ми дойде цикълът, до към 21-22. На 28 март мъжа ми се прибира вкъщи. Две седмици и половина по-късно, започват болките ниско долу, като си мисля, че са предменструални. Да ама не. Последваха болки в гърдите, прекалено успиване, никакъв апетит и понякога главоболие. Направих си тест - бледа втора чертичка. Нямах никакво търпение и веднага отидох на гинеколог, който ми обясни, че няма как да види каквото и да било на ехографа, защото то е още много мъничко. Недоверчива, аз изчаках още 5 дни и отидох при друг гинвколог. Обясних му оплакванията си, а той веднага ми изписа хапчета - утрогестан, фолиева, но-шпа, спазмалгон и магнезий. Много хапчета, много нещо, си мислих аз. Каза ми след два дни да отида и да му кажа как съм с болките. Те не бяха намалели. Като отидох му казах това и той поиска да ме остави в болницата за задържане. Някак си не му се доверих и на него. Как без да ме е прегледал, без нищо иска да ме оставя там и ми изписва хапчета?!?! Може и нещо аз да се " филмирам". Отказах оставането там, тогава той ме сложи на ехографа и видях мъничката ми точица ❤. Каза ми да лежа, да не правя секс и добави още един вид обезболяващи - станаха цели ТРИ ВИДА! Аз изчаках още седмица и отидох при друх лекар, който ми бе препоръчан от майка ми. Там той ме гледаше с вагиналния ехограф (междувременно преди това имах едно зацапване с кръв и след това някакво кафяво зацапване като след цикъл. Това кафявото беше няколко пъти) , каза ми че няма отлепване на плацентата и че бебето няма да падне. Посъветва ме да спра двата вида обезболяващи и да пия само но-шпа (в спазмалгона имало аналгин, който е вреден за бебето) . каза ми да спра и магнезия, което е странно за мен?!?! Отново ми препоръча да лежа и да не правя секс.
Имам сега няколко въпроса тъй като ми е първа бременност, а и съм малка...леко се стряскам от цялото това нещо.
Мислите ли, че трябва да спра да пия магнезий?
Той ми каза вече да не пия утрогестана 3х2 а само сутрин едно и вечер едно вагинално, дали е достатъчно?
Имах и други въпроси, но сега излетяха. Като се сетя, ще попитам Simple Smile
П.С - докторът каза, че съм в 6г.с а това не е възможно, тъй като мъжът ми не е тук от 6 седмици. Често ли грешат и възможно ли е изобщо да се измери с точност?

Общи условия

Активация на акаунт