Червено гърло ве4е половин година -дайте съвет!

  • 1 513
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте!

От септември постоянно усещам 4е гърлото ми е за4ервено понякога ме боли много понякога по-малко, но винаги има някакво дразнение. Ве4е мина много време дали не трябва да си пусна посявка на секрет. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем. Педиатъра на беба казва 4е ми се е сринал имунитета...

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Според мен имаш хроничен фаренгит,но най-добре да потърсиш мнението на специалист УНГ

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Според мен е добре да си направиш микробиологични изследвания. Взема се секрет от гърлото и носа, за да се установи дали има някакви вируси или микроби, които причиняват инфекции.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Според мен е добре да си направиш микробиологични изследвания. Взема се секрет от гърлото и носа, за да се установи дали има някакви вируси или микроби, които причиняват инфекции.
Аз също мисля така.

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
Три пъти на ден клеева тинктура по 20-30 капки.

# 5
Да, задължително трябва да си пуснете гърлен секрет и ако не излезе нищо си направете и
консултация и с алерголог. Успех.

# 6
  • Мнения: 12
Много е възможно да е алергия.Лигавицата в носоглътката набъбва и се зачервява , както и секретира и т. н. ,така че тест за алергия няма да е излишен!

# 7
  • Мнения: 116
Ако пушиш е възможно от това да е.По принцип съм чувала че пушачите имат хронично възпаление на гърлото.Все пак е хубаво както са те посъветвали вече да ти вземат секрет за микробиология

# 8
  • Мнения: 8 917
Според мен е добре да си направиш микробиологични изследвания. Взема се секрет от гърлото и носа, за да се установи дали има някакви вируси или микроби, които причиняват инфекции.
Най-добре Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 546
Момичетата тук вече са те упътили за действия по..предназначение Wink
Най-добре наистина първо секрет и то от носоглътката и едва тогава, ако няма нищо консултация с алерголог. Успешно лекуване.
Пиеш ли някакви хапчета??? Защото пък при майка (тя е с инфаркт) едно от хапчетата имаше странично действие като симптоматичен фарингит (или нещо такова newsm78).

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Според мен имаш хроничен фаренгит,но най-добре да потърсиш мнението на специалист УНГ

Подкрепям! Може и да е алергия или зараза (но тогава има и други симптоми обикновено), ама УНГ лекаря това работи!
Отиди при добър. Ще ти реши проблема бързо.
Може и секрет при GP-то, ама за очи, сърце или АГ проблем при него ли ходиш ли или при специалист? Като е отдавна - отивай при специалист, да се реши.

# 11
  • Мнения: 4 633
Според мен имаш хроничен фаренгит,но най-добре да потърсиш мнението на специалист УНГ
Хронично е станало със сигурност и мисля ЧЕ Е ВРЕМЕ да отидеш на лекар!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за съветите  bouquet
Не пуша и не съм пушила ама как не ми се ходи на доктор пък и кърмя и пак ще ми кажат 4е нищо не могат да ми изпишат. Не мога да ги понасям тия докторя кърма4ките не ги лекуват

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Моя син като беше по-мъничък непрекъснато беше с червено гърло. В чудо се бях видяла с него. Накрая като му пуснаха микробиология на гълото и на нослето се оказа, че прави гъбички в гърлото. Давах му в лъжичка да ближе дактарин и се оправи. Непременно си пусни изследвания и се лекувай.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 439
Сливиците ми били за вадене, но засега ще ги лекуваме. Целите били в дуп4ици от нелекувани гнойни ангини според лекарката от дете и в гнойни торби4ки. Ще пия антибиотик. Ако не мине ми предлага инжекции и спиране на кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт