Къната, билките и всичко останало - Тема 11

  • 82 429
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 31 219
Момичета, ако си купя обикновена червена къна и индиго и ги смеся, дали имам шанс за по-добро покритие на белите коси и по-тъмен цвят?
Тъмен цвят ще получиш, но по принцип най-добро покритие на бели коси се получава в две стъпки - първо къна и после индиго.   Simple Smile

Лелее, това цял ден от сутрин до вечер ще седя намацана. Тоест къносвам се, седя 5 часа, мия се, изсъхвам и слагам само индигото ли? А с индигото колко часа се седи?

# 736
  • Мнения: 125
Лейди, сетих се, че гледах снимките и много, много харесах твоя цвят. Твоята коса е светла и позволява получаването на повече цветове и нюанси. Моята основа е по-тъмна, но ще експериментирам и ще видя какво ще се получи.

# 737
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 309
Мойта манджа днес: къна, хибискус, джинджифил, лют червен пипер, силен черен чай. Днес мисля да сложа и лимонов сок. Стискайте палци, че напоследък нещо не ми харесва покривността. Все по-светла остава в корените. Сигурно побелявам прогресивно.

# 738
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 314
Мойта манджа днес: къна, хибискус, джинджифил, лют червен пипер, силен черен чай. Днес мисля да сложа и лимонов сок. Стискайте палци, че напоследък нещо не ми харесва покривността. Все по-светла остава в корените. Сигурно побелявам прогресивно.

Стискам палци да си доволна.
Белите коси при мен, които явно също не са малко вече, остават светли и златисти или леко медни, но за сега добре се преливат.

Елора, не пречи да смесиш къна с индиго като за начало. Къната оксидира до 12 часа, а индигото се бърка непосредствено преди нанасяне. Ако не е достатъчно тъмно за вкуса ти след няколко дни / или веднага да направиш глос с индиго - разтваря се индиго и се слага малко балсам. Стои се 30 или повече минути, според това колко тъмно искаш да стане.

Кой ще пусне нова тема?

# 739
  • Мнения: X
Бях писала за една къна, която се чудех каква е, пише безцветна Lawson alba, ами поседя си часове, беше и във фурната известно време, но не пусна цвят, не оцветява по никакъв начин кожата на ръцете, дори бледо петънце няма. Явно, както предпокожихте тук, това е касия. Сега да ви попитам, приемлива ли е комбинацията касия+индиго, аз съм си с кафяво-черна коса. Като глос ли ще се получи? Или индигото хваща само с къна. Не попаднах на такава смеска, като потърсих.

# 740
  • Мнения: 31 219


Елора, не пречи да смесиш къна с индиго като за начало. Къната оксидира до 12 часа, а индигото се бърка непосредствено преди нанасяне. Ако не е достатъчно тъмно за вкуса ти след няколко дни / или веднага да направиш глос с индиго - разтваря се индиго и се слага малко балсам. Стои се 30 или повече минути, според това колко тъмно искаш да стане.

Кой ще пусне нова тема?

Какво е това глос?
Да не вземе пък да стане черна, ако седя само с индиго? Не искам черна, а тъмнокестенява.

# 741
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 314


Елора, не пречи да смесиш къна с индиго като за начало. Къната оксидира до 12 часа, а индигото се бърка непосредствено преди нанасяне. Ако не е достатъчно тъмно за вкуса ти след няколко дни / или веднага да направиш глос с индиго - разтваря се индиго и се слага малко балсам. Стои се 30 или повече минути, според това колко тъмно искаш да стане.

Кой ще пусне нова тема?

Какво е това глос?
Да не вземе пък да стане черна, ако седя само с индиго? Не искам черна, а тъмнокестенява.

Подчертаното е глос.
Пробвай първо със смес от къна и индиго. Индигото се отмива бързо.

stephchica
, не съм чувала индигото да хваща само с касия. Мисля, че си трябва къна за подложка.

# 742
  • Мнения: X
Благодаря, Lady Brinne Flowers Sunflower ! Тогава без експерименти, ще нанеса самостоятелно.

# 743
  • Мнения: 31 219
Ахаа, балсам било  глоса. Мерси  Laughing
Да, първо с къна и индиго ще пробвам тия дни. Дано ми хареса резултата повече от билковата боя.

# 744
  • Мнения: 125
Елора, Лейди ти е обяснила много хубаво. Правиш къна. Чакаш да оксидира и добавяш индиго. За кафяво 50 на 50 или индигото да преобладава.  Ако искаш по-тъмно от това, което се е получило, забъркваш само индиго с много малко вода на гъста каша и добавяш повече балсам. Мажеш, слагаш найлонче и стоиш още 20-30 минути. Ще потъмни косата ти. Ако стане много тъмно, не се притеснявай. Индигото се измива бързо.
Глос е смес от индиго и балсам или къна и балсам. С него се стои около половин час. Той е за освежаване на цвета.

# 745
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 309
Цвети, на белите коси индигото няма да хване. И да разбърка къна и индиго, няма да получи нищо повече от билкова боя, но с оксидирана къна. Къносване и ден-два след това глос ще има добър резултат. Аз също обмислям да си мацна индиго, но се притеснявам да не стане много тъмна и съвсем да ми избият белите пътеки. Чета, че се измивало бързо, ама все не се навивам и само с къната си ходя. Не е лошо, но не е равномерно, а корените ми винаги са по-светли.

За протокола. Хареса ми днешната манджа. Не мога да определя дали цветът е по-наситен. Направи ми впечатление, че къната отдели повече цвят благодарение на лимоновия сок. Не стана по-тъмно от черния чай, но поне ароматът беше несравним.

# 746
  • Мнения: 31 219
Ох Райчун, ти пък съвсем ме отчая  Laughing
Ще видим какво ще стане и колко ще държи.
За глос не знам, не ми се ще да стана черна.
Индигото всъщност  си е билка нали? Не е вредно?

# 747
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 314
Заповядайте в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/?topic=1011455.new#new

Общи условия

Активация на акаунт