За или против феминизма

  • 28 811
  • 437
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Знам,че това не е точната тема за тук,но в момента се интересувам много по този въпрос,и искам да разбера вашата гледна точка........

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Лично аз съм против. Но това от гледната точка на човек, който работи от 20 годишна възраст и никога (като изключим едни 18 мес майчинство) не си е стоял в къщи. И никога не ми се е налагало някой друг да ме издържа. И никога никой не е решавал вместо мен. И си мисля, че ще ми е много хубаво да не работя, да има кой да ме издържа, а аз само да си гледам децата и къщата. Но това е само на теория. Дали наистина ще ми хареса, ако ми се случи няма как да знам.  newsm78
Никак не ми е важно да гласувам, да си сменям сама гумите на колата или да издържам семейство. Щото сега правя всичко това, ама върша и всичката "женска" работа. Та според мен еманципацията освен права, добавя и много задължения на жените, а нищо от предишните задължения не отпада.

А защо в благотворителност?  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 19 094
ЗА, но ако насреща се предлага и нещо повече, освен физически данни.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 328
може ли да дефинираш своите параметри на понятието "феминизъм"?

# 4
  • Мнения: 7 325
Аз съм против крайностите.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 493
Някой беше сложил много точна иконка, вместо коментар, ама го изтриха...
Аз лично съм ЗА равните права, което до колкото зная е основата на феминизма. В днешно време обаче често чувам изразът "искахте еманципация - на ви еманципация"...

Авторката може ли да обясни каква е целта на темата?

# 6
  • Мнения: 2 695
Нещата, които сега приемаме за даденост жените преди години е трябвало да извоюват.
Заслужава ли си обаче?
Няма еднозначен отговор. Но и крайностите не са от полза за никого.

# 7
  • София
  • Мнения: 27 992
ЗА, но против крайностите.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 065
За: равни права, равни задължения и равно заплащане, зависещо само от приноса в работата, не от пол, произход, сексуална ориентация  или цвят на кожата. В моята фирма сме го постигнали. И в живота си съм го постигнала. След 2000 г. полът ми не ме е спрял от нищо, което съм поискала да постигна.



 

# 9
  • Мнения: 14 469
А кои са крайностите?

# 10
  • Мнения: 7 325
Гледам едно предаване по ТВ в което запознават непознати с цел връзка, брак. Вечерят в ресторант, говорят си, опознават се, ... В края на вечерята ги питат дали биха искали да се срещнат отново извън предаването. Една вечер имаше една двойка млади хора. На финала след въпроса дали ще се видят пак, девойката пита младежа - Какво мисли за феминизма. Той отговаря, че няма мнение и тя заявява, че няма да се срещне отново с него.
Има една тема тук, в която съфорумка пуска информация за страната в която живее. За мен там феминизма е в крайно болна фаза и положението е нелечимо.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 923
Твърдо за равноправието.

# 12
  • Мнения: 14 469
Гледам едно предаване по ТВ в което запознават непознати с цел връзка, брак. Вечерят в ресторант, говорят си, опознават се, ... В края на вечерята ги питат дали биха искали да се срещнат отново извън предаването. Една вечер имаше една двойка млади хора. На финала след въпроса дали ще се видят пак, девойката пита младежа - Какво мисли за феминизма. Той отговаря, че няма мнение и тя заявява, че няма да се срещне отново с него.
Има една тема тук, в която съфорумка пуска информация за страната в която живее. За мен там феминизма е в крайно болна фаза и положението е нелечимо.


Нямам идея нито за темата, нито за държавата, за която говориш, затова моля поне дай пример или линк с мненията.

# 13
  • Мнения: 7 325
Надникни в мигрантската. Сама ще разбереш.

# 14
  • Мнения: 14 469
Надникни в мигрантската. Сама ще разбереш.

За мигрантите, от емигрантите...не ми отговаряй, голяма конспирация.

Общи условия

Активация на акаунт