Пречи ли ви силната светлина вечер

  • 1 817
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,нова съм във форума и това е първата ми тема.  Embarassed
Наскоро ми се случи много нелеп инцидент .
Вечерта отивайки до тоалетната
и светвайки лампата,бях силно заслепена от нея,
до толкова,че около 5 минути
виждах само бели петна.
Бих искала да ви попитам случвало ли ви се е подобно нещо.
Мислите ли,че е симптом за някаква болест? Shocked

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, може да е симптом на сериозни очни (и не само очни) заболявания. Но ако е било еднократно и после всичко е наред, аз не бих се притеснявала. Освен това може в същия момент да ти е прилошало, да ти е паднало кръвното и още 100 причини. Може да не е свързано с очите и светлината. Ако обаче се повтаря иди на очен лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 475
Просто сега си обърнала внимание.
Това е съвсем естествено явление - окото се нагажда към тъмнината и е нормално да му трябват 5-10 минути да се нагоди към силна светлина.

# 3
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Според мен също няма проблем. На мен често ми се случва и ми трябват около 15-20 секунди, за да започна изобщо да виждам нещо, после 1-2 минути ми е на петна.

# 4
  • Мнения: 266
Това е т.нар. сензорна адаптация, приспособяване на сензорния орган към силата на дразнителя. Съвсем нормално е ,но не знам обаче дали 5-10 мин. не са прекалено много.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 327
И аз мисля, че е нормално при рязка смяна на светлината да има петна пред очите, докато окото се адаптира. На мен ми се случва често от тъмно на светло. Не продължава 5 минути, но е доста неприятно едно известно време сигурно около минута - две. Едва ли имаш проблем.  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 6
Едва ли имаш проблем.  Rolling Eyes

Благодаря за споделеното мнение,
успокоително звучи Peace

# 7
  • Мнения: 6
но не знам обаче дали 5-10 мин. не са прекалено много.
Благодаря за мнението,точно това бе и мойто притеснение  Shocked

Има ли начин да се избегне тази фоточувствителност?

# 8
  • Мнения: 266
но не знам обаче дали 5-10 мин. не са прекалено много.
Благодаря за мнението,точно това бе и мойто притеснение  Shocked

Има ли начин да се избегне тази фоточувствителност?
Не мисля, то е съвсем нормална реакция на органа. Реагираме и от светло на тъмно, но тогава просто за известно време не виждаме нищо, без да изпитваме толкова силно дразнене.
Ако всеки път дразненето продължава толкова дълго време сякаш е хубаво да се направи консултация с лекар.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Аз като съм ставала вечер и като светна лампата даже са ме заболявали очите от силната светлина, която всъщност не е толкова силна. Както са те посъветвали, наблюдавай се. Ако през деня започнеш да получаваш такива петна, отиди на офталмолог.

# 10
  • Мнения: 6
Аз като съм ставала вечер и като светна лампата даже са ме заболявали очите от силната светлина, която всъщност не е толкова силна.

Благодаря за мнението , мислех че само на мен ми се случва по  този начин.

Мислите ли,че мога да го избегна като заменя светлината
 с по-мека или по-слаба ?
Има вече доста джаджи на пазара  #Crazy

Добра идея ли е според вас  newsm78

Вижте на какво попаднах      https://youtu.be/ibFZz1u493A

Общи условия

Активация на акаунт