Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 5

  • 78 307
  • 738
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Заповядайте в новата  тема!
 bouquet

Тема 4, 3, 2, 1

Последна редакция: сб, 11 мар 2017, 10:45 от Doris

# 1
  • Мнения: 25 732
Благодаря за темата! bouquet
Докато сме на тема ламинат, аз бих купила с включен монтаж, има много избор, не е като преди 10 години. Който може сам да си монтира, евала.

# 2
  • Мнения: 4 388
Обикновено магазините имат договор с някой майстор ,на когото плащат по лев на квадрат за редене а на клиенат офертата е включено в цената.
Принципно всичко по ремонта е възможно и за сръчен ентусиаст аматьор.
Скрит текст:
До сега само плочки не съм редила  (за баня иначе тротоарни плочи съм  редила няколко пъти по двора ми),но заради прахоляка при рязането не за друго.
От всичко най-трудно е шпакловане и шкурене на таван, но поне за мен е по-лесно от колкото да си направя рисуван маникюр на дясната ръка с лявата или да направя разлика м/у четките за грим коя за какво е #Crazy .
Всичко зависи за какъв тип имот става дума .Ако наемът е в интервала 400-550 лв аматьорските майсторлъци са перфектни, ако се целите в тези цифри но в евро си трябва професионалист .Така виждам нещата аз .
Имайте в предвид ,че материалите и машините са претърпели  революционен скок в еволюцията си и нямат нищо общо с тези от преди 10 г .Работи се много леко и няма ограниченията  примерно за време и сръчност които тогава бяха абсолютно задължителни. Който не е опитал не се е справил.
Я колко теми сме изписали!

# 3
  • Мнения: 14 413
Благодаря за темата! Peace
И от мен едно евала на майсторите,явно майстор значи всичкоможещ Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 4 192
На мен лично най-невъзможно ми се струва мъкненето на торби и мебели, другото се учи  Mr. Green
Мерси за темата  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 604
На мен лично най-невъзможно ми се струва мъкненето на торби и мебели, другото се учи  Mr. Green
Мерси за темата  bouquet
Ние си взехме такава количка , пазарска, тип Кауфландска, родихме се с нея. И теракола(по 25кг торбата) и плочките, много ни помогна, даже сме я кръстили Марко Simple Smile иначе не мога да си представя как щяхме да пренесем всичко, наистина мъкненето е адски трудно.

# 6
  • Мнения: 54 334
Благодаря на Дорис за темата! bouquet

Лъки, имам късмет да имам двама приятели, които умеят всичко, от-до. Дори и мебели, от плоскости.
Който има такъв мъж е голям плюс. Peace
У нас ламината исках да ми го поставят от магазина, монтажът не влиза в цената . Обаче дават 1 година гаранция. Засега се държи безупречно! bouquet Осеен това ми го доставиха, качиха и монтажа отне 2 часа. Peace Ако бях разчитала на приятели, щеше да стане по-бавно. Не че не могат, но трябва да се съобразя с личното им време.
Просто ги дадох за пример като хора, които умеят всичко - ел. инсталации, боя, тапети, ВИК, ламинат, фаянс.
Даже единият ми монтира прозореца в кухнята. Предложи ми да го поръчам без доставка и монтаж, уж за по-евтино. Честно казано не разбрах колко спечелих, защото доста се изнервих, докато го довърши. Всичко умее, ама е бавен.... Crazy

# 7
  • Мнения: 4 388
На мен лично най-невъзможно ми се струва мъкненето на торби и мебели, другото се учи  Mr. Green
Мерси за темата  bouquet

Похвалвам  фирма за хамалски услуги с две ръце. newsm20
Минавам в магазина или борсата плащам и им оставям фактурата,после отивам и ги чакам за да осигуря достъп.
Товарят по фактура без да съм там  Peace Peace Peace , превозват ,качват и подреждат .Нямам нищо счупено , надрано , изчезнало ,не доставено или повредено а цената ме устройва идеално.
Без тях не мога наистина нищо.

# 8
  • Мнения: 4 275
На мен лично най-невъзможно ми се струва мъкненето на торби и мебели, другото се учи  Mr. Green
Мерси за темата  bouquet

Ние решихме да си поръчаме платформена количка - http://www.megahome.bg/platformena-kolichka-mms-150. Днес приятелят ми трябва да е пренесъл теракота с таква на приятел, но по-натам ще ни трябва и за другите неща като ламинат, електроуреди, кухня.... Хубавото е, че имаме едно стъпало, после площадка, асансьор, площадка. Т.е не се качват стълби с такава количка ще е екстра Wink Даже ги има и под наем Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 014
Много пъти се е коментирало за договорите и наемните отношения у нас и в други страни - ето нагледен пример. Тъй като ми предстоеше пътуване за 20-ина дни, миналия месец платих по-рано сметките и ги изпратих на наемателите с обяснението, защо го правя преди определените срокове. Единият наемател е живял много години в чужбина и независимо, че знаеше, че ме няма - преведе всички дължими суми както е по-договор. Другият, по български, явно е решил да изчака, защото не знае точно кога ще се прибера. И сега аз трябва да му звъня и да му напомням /става въпрос и за сметките, и за наема за този месец/. Та, когато си научен, че договорът се спазва стриктно, защото може да има санкции, изпълняваш си задълженията както си е записано.

# 10
  • Мнения: 54 334
Как така си платила по-рано сметките? Те не излизат ли по едно и съшо време?
Не плащам сметки.
Само на първия наемател ги плащах, така беше практиката от предишните собственици на жилището.
Нищо не спечелих. Той се забатачи много и с наем и със сметки. Никаква гаранция не е това. Даже напротив. Ако бяха му спряли тока, можеше и по-рано да се изнесе.

Със следващите не плащам. Нямам проблеми, за щастие.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 327
Пак съм аз - онази с лудата хазяйка. Искам само мимоходом да спомена, че и след нас наемателите само за 3 месеца преживяха същото - откраднат договор, влизане, когато й скимне, невръщане на депозита  Mr. Green
В полицията са им казали, че вече им е много добре позната. Явно жената си е изработила този начин да припечелва. Но май ще си намери майстора...

Съжалявам, че пак напомних за нашия казус, на който някои наемодателки много-много не повярваха! Ми то не е за вярване такова чудо  Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 25 732
Пак съм аз - онази с лудата хазяйка. Искам само мимоходом да спомена, че и след нас наемателите само за 3 месеца преживяха същото - откраднат договор, влизане, когато й скимне, невръщане на депозита  Mr. Green
В полицията са им казали, че вече им е много добре позната. Явно жената си е изработила този начин да припечелва. Но май ще си намери майстора...

Съжалявам, че пак напомних за нашия казус, на който някои наемодателки много-много не повярваха! Ми то не е за вярване такова чудо  Twisted Evil
A вие как разбрахте, че са живели 3 месеца и е влязла и откраднала договора. Не се заяждам питам от чисто любопитство. newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 327
Намерили са телефона от Домовата книга и се обадиха да питат при нас що за хазяйка е била. Избихме го на смях в крайна сметка - перипетии под индиго  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 104
Здравейте, дами. Отдавна ви чета. Аз съм от Варна и отдавам два апартамента под наем.Наистина тук търсенето е по-ограничено и цените не са толкова високи. Аз имам късмета да имам способен баща и още по-способен брат. Те правят всички нужни ремонти. Не се учудвайте, че един майстор има различни умения. Брат ми боядисва, слага ламинат, реди плочки, дори направи нашата камина( там и аз се изненадах), но си топли идеално. Човек, ако има усет и желание, може да постигне много.

Общи условия

Активация на акаунт