Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 38

  • 57 017
  • 746
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 16 871
lilb, според мен зависи кога ти е била овулацията.
За мен кръвен тест 1 седмица след О, не би дала резултат.
Моето мнение е за кръвен тест 11-12 дни след О.
А по отношение на симптомите - имала съм 3 бременности и трите с различни "симптоми".
Според мен на толкова начален етап е трудно да се направи разлика между ПМС/ бременност, лично мнение, разбира се.

# 316
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета,
Извинявам се, ако не съм улучила правилното място за писане, но отдавна искам да се включа в някоя група в Бг мама:)
Имам си едно проблемче и много ми се искаше да го споделя с хора от които бих получила съвет и разбиране Embarassed
Преди шест месеца си направих тест за бременност и ми показа две чертички, но втората беше доста бледа!
След няколко дни веднага отидох на гинеколог и тя ми потвърди, че съм бременна и след още една седмица вече бях изгубила моята втора пъпка Cry
Сега решихме отново да пробваме и пробвахме преди 3 седмици, дали вече си втълпявам, но получавам всички симптоми на бременност!
Имам си едно пораснало момче вече на 7 години, а аз съм на 34 и всички ме изкарват едва ли не на 100 Close за втора бременност!
Според вас рано ли е да си взема тест за бременност, при положение, че още няма закъснение??
Трябва да ми дойде по-принцип на 01,05 Sad
Благодаря Ви много!

Уринарен тест се прави най-рано 12 дни след О. Щом сте правили опити преди 3 седмици, а менструация чакаш след седмица, значи тогава не си била в О. Тя настъпва около 14 дни преди менструацията, т.е. е била горе долу преди седмица. Може да забременееш, ако правите опити няколко дни преди О, в деня на О и/или на следващия ден.

# 317
  • Мнения: 13
Благодаря ви прекрасни Simple Smile ще изтърпя още малко,а дано тези болежки малко притъпят или поне им свикна,защото не е от неприятните изживявания Simple Smile На 3.05.трябва да имам цикъл...и тогава явно всичко се разбере Simple Smile

# 318
  • Мнения: 7
Здравейте, имам една чуденка  newsm78 Laughing  Цикъла ми е точно на 28 дни, дойде ми на 18.03. С приятеля ми не се пазим. На 18.04. ми "дойде". В кавички е, защото беше само 2 дни (обикновено ми е 6-7) и беше много малко като количество (обикновено ми е доста обилно). Цикъла ми също така обикновено е придружен със страшни болки (пия аулин), а този път почти не усетих болката. На 21.04. правих тест следобяд и имаше 1 черта. Но от може би седмица съм безкрайно уморена и мързелива, дори хората край мен го забелязват, имам гадене от време на време ей така без причина, освен това получавам гадене почти всеки път след като хапна. От време на време дори и днес имам болки в яйчниците. Получих газове, понякога и къркорене на стомаха. Оригвам се дори като изям един бадем  #Crazy Тази седмица през ден имам главоболие. Как мислите?

# 319
  • Мнения: X
Дали си бременна само тест за бременност ще покаже, ние няма как да гадаем по определени симптоми.
Момичетата с чуденките дали са бременни - има тема "Бременна ли съм?", пишете там. Ето линк : http://m.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=973171
Тук се задават въпроси относно бременността, а не за това дали сте бременни според нас.

# 320
  • Мнения: 35 109
Най- добре си изчакай следващата менструация.
Умора може да чувстваш и заради времето. Пък и цикъла също се влияе от времето.
Най- простата работа е да си купиш тест и да провериш.

# 321
  • Мнения: 8
lilb, според мен зависи кога ти е била овулацията.
За мен кръвен тест 1 седмица след О, не би дала резултат.
Моето мнение е за кръвен тест 11-12 дни след О.
А по отношение на симптомите - имала съм 3 бременности и трите с различни "симптоми".
Според мен на толкова начален етап е трудно да се направи разлика между ПМС/ бременност, лично мнение, разбира се.


Благодаря Ви много за съветите!
Чувствам се неудобно, все едно за първи път ще ставам майка:)
Дори и да не стане сега аз няма да се откажа, въпреки постоянните коментари, че на тези години видиш ли, вече не е така лесно #2gunfire
Направо ме побъркват Close
Значи твоят съвет е да си направя кръвен тест?
Но кога?

# 322
  • Мнения: 9
Здравейте,
не знам дали тук трябва да си задам въпроса, но ще пробвам. С моя приятел направихме опити за бебче Simple Smile и за щастие уцелихме момента когато, се предполага че съм в оволация (нали не може да бъде пресметната с точност). Та въпроса ме и от една седмица ме някак странно ходя твърде често на тоалетна без да пия толкова течности. По принцип пуша и съм със ниско кръвно и докато не си изпия кафето (минимум 2 заради кръвното) не се чувствам ок, но от известно време дори и да го изпия през деня ми става пак малко лошо и имам някакво странно усещане в коремчето, а и все едно имам заседнала буца в гърлото и ми се повдига от време на време. Ние започнахме с опитите на 13.04 и миналата седмица си взех тест, но естествено беше отрицателен (беше твърде рано). Сега трябва да ми дойде на 01.05 и се чудя дали ако пак си взема тест преди 01.05 ще покаже нещо или да изчакам още малко?
Моля за помощ Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Благодаря

# 323
  • Мнения: 35 109
Най- добре изчакай датата на цикъла и ако има закъснение тогава прави тест.

# 324
  • Мнения: 16 871
lilb, остави тези подмятания..
Какво ти е на възрастта?! Да си гледат работата.
Аз пикливите не ги обичам, че не ме отчитат в начална Б. А кръвния дава резултат по-рано, което за мен е веажно, защото имам терапия и е важно да се започне възможно най-рано.

# 325
  • Мнения: 8
lilb, остави тези подмятания..
Какво ти е на възрастта?! Да си гледат работата.
Аз пикливите не ги обичам, че не ме отчитат в начална Б. А кръвния дава резултат по-рано, което за мен е веажно, защото имам терапия и е важно да се започне възможно най-рано.

Благодаря ти, ver4eto_sv Heart Eyes
Имах нужда да чуя това!
А относно съвета ти, ще се възползвам Hug

# 326
  • Мнения: 147
Момичета, понеже утре влизам в 3-ти месец и вече трябва да ми се вади картон, а както споменах по-горе, нещо не съм доволна от сегашния ми доктор.
Та, търся добър гинеколог в Плевен. Бях се ориентирала към д-р Бързашки, но 2 седмици немога да се свържа и накрая ме забиха с час за след месец.. още повече, че прочетох че не работи и със здравна каса и се отказах.
Препоръчвате ми, моля ви!
Благодаря предварително! Heart

# 327
  • Мнения: 10 874
Момичета, понеже утре влизам в 3-ти месец и вече трябва да ми се вади картон, а както споменах по-горе, нещо не съм доволна от сегашния ми доктор.
Та, търся добър гинеколог в Плевен. Бях се ориентирала към д-р Бързашки, но 2 седмици немога да се свържа и накрая ме забиха с час за след месец.. още повече, че прочетох че не работи и със здравна каса и се отказах.
Препоръчвате ми, моля ви!
Благодаря предварително! Heart
Виж тази тема, може и в нея да питаш, със сигурност ще получиш повече отговори, отколкото тук.

# 328
  • Мнения: 147
Благодаря ти, Лаленце!  Hug

# 329
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Момичета някоя да има позната, или случайно и при нея да има проблем с хемофилия?
Аз се водя носител понеже баща ми имаше... сега съм в 18 г.с.
Вчера установихме пола - момче. Съответно е 50/50 дали има или няма това заболяване.
Не знам аз вътрешно си усещам че нищо му няма, както и усещаш че ще е момче. Направо съм завидно спокойна  Shocked При момченцето на сестра ми, нямаше никакъв проблем, тя даже и не прави изследвания  Heart Eyes
Но гинеколога държи все пак да си направя изследвания или в Майчин Дом или Надежда, но не можах да намеря конкретна тема за това изследване, какво е, как се нарича, опасно ли е.  newsm78
Мислех да отворя тема, ама ме е срам  Joy

Общи условия

Активация на акаунт