МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 153
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Електра, с акото изкарват билирубина, които е завишен при жълтеница.
Много се радвам за Калоян, да трупа грамчета и да се радва на слънцето... Ние с теб все някак ще се оправим. И на ми е претръпнало там и още имам няколко рани-корички и не смея да се бръсна. Абе не си е работа това и затова се чувствам длъжна да кажа каквото мисля. Не искам да давам непоискани съвети, затова само споделям как се чувствам аз и че не е леко. Изживява се, но чувството на безсилие в първите дни беше голямо. Малкия плаче, а аз не мога да стана бързо да го взема ... Затова го оставях при мен.
Не че съжалявам за операцията, беше наложителна, но ако имаше как бих опитала нормално. Сигурно си мислите, че го казвам, защото не съм изпитала другото... И може да сте прави, но за мен това беше голямо премеждие. Може би второто най-голямо в живота ни след това да забременея. Но всичйо си струва, и се усмихвам щом погледна сините му очета. Wink

Кauca, честито щастие. Ще мине всичко!

# 376
  • Мнения: 899
синеока като каза сини моля ту опиши кк разбираш! Аз не съм виждала до сега новородено отблизо а всички казват че си личи дари са светли очи или тъмни... при мен шанса е 50 на 50 и ги гледам ама не знам как тр изглеждат светлите очи... те не са му черни зениците ясно се виждат ама сааа мътни не са баш сини да кажеш не знам и аз

# 377
  • Бургас
  • Мнения: 6 479
Мис, Кате, Kauca, честити ви дечица! Браво, момичета! Що страх отнесохте досега, редно беше да не се мъчите при раждане Simple Smile

Успех на неродилите!

 Моите шевове паднаха след 20-25 дни, даже мисля,че един външен си седи още, сякаш го напипвам,но не смея да погледна Simple Smile И кървене си имам, макар и доста пи-слабо вече.

Днес Марти става на 1 месец. Лети това време, ей.

Кафе не съм спирала да пия. Задължително едно сутрин, рядко и следобед по едно. Спи си детето по 2-2.5 часа, хапва и пак заспива.

Днес излязоха резултатите за стволовите клетки. Тези от кръвта на пъпната връв са негодни, а тези от тъканта й, които са на етап клинични проучвания, били ок. Малко на рекет ми бие. Но дано никога не разберем.

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 14:50 от selleste

# 378
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Кате, ами гледам ги на дневна светлина, синеят, а и вече се избистря погледа и взе да се заглежда. С всеки изминал ден стават все по-ясни и си личи със сигурност.

# 379
  • Мнения: 899
ааа добре значи ще чакам защото засега едва ги отваря за секунди и това му е  Laughing и ми изглеждат едни мътни със някакъв странен слой отгоре който като че ли ги потъмнява по скоро защото почва още от бялото и е някакъв тъмен филм върху окото.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 408
Kauca, четито щастие! Да ти е жива и здрава и много да те радва  bouquet

ММ от днес е на работа и вкъщи сутринта останахме сами с беболините. Двете баби са ми под ръка (свекито е отпуска сега и живее на 10-15 мин от нас, а майка ми е у тях в момента- за около един месец, за да си е около нас първите дни). И бях казала, че ще се обадя към обяд да дойде мама, а ако иска с нея и свеки (ма то как няма да иска Grinning )... но вече няма и 10 сутринта и се звъни на вратата на пожар. Едната беба спинкаше и аз нещо си се занимавах с другата, беше се събудила тъкмо. И отварям аз, с бебето на ръце. И веднага свекито, няма здрасти, няма нищо, очудена пита: "А, ми че другата самичка ли я остави?! " Еххх не влязла още и веднага се започнаха глупавите коментари и въпроси.. Какво очаква, да ги хвана и двете спящи, неспящи и да отключвам и отварям вратата с ушите си ли.... Пълен цирк  #Crazy
Помагаха бабите де. Свеки ми готви, мама мина прах.. Че срам не срам, не съм чистила вкъщи откакто се прибрахме от болницата Embarassed. Гушиха се с малките и така. Не мога да се оплача иначе от днешния им "престой" вкъщи. Може и онзи и коментар да не е бил с лошо направен ама пък напоследък много съм взела да ѝ се дразня на свекито, не знам дали е редно...  Laughing

На Елиза за коликите от вчера започнахме Биогая, доволна съм доста, снощи въобще не е плакала.  Та се питам дали да не започна да давам на Калия просто така от същото. Тя няма все още, но ако започна да ѝ давам от сега мислите ли, че може да се размине?  newsm78

# 381
  • Мнения: 1 825
Ние, поради тази причина отказахме събиране на стволови клетки. Годни и негодни след това, пък плащаш един куп пари.

# 382
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, днес  в 12:28 настъпи астрономическата пролет! Честита първа пролет!


kauca, честита Радост!  bouquet  Мама-герой си!
За температура в стаята- започнахме от 24-25 градуса при изписването и за 2 седмици свалихме до 20-22 градуса, стои с боди и пижамка, боди и гащеризон или боди и комплектче горнище-долнище. Затопляме само вечер за банята и постепенно после смъкваме. Очите на Алекс също ще са сини, избистрят се всеки ден, бяха "мътни" с неясен цвят, сега все-повече синеят, а интересното е че косата му беше средно кестеняво и сега избива златиста отдолу на цвят Simple Smile и е нещо между най-светлото кестеняво или най-тъмното русо...Иначе имам лакомник, който яде като акула, чак ми  е трудно да го удържа. Има силен сукателен рефлекс и иска да "дъвче" нещо постоянно и е малко кисел понякога, защото ако го оставя на гърда преяжда и връща Laughing От днес си имаме шезлонг, от най-обикновените модели, има напълно легнало положение. Ще го ползвам за да стои при нас  в хола. Вече отваря очи и се опитва да "фокусира" (знам, че е далече от това), стои повече време буден и иска внимание и забавление.

# 383
  • София
  • Мнения: 21
Честито на новите мами! Здрави и щастливи дечица!  bouquet
Благодаря ви момичета!  bouquet
Исках да раждам нормално, но родих със секцио. Причината, че плода беше по-голям и според лекарите нямало смисъл да се опитва нормално раждане, което да премине в секцио. Самата операция за мен не беше приятна, раздвижването на следващия ден също. Обезболяващи почти не съм ползвала, заради алергия към медикаменти. Имам 4-5 венозни парацетамола и няколко инжекции трамал. Това е на кратко.

# 384
  • Мнения: 509
Честито и от мен, kauca! bouquet

Селесте, и при нас с баткото беше същото - кръвта неуспешна, пърчето от пъпната връв да. Но аз отказах съхраняването само на тази част, която е още на експериментално ниво... Платихме 1000лв. за миналите до този момент процедури... Много се надявам този път всичко да е наред Praynig А на вас казаха ли ви каква е причината? При нас били взели недостатъчно кръв...пф!

Електра, след като с теб коментирахме добавките за кърмачки,четох много, много позитивни мнения за Летицина. Тези дни бях със запушено млечно каналче, треска.. абе ужас и го почнах и аз. Вече съм добре, но ще го вземам профилактично, та да знаеш - добре си се насочила Wink

# 385
  • Мнения: 6 537
Сис, ето, че си има полза от ровенето в интернет Laughing И надничането в чуджи теми - лецитина от февруарската го откраднах Mr. Green

# 386
  • Мнения: 574
Момичета,на вас правиха ли ви преглед за разкритие в 9 месец и имахте ли проблеми след това. В сряда съм на преглед и защото имам доста подготвителни контракции докторката каза че ще ме погледне за разкритие за да не изпуснем момента ако вече имам такова. Вярвам на докторката но ме е страх да не предизвика по ранно раждане тази проверка. В момента съм 37 седмица и първото го родих в тази седмица и малко ме е страх. Надявам се да издържа до другата поне че сме още малки.

# 387
  • Мнения: 231
Момичета,на вас правиха ли ви преглед за разкритие в 9 месец и имахте ли проблеми след това. В сряда съм на преглед и защото имам доста подготвителни контракции докторката каза че ще ме погледне за разкритие за да не изпуснем момента ако вече имам такова. Вярвам на докторката но ме е страх да не предизвика по ранно раждане тази проверка. В момента съм 37 седмица и първото го родих в тази седмица и малко ме е страх. Надявам се да издържа до другата поне че сме още малки.
Не се притеснявай пт прегледа и аз бях така миналата седмица. Отидох направи ми прегледа мойта акушерка и се оказа, че няма никакво разкритие, както и нямам все още и една контракция. Понеже исках да е преди термина раждането, ми каза че ще пипне така че да изпадне тапата. Така и стана, докато се прибрах вкъщи имах кръв и слуз, а на другия ден слуз и кафяво зацапване и така си карам вече 2ра седмица. Та при мен искахме да помогнем процес за раждане, ама още нищо не става. Прегледа изобщо не боли, не се притеснявай, нито пъл е неприятен.

# 388
  • Мнения: 366
Спешно питане.  Мога ли да вдигна Т 37,5 от гърдите?  Нямам бучки, не са твърди. Има лека болка в едната.
Бебетата са вече на 22 дни.  Едното суче, за другото цедя.

# 389
  • Мнения: 509
ДА, Данито! Това ми се случи преди 3 дни - лека, в последствие силна болка в едната гърда, без бучка. На 2я ден мястото се зачерви леко. Вдигнах 38градуса темп и ме тресеше жестоко! Пий парацетамол. Предлагай често гърдата, която те наболява. 15-20мин, преди кърмене - топъл компрес или душ, може и лек масаж. Слагай бебето да суче в такава поза, че брадичката му да е насочена към мястотото, където те боли! Ако не мине за 1-2 дни - вземи си хр.добавка Летицин! Peace
Не се шашкай, оказва се, че това се случва на много жени, при някои си е редовно дори.

Общи условия

Активация на акаунт