Премахване на зелен оттенък на косата

  • 7 432
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

При последното посещение при фризьор, в опит да се неутрализират прекалено жълтите тонове от изрусяване, косата ми придоби ужасен зелено-сив цвят.

Някой случайно да знае с какво се маха това?

Благодаря предварително за отговорите ви!

Поздрави,
Йоанна

# 1
  • Мнения: 467
Зная,че по принцип червеното се неутрализира със зелено.Опитвала съм даже..
Но в твоя случай нямам идея какво ще се получи,може би трябва да опиташ от оцветяващите червени шампоани,но разредени в обикновен шампоан-т.е. по-малко концентрирано.Иначе набие ли се червения пигмент,няма махане  Thinking

# 2
  • Мнения: X
Зная,че по принцип червеното се неутрализира със зелено.Опитвала съм даже..
Но в твоя случай нямам идея какво ще се получи,може би трябва да опиташ от оцветяващите червени шампоани,но разредени в обикновен шампоан-т.е. по-малко концентрирано.Иначе набие ли се червения пигмент,няма махане  Thinking

И аз това знам. Просто се чудя дали е по–добре да оставя зеленото или да сложа и червено и да стане мазало. Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 5 649
Ще се отмие след един-два пъти, това е матиращ балсам. Не слагай нищо отгоре да не се получи по-зле.

# 4
  • Мнения: X
Ще се отмие след един-два пъти, това е матиращ балсам. Не слагай нищо отгоре да не се получи по-зле.

Не беше балсам, беше си направо в боята, видях какво забърка. Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 1
Пробвай с боя с лек меден или златист оттенък, зеленото се неутрализира с топъл оттенък, не е нужно да е червен. След това може през седмица да използваш тониращ шампоан, той неутрализира жълтите оттенъци без да прави косата сива или зелена.

# 6
  • Мнения: X
Пробвай с боя с лек меден или златист оттенък, зеленото се неутрализира с топъл оттенък, не е нужно да е червен. След това може през седмица да използваш тониращ шампоан, той неутрализира жълтите оттенъци без да прави косата сива или зелена.

Зелено смесено с медено или златисто става маслинено.
Различните топли цветове неутрализират различни студени цветове. А в този случай боя, с какъвто и да е изсветлител, изобщо не може да неутрализира или покрие нещо.

Благодаря за мнението все пак!  Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 006
Аз се матиран с лилав шампоан и косата ми става синя или зелена според марката. След едно две измивания на косата тези нюанси падат и остава само сребристия цвят на косата.
Опитай първо да я измиеш и тогава пребоядисвай.

# 8
  • Мнения: 440
Има ли някой справил се със зеленикавия оттенък на косата?
От лилава полутонер и аз се сдобих с така любимия ми зелен цвят и съм в търсене на нещо, с което да го премахна или най-доброто решение е да отида на фризьор, който да реши трайно проблема.

# 9
  • Мнения: X
Шампоан оцветител естествено светло рус, не пепеляв. От онези на пакетчета по супермаркетите. И така след месец ще е изчезнало. Не наслагвайте боя, защото ще си изгорите косата. А след това вече сменете боята за коса с правилния цвят.

# 10
  • Мнения: 2 233
Ще се отмие след един-два пъти, това е матиращ балсам. Не слагай нищо отгоре да не се получи по-зле.

Не беше балсам, беше си направо в боята, видях какво забърка. Sad

При липса на готов неутрализиращ балсам се използва смес от боя, шампоан, окислител с много вода и така се облива косата.
Пада след няколко измивания.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 771
О, тези матировки изобщо не държат много дълго, излишно се тревожиш. Аз понякога се оливам с една много силна тонираща маска на Matrix - Brass off, и като я държа много време, косата става доста оцветена. След едно миене всичко е точно.

Общи условия

Активация на акаунт