натравяне на кръвта

  • 7 445
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Някой знае ли какви са признаците на натравяне на кръвта?

# 1
  • Мнения: 7 186
Натравяне с какво?

# 2
  • Мнения: 742
преди две години на дъщеря ми й поставиха такава диагноза, защото просто не можаха да открият какво й има. Висока температура, посиняване на устните, , втрисане, отпадналост, но при всички положения се правят изследвания. Лекарите ми бяха казали, че от това се мре Cry накра ясе оказа съвсем друго, просто неизлекувана стара болест/от гърло/. Сепсиса обаче трябва да е причинен от да речем замърсена рана - изобщо от разкъсване по кожата, от което да проникне заразата. Пробвай с търсачката на гугъл, все ще ти извади инфо.
п.с. Как ти дойде на ум натравянето? На лекар ходи ли?

# 3
  • Мнения: 599
Не е вярно, че причина за сепсис непременно трябва да е рана. Сепсис може да причини всяка инфекция, която се генерализира (то това е сепсисът де - генерализирана инфекция - причинителят попада в кръвообращението).
Има различни видове сепсис и само така поставен въпросът нищо не ми говори. По принцип един от характерните признаци е редуването на висока температура и спадането и с няколко градуса.

# 4
  • Мнения: 300
да де, мре се
въпросът е как човек сам да си познае, че почва нещо такова
например при разлагане в него на нещо

# 5
  • Мнения: 4 414
виж сега, ако имаш нещо конкретно предвид, дай повече инфо...така, по принцип, ако си говорим само можеш неоснователен стрес да получиш...тук пишат и лекари, но на такива общи въпроси, просто няма как да се даде смислен отговор ...  bouquet 

# 6
  • Мнения: 1 938
Ако в кръвта са попаднали E. coli и Enterococci? newsm78

# 7
  • Мнения: 1 938
да де, мре се
въпросът е как човек сам да си познае, че почва нещо такова
например при разлагане в него на нещо
Имаш впредвид задържани плацентарни части ли? Аз направих сепсис от това. Ако искаш, пиши на лични.

# 8
  • Мнения: 1 938
Разкажете малко за този вид сепсис, де. Септицемия ли се нарича? Ne/Da, please!

# 9
  • Мнения: 599
да, септицемия е  попадането в кръвта

Общи условия

Активация на акаунт