Отново за глутена

  • 3 280
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, мами! Сигурно много се е изписало във форума за пустия глутен, но темите, които открих не ми дадоха отговор на въпросите, а и бяха много стари и не мислех, че някой ще ми отговори.
За това реших да пусна нова тема с двата конкретни въпроса, които си задавам.
Захраних с овесена каша, т.е. вече съм вкарала глутена в менюто. Исках след овеса да мина на ечемик или ръж, но не открих никъде такава каша. За това взех направо пшенична.
Тааа въпросите ми са:
1. Трябва ли да направя малко почивка между овеса и пшеницата и да следя за реакции или направо да си давам пшеничната каша?
2. Когато започна да давам пшеницата трябва ли отново малко по малко, лъжичка, после две, три и т.н. или направо да си правя порция за цяло хранене?

# 1
  • Мнения: 46 403
1. Трябва ли да направя малко почивка между овеса и пшеницата и да следя за реакции или направо да си давам пшеничната каша?
Не бързай. Изчакай 3 дни м/у тях Peace

2. Когато започна да давам пшеницата трябва ли отново малко по малко, лъжичка, после две, три и т.н. или направо да си правя порция за цяло хранене?
Постепенно, първо лъжичка, после 2 и т.н.

# 2
  • Мнения: 17
Много ти благодаря!
Никой не ми отговаряше и точно днес смятах вече да я давам тая каша направо за цяло хранене...
Писа точно навреме!
 Hug

# 3
  • Мнения: 46 403
Всяка нова храна въвеждай така постепенно Simple Smile най-безопасно е, няма защо да се бърза.

# 4
  • Мнения: 13
Глутена е с натрупване на този етап няма как да даде реакция,тя се проявява с времето ако изобщо има такава,давай те през няколко дни от новия вид който вкарвате

Общи условия

Активация на акаунт