За и против течния колаген (хранителна добавка)?

  • 62 810
  • 16
  •   1
Отговори

Анкета

За или против течния колаген?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 24 мар 2017, 14:20

  • Мнения: 140
Какво е вашето мнение за течния колаген?
Използвате ли го в момента? Ползвали ли сте го? Имате ли наблюдение за промяна?
Какви са според вас вредните ефекти?

Аз лично не съм пила течен колаген и в момента обмислям ползата и вредата му и за това са и въпросите ми.

Ако има сред вас и медицински лица ще съм благодарна на мнение. А и мнението на всички останали дами.

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 697
Познавам жени, които го пият. Ужким са доволни. Аз лично не бих. За мен това е химия и не е ок.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 115
Да ви кажа под секрет /защото съм работила с добавки/ едно просто желе от кокали ще ви свърши повече работа. Ама почти не се продава и не се говори за това. То и кокали няма. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 998
Желатин на прах няма ли да свърши същата работа?

# 4
  • Мнения: 1 385
И какви са вредите от течния колаген? Аз съм пила морски на капсули на Неоцел - определено има добър ефект върху кожата.

# 5
  • Мнения: 1 024
Нещо не разбирам въпроса на авторката, за хранителна добавка колаген ли става въпрос като цяло, или точно за течния. Друг е въпроса и за какво ще го пиеш, дали за ставите или кожа и коса,че има и различни типове.

# 6
  • Мнения: 3 212
Аз пия течния на Neocell, често ми дразни стомаха. Отделно много пъти си задавам въпроса не си ли рискувам здравето. Пия нещо си, което не знам какво е точно и какво има вътре. а и ефект не знам дали виждам.
Това за кокалите е вярно, на сина ми правим такива супи ного често.

# 7
  • Мнения: 1 385
Аз пия течния на Neocell, често ми дразни стомаха. Отделно много пъти си задавам въпроса не си ли рискувам здравето. Пия нещо си, което не знам какво е точно и какво има вътре. а и ефект не знам дали виждам.
Това за кокалите е вярно, на сина ми правим такива супи ного често.
И как така го пиете, а не знаете, какво има вътре и какво съдържа  newsm78. Ами прочетете!

# 8
  • Мнения: 1 024
Аз днес си поръчах procollagen, който би трябвало да стимулира образуването на собствен колаген. До сега съм пила различни колагени, но това за първи път ще го пробвам. Моля споделете за вредите, на нищо такова не съм попадала като информация.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 115
Предимно хрущяли от измъчени акули има, ако ви интересува.

# 10
  • Мнения: 3 248
Няма никакъв смисъл от примена на колаген, тъй като в храносмилателия тракт той се разгражда до аминокиселини, които я послужат за синтеза на колаген в тялото, я не. Тъй като аминокиселини се използват за доста неща в тялото, а колагенът в кожата и косата определено не са приоритет...

Много повече резон има в това, ако не можем да приемем чрез диетата си всички незаменими аминокиселини, то да приемаме като добаква тази/тези, които не можем да си набавим чрез храна. Отделно допълнително елементите, необходими за синтеза и складирането на колаген (силиции, ХК, Q10, сяра и т.н.)

# 11
  • Мнения: 1 024
За по-добро усвояване се използва хидролизиран колаген + споменатите допълнителни съставки. Няма как само от храна да се набави колагена, особено ако имаш здравословен проблем

# 12
  • Мнения: 3 248
Той хубаво се "усвоява" повече, но това означава именно да се разгради на аминокиселини, градивни блокчета. А както казах, те се използват за много и разнообразни неща. Реално само увеличаваме приема на аминокиселини, което може да бъде постигнато по друг начин. Ако искаме да подпомогнем колагена в тялото, просто няма как да стане като пием колаген. Трябва да пием неща, които стимулират производството на колаген. Това е. Има доста изследвания по въпроса.

Да се вярва, че директно изпитият колаген чинно отива и магически се залепя точно там, където липсва, би било сходно на вярването, че пържолата от пилешки гърди ни увеличава гърдите, агнешкото бутче ни прави д-то по-дебело, джоланът ни увеличава прасците и т.н.

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 07:06 от Епона

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 410
От скоро пия течен колаген, който заедно с ХК,
които са към добавка за стави.
Заедно с него пия и висока доза витамин Ц.
Да видим дали ще има ефект, но съм съвсем в началото,
а трябва да минат три месеца за оптимален ефект.

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 213
Каква е дневната доза силиций, която е добре да се приема ?

Общи условия

Активация на акаунт