Въпрос за пола на бебчо

  • 6 776
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Да бързо ще стане смяната на боята само дето трябва да родя на 7.10. така че малко остана.Иначе все още има колебания с пола.Но вече и не питам честно да кажа.Само да мине бързо и лесно.Надявам се поне тъй като ми е трето раждане.Но това не е критерий,първите две бяха много трудни...дано това да е по- лесно.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 006
Да бързо ще стане смяната на боята само дето трябва да родя на 7.10. така че малко остана.Иначе все още има колебания с пола.Но вече и не питам честно да кажа.Само да мине бързо и лесно.Надявам се поне тъй като ми е трето раждане.Но това не е критерий,първите две бяха много трудни...дано това да е по- лесно.
мхм, вярвай си, че ще е бързо. /за боята де/. Иначе леко и бързо раждане ти желая Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 30 079
Да бързо ще стане смяната на боята само дето трябва да родя на 7.10. така че малко остана.Иначе все още има колебания с пола.Но вече и не питам честно да кажа.Само да мине бързо и лесно.Надявам се поне тъй като ми е трето раждане.Но това не е критерий,първите две бяха много трудни...дано това да е по- лесно.
Къде си правила ФМ, че малко преди раждането има съмнение за пола? Отдавна не бях чувала такова нещо и ми стана интересно. При мен още на първата ФМ определиха пола и двата пъти много точно.

# 33
  • Мнения: 32
Аз съм на мнението, че полът е най-добре да не се знае. Дори когато ще могат да ми го кажат, предполагам, че няма да искам да знам. Нормално ли е?

# 34
  • София
  • Мнения: 4 250

Самоцитирам си мнението от предната страница. Ама чак пък да питаш нормално ли е? Всеки има право на избор - ако иска да го знае - да го знае, ако не иска - не. Няма нормално и ненормално.



Аз точно заради това (една от причините, за да не се настройвам, въпреки, че нямах никакви предпочитания, каквото и да беше, щеше да е Дар) не исках да знам пол. Научих го в мига, в който се роди човечето и удоволствието от "Момиченце, честито" беше неповторимо. Както и казах и изречението "Момченце, честито" щеше да предизвика същите емоции у мен. Даже ми беше смешно през бременността - веднъж се качвам в един асансьор и някаква бабка:
"Момче е! Коремът ти стърчи еди-как си"
Майката на една приятелка пък още съм в 4-ти месец, казвам им, че съм бременна и тя казала на щерка си: "Тя носи момиче!"
Та ми беше забавно и интересно какво ще се окаже накрая Simple Smile
В 7ми месец една докторка (не следящата ме) ми изръси, че е женско, ама се направих, че не я чух.
Та, не се настройвай за пол, мисли положително, важно е бебчето да е живо и здраво, предполагам, че няма да го върнеш, ако не е желаният пол Simple Smile
Сещам се за една забавна случка (макар, че на родителите не им е било никак забавно сигурно) как ходили на 3Д, 4Д, не знам какво си и навсякъде им казвали момиче. Боядисали розова стаята, пандеки, дантелки... Ражда се човечето и докторът възкликва:
"Честито! Имате момченце"
Е, това предполагам си е наистина шок. Не, че не си обичат принцесата, де Simple Smile



# 35
  • София
  • Мнения: 30 079
При тази мед. техника и при тези специалисти по ФМ полът се определя много точно още в ранните седмици на бременността. Рядко има разминаване и то обикновено е, ако не се ходи при специалист по ФМ, а се разчита само на АГ-то, който следи бременността.
Аз и с двете деца знаех пола още след първата ФМ и не съм разчитала на изненада. Избрахме спокойно име, подготвихме дрехи и всичко необходимо. Не съм оставяла нищо за последния момент по молба на ММ. Подготвих си всичко и той само дойде да ме вземе с приготвения багаж.

# 36
  • Мнения: 5 468
Аз съм на мнението, че полът е най-добре да не се знае. Дори когато ще могат да ми го кажат, предполагам, че няма да искам да знам. Нормално ли е?

Всеки преценява кое е нормално за него. Аз не бих издържала до раждането да не знам пола.

Общи условия

Активация на акаунт