Как да продължим напред?

  • 14 726
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
Здравейте, пиша тук, защото ми е много тежко и наистина полагам усилия да разбера приятеля ми.С него сме от 3 ходини, т.е. от 1вата година, в която дойдохме студенти живеем заедно(сега сме последна).
В началото всичко беше цветя и рози, голяма любов още на втория месец от познанството ни поиска да се пренесе при мен, не сме се карали за сериозни неща разбирахме се добре.Проблемите започнаха в последната година, той започна работа в голяма фирма, печели много добре, запозна се с нови хора, започна да излиза, да се прибира по-късно (примерно каже, че ще си дойде в 3, а се прибере в 6 сутринта) и аз започнах да се чувствам недооценена. Признавам си своите грешки често му звънях, докато е навън вечер, тъй като често закъсняваше и все се притеснявах за него.Предполагам съм го притискала понеже повечето пъти излизаше сам, а на мен това не ми беше много приятно.Започнах да влагам все повече усилия във връзката, а той като че по-малко да му пука.Все по-често се карахме и понякога той заявяваше, че иска да се разделим, но понеже скандалите винаги бяха от сорта на например "ти защо не изми чиниите, все аз се извинявах, понеже това никога не ми се струваше достатъчна причина да прекратиш една връзка.И така до последния месец, в които започна често да се прибира намръщен и да казва, че е нещастен.Хиляди пъти го питах какво е, преди седмица ми каза че бил искал да скъсаме, след 2 дни дойде и уж беше осъзнал колко се обичаме, но това трая кратко сдърпахме се за някаква тъпотия, на сцената стана свидетел негов приятел, той много се разсърди и айде пак не искам да сме заедно.
Искам да го пусна, наистина, но истината е, че откакто дойдох в този град се оправяме все двамата, обичам го и свикнах да си градя планове около него, да се съобразявам с него, да разчитам на него, въобще сигурно 50% от деня ми е планиран около него.
А сега не знам какво да правя като се изнесе.Всъщност не зная какво да правя, докато се изнесе тъй като той не е дори сигурен,че иска да скъсаме.
Казва просто, че е млад, чувства че понякога искал да е с други, но ме обичал още и не искал да ме наранява.
Много ме обърква, гушка ме, целува ме, до скоро казваше, че секса с мен му е най-хубав, понеже знаем какво се харесва на другия, в последните месеци казва,че му е скучен, но не прави опити да го разнообрази.Хиляди пъти го питах какво да променя, но все казва-нищо.
Искал да му дам време до края на месеца да реши, но това ме убива, понеже толкова го обичам.Не знам какво да правя.Струва ли си да се боря, тази година са ми държавните изпити, а аз си пропилях обучението, заради него изпуснах толкова лекции...Какво да правя, знам че трябва да се стегна, но ми иде само да се завия през глава и да не се събуждам, докато всичко не свърши..Много ми е трудно  Cry Cry

# 1
  • Мнения: 25 401
Връзката ви се е изчерпала – това се е случило. Напълно нормално за 3-годишна връзка на вашата възраст.
Събирай си парчетата от сърцето и най-вече акъла, завърши, намери си хубава работа и давай нататък – животът продължава. И дръж очите си добре отворени – твоят човек е някъде там, в бъдещето. Този да остане в миналото, където му е мястото.
Вярно, можеш да го изманипулираш, дори да се ожените и да му родиш дете, но или ще се обречеш на нещастен брак, или скоро след това пак ще се разделите, само че плюс едно дете, чийто живот ще объркате малко или много.
Не ти го пожелавам, пази боже, просто съм се нагледала на много такива ситуации през годините.

# 2
  • Мнения: 118
Здравей, прочетох всичко това и понеже питаш " как да продължим напред", все ми се струва, че той явно вече за себе си е взел решение. Вие си знаете най- добре, но поне от това, което си описала съдя, че той не иска сериозна връзка в дългосрочен план и явно не е щастлив. Дилемата пред него е как да излезе от нея, според мен, не се чувства добре с теб и рано или късно, щом не е щастлив с теб, ще се случи. А ти не си трови нервите, определено това пречи на всичко. Все пак е имал достатъчно време да те оцени.

# 3
  • Мнения: 308
Просто не разбирам как може да казваш на някой колко го обичаш и искаш да имате семейство заедно, даже градеше планове за жилищен кредит и да си го плащаме ние, а сега му е хрумнало вече, че не е щастлив и иска да живее.Как така обичаш някого, но искаш да си сам и си нещастен с него?!

# 4
  • Мнения: 2 473
Вместо да чакаш той да те напусне и да ближеш рани,покани го ти той да се махне.Кажи му,че виждаш че е изчерпана връзката ви и имаш други планове на живота си.Нека му стане и на него гадно.
Но проблемът ви е чисто технически-били сте млади,както и сега сте,на  него му е пораснала работата в новата фирма и се е разживял.Това е,за съжаление.Не мисли,че с него свършва животът,напротив-сега започва.

# 5
  • Мнения: 308
Просто не разбирам, ако го е решил наистина какво чака?Иска да ме изтезава допълнително ли?Питам го сигурен ли си?Не, не е, но сме били различни, на него му се излизало.Не е като да съм го вързала, но виждал другите как се забавляват и флиртуват, а той не можел.А за мен тази връзка е по-важна от флирта.Става ми гадно, че е готов да зареже това, което имахме, за да има шанса да прави "различен" секс с непозната.А най-тъпото е, че никога не съм го ревнувала и той никога не ми е давал поводи, и до сега не съм го засичала да се загледа по друга жена в мое присъствие Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 17 063
Чака да види дали с другата, която се е завъртяла около него, ще му се отвори парашута.
Така или иначе, ти трябва в себе си да се настроиш, че вашата връзка вече я няма и да се разделиш с него в сърцето си. Трудно е, разбира се, но си толкова млада и животът има толкова планове за теб Simple Smile

# 7
  • Мнения: 488
Просто не разбирам, ако го е решил наистина какво чака?Иска да ме изтезава допълнително ли?Питам го сигурен ли си?Не, не е, но сме били различни, на него му се излизало.Не е като да съм го вързала, но виждал другите как се забавляват и флиртуват, а той не можел.А за мен тази връзка е по-важна от флирта.Става ми гадно, че е готов да зареже това, което имахме, за да има шанса да прави "различен" секс с непозната.А най-тъпото е, че никога не съм го ревнувала и той никога не ми е давал поводи, и до сега не съм го засичала да се загледа по друга жена в мое присъствие Sad
Чака ти да кажеш последната дума , защото така е по-лесно, иска  отговорността за края да падне на теб .
Как да продължиш - сама. Страхте е да се разделиш с навика и плановете , но не е толкова страшно. По кофти е това в което ще се превърне живота ти опитвайки да си затваряш очите и да креташ в каквото е останало от връзката ви. Разделяте се и това може да е края а може и да не е. Може той да поживее няколко месеца свободен и да не му хареса колкото очаква, да му липсваш и да си даде сметка кое му е наистина важно. Може ти да харесаш свободния си живот и да срещнеш друг . Цялото си студентство сте били заедно , нормално да му се опитва от пропуснатото, както и на теб ще ти се прииска рано или късно.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 976
Остави го да си отиде, насила няма да го задьржиш. Помоли го да се изнесе, вместо да се преврьщаш в негова изтривалка. Най-вероятно има друга и самата ти ще се почувстваш по-добре, ако направиш пьрвата крачка, вместо да чакаш да те зареже. Не е обич, а навик и не му давай шанса да те прави луда, докато изчаква да види какво ще стане с другата. С този човек нямаш бьдеще и колкото по-рано го прозреш, толкова по-добре.

# 9
  • Мнения: 8 760
Дали ще приключи връзката ви сега или след месеци, това ще се случи.
Човекът очевидно е започнал да формира различна среда около себе си, нови познанства и това му е приятно и интересно. И ти не участваш, не те вижда и в бъдеще време там.

Вероятно, предвид това, че сте свикнали заедно, сега една раздяла ти изглежда стресираща и страшна, но реално нямате усложняващи обстоятелства - деца, общ бизнес и т.н. От теб зависи.

# 10
  • Мнения: 91
Кураж когато дойде този момент няма връщане назад,освободи се колкото и да боли иначе ще изживееш просто още малко време в агония след която ще последвА пак тъга .Млада си дано намериш човек,който да е до теб и да те обича така както ти си го представяш. Hug

# 11
  • Мнения: 31 219
Просто не разбирам как може да казваш на някой колко го обичаш и искаш да имате семейство заедно, даже градеше планове за жилищен кредит и да си го плащаме ние, а сега му е хрумнало вече, че не е щастлив и иска да живее.Как така обичаш някого, но искаш да си сам и си нещастен с него?!

Защото е от мъжете, които говорят не истината, а това което искаш да чуеш.
Чисто и просто тръпката му е минала. Иначе смятам, че е мухльо. Не може днес да говориш на един човек колко го обичаш, а утре да говориш за раздяла. И така няколко пъти.
Пусни го да ходи с други като иска.

# 12
  • Мнения: 308
По принцип наистина не мисля, че има конкретно някоя понеже тела му винаги мога да проверя и кажи-речи никой не го търси.А за излизанията в последните 2 месеца е излязъл 2 пъти, иначе е от работа вкъщи или на лекции.Знам, че си удължавам агонията, но за 3 години не сме се разделяли да спим отделно и една вечер и и е много трудно Sad
Вероятно сте прави и нямаме бъдеще заедно, но още го обичам много  Cry

# 13
  • Мнения: 31 219
Не знам как търпиш така да се подиграва с теб. Ту да ти вика, че те обича, ту щял да си ходи.
Аз бих била много обидена и директно ще му кажа, че е едно непораснало момченце и да си ходи. Мъже бол.

# 14
  • Мнения: 1 473
Прекалено млади сте били за такава сериозна връзка, на момчето му се иска да "поживее" още и явно има чувството, че пропуска нещо.

Общи условия

Активация на акаунт