Време ли е за специалист, ако да, то какъв

  • 10 608
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте, детето ми е на 2 г и 1 месец и имам притеснения, че изостава с развитието си от неговите връстници. Говори много но на негов си език, нито една смислена дума. Не посочва и не назовава предмети и хора, не пита за предмети, отказва да повтаря думи, не гледа картинки. на моменти игнорира изцяло хората около себе си, не изпълнява команди и рядко се обръща на името си. само когато му изнася. Не се заиграва с нормални за възрастта му играчки. Не си играе с деца на неговата възраст, игнорира ги. Вместо това нон стоп тича, скача, навън е като отвързан, не се води за ръка. ако се опитащ да сменищ траекторията му започва да се тръщка и търкаля по земята. забранищ ли нещо започва да те бие, рита, хапе...Проблемите с храната са големи. Не посяга към храна, не си иска храна, яде единствено у дома на стола си и то в неговата купа и само супа . Сухи храни не, сокове не, само вода. Иначе  моториката му е много добре развита за възрастта.
На моменти е много весел и усмихнат, на моменти проявява силна агресия. Не стои седнал за секунда, освен на стола докато яде, гърнето е мираж, подстригването също.
Дайте моля ви съвет към какъв лекар и трябва ли изобщо за в момента да търся помощ от специалист. Личната лекарка иска да сме изчакали....а аз виждам голямата разлика с другите деца около него. Не ходи на ясла, не смея да го пусна заради агресията. За капак е и много едър за възрастта си. висок е над метър, 17 кг, удря здраво  Sad
Благодаря, че изчетохте оплакването ми  Grinning

# 1
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Това много на аутизъм ми прилича. Може да се консултираш първо с личен лекар.

# 2
  • Мнения: 653
И според мен е добре да го види специалист, не съм сигурна дали детски психолог или логопед.

# 3
  • Мнения: 3 749
Все едно описа моя син ,само където е на 2,6.Беше много агресивен лятото биеше децата наред без причина,
но откакто тръгна на ясла престана.Там научи и доста неща-почна да се храни сам,да говори по малко жалко,че и много боледува та не ходи често.
Не мисля,че има за какво да се притесняваш-просто характер ли е темперамент ли..просто са по-енергични и не знаят как да изразят по друг начин желанията и чувствата си.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 366
Това много на аутизъм ми прилича. Може да се консултираш първо с личен лекар.

Ама как така давате диагнози и стряскате хората  ooooh!
Настоявай ЛЛ на детето да те насочи към правилния специалист. Просто му (ѝ) кажи, че не желаеш да изчаквате  bouquet

# 5
  • Мнения: 12 644
Както го описваш, съвсем нормално дете.  Но щом имаш съмнения, заведи го.

# 6
  • Мнения: 7 325
До колкото знам аутизма се диагностицира след 3 години.
Направи консутация с психолог.

# 7
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Това много на аутизъм ми прилича. Може да се консултираш първо с личен лекар.

Ама как така давате диагнози и стряскате хората  ooooh!
Настоявай ЛЛ на детето да те насочи към правилния специалист. Просто му (ѝ) кажи, че не желаеш да изчаквате  bouquet
Чак пък да давам диагнози...

# 8
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 236
Запишете детето на ясла,да има контакти с други деца,да се отпуши говора ,да има някакъв режим,явно на вас ви прави на инат и се въртите в кръг само Peace

# 9
  • Мнения: 657
Аз бих завела детето на специалист - друг педиатър и/или психолог, подкрепям miamim. Ако всичко е наред, яслата е много добър вариант, подпомагащ социалното развитие на детето.

# 10
  • Мнения: 128
Другия проблем за яалата е , че често боледува и то всеки път прави асматични пристъпи, бронхити....всеки път е на инжекции. Инхалации не можем да му правим, изпада в истерия, абокат също на няколко пъти се опитаха но не можаха. Казват такъв звяр не ни се е падал😞😞. Иначе яслата може би ще е решение, имам желание да го запиша. Благодаря за бързите отговори 😙😙, ще говоря по- сериозно с личната

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Мисля, че нищо му няма на детето. Четох, че децата, които не говорят, са по-агресивни, явно така се опитват да изразяват чувствата си. Трудно е за родителите, за самите деца също. Като проговори, ще се промени.
Моят съвет е да настояваш пред педиатъра да те насочи към специалист. Въпреки съветите и да изчакате. Нека да го прегледат, за да можеш да се успокоиш.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Според мен не са удачни мнения нито в посока на "Аутизъм е!", нито "Съвсем нормално е, нищо му няма!". Никой от нас не е специалист, а и да е няма как да прецени състоянието му без да го е видял. Най-добре е да се направи консултация със специалист и то с детски невролог, а не логопед или психолог. Ако установи проблем - да се вземат своевременно мерки, ако не - вие да се успокоите.

# 13
  • Мнения: 18 241
Аз бих започнала с проверка на слуха. Peace

# 14
  • Мнения: 381
Вижте, аз нямам дете,но имам много близки наблюдения от моята племенница. Аз я гледам от мъничка и тя също доста късно проговори, отказваше да яде ,когато майка и я нямаше. Доста често посягаше да удря и много агресивна на моменти. Общо взето, като гледам доста сходни неща.Сега вече е на 3 години и 3 месеца ходи на градина и има доста голяма промяна. Говори, все още не много добре, но има всеки месец напредък и не е така агресивна. Остана само да казва,  че си лош ако не и угодиш. Най вероятно на детенцето му няма нищо. Ако искате за ваше успокоение една консултация с психолог. За мен лично, в днешно време децата се раждат и развиват интелектуално по бързо, те са по хитри и добри манипулатори. Пак казвам, аз нямам дете и е възможно да греша.

Общи условия

Активация на акаунт