Тънки палачинки без брашно, които не се късат

  • 10 705
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 741
Искам да споделя с вас тази интересна рецепта за палачинки, които се приготвят с картофено нишесте. Именно от него те се получават много еластични и не се късат, а в същото време - много тънки, почти прозрачни. Освен това, не на последно място - не съдържат глутен.

Ето необходимите продукти:

500 мл прясно мляко
3 бр. яйца
2 с.л. захар
1/2 ч.л. сол
6 с.л. (с връх) картофено нишесте
олио за пържене
масло за мазане

Млякото леко се загрява. Яйцата се разбиват. Нишестето се смесва със захарта и солта и се разтваря в част от млякото. Добавят се останалото мляко и яйцата. Трябва да се получи гладка смес. Готовото тесто е по-рядко от обикновеното за палачинки. Нишестето в него бързо се утаява, затова преди всяко загребване с черпака, тестото трябва да се разбърква добре. В намазнен тиган се изпържват палачинки. От всяка страна се мажат с масло. От посочените продукти се получават 8-10 бр. тънки и еластични палачинки.

Това е крайният резултат:



Добър апетит!

# 1
  • Мнения: 12 644
Много благодаря. Издирвам неща без глутен. А това картофено нишесте? Може ли да го покажете.И от къде го купувате.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 741
Много благодаря. Издирвам неща без глутен. А това картофено нишесте? Може ли да го покажете.И от къде го купувате.

Може да се намери в някои диетични магазини или да се поръча онлайн, а също и в магазините "Берьозка".

# 3
  • Мнения: 11 747
А на вкус как са спрямо обичайните палачинки? Бият ли на картоф?

# 4
  • София
  • Мнения: 10 741
А на вкус как са спрямо обичайните палачинки? Бият ли на картоф?

Не съм обърнала внимание, което означава, че по-скоро - не.  Peace

# 5
  • Мнения: 12 644
То и царевичното нишесте няма вкус на царевица.  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 146
Здравейте, а щом това нишесте се пткрива по-трудно, дали може и с някакъв друг вид нишесте?

# 7
  • София
  • Мнения: 10 741
Здравейте, а щом това нишесте се пткрива по-трудно, дали може и с някакъв друг вид нишесте?

Не съм пробвала и не съм сигурна, че крайният резултат ще е същия. Освен това има разлика в съотношението картофено : царевично/пшенично нишесте.

# 8
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 519
Много ми хареса рецептата, само да намеря картофено нишесте и ще я направя, благодаря. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 10 741
Ще се радвам, ако изпробвате рецептата и споделите мненията си! Надявам се да останете доволни!  Hug

# 10
  • Мнения: 205
Ха, каква идея!
Благодаря, ще се пробва Simple Smile
Имам картофено нишесте от берьозка, което ползвам за рохличките.
Чела съм, че от трите вида нишесте, които познаваме, картофеното е с най-нежна консистенция, следващо е царевичното и накрая пшеничното.

# 11
  • Мнения: 4 188
записах си рецептата newsm10 Ще гледам, като шаря, да нацеля някоя Берьозка, че дребната мноу ни тормози с тия палачинки. Ако пуснеш и модификация за гофрети - сладки и солени, ще си шест  smile3521

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 26 142
И в Т-маркет има картофено брашно

# 13
  • Мнения: 4 188
И в Т-маркет има картофено брашно
как изглежда опаковката на двете места newsm78

# 14
  • Мнения: 10 121
Искам да споделя с вас тази интересна рецепта за палачинки, които се приготвят с картофено нишесте. Именно от него те се получават много еластични и не се късат, а в същото време - много тънки, почти прозрачни.

Вкъши държим брашното и нишестето в подобни кутии.
Веднъж ММ прави палачинки, като е взел нишестето - царевично (вместо брашно) ..  Sick Станаха сурови, като ластик, дъвка направо. Всичко отиде в коша.

Нещо съм скептична да се замества 1:1 брашнпт с нишесте. Нямат изобщо същите функционалности..
Или ако ви харесват на ластик  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт