Кюретаж и забременяване след това - тема 72

  • 41 956
  • 750
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 562
Дезидерия, бъди силна, дано наистина да е грешка, но в 6г.с. трябва да е доста повече. Аз когато пусках чхг, го пусках заедно с прогестерон. Стискам палци всичко да е наред. Hug

# 391
  • На север
  • Мнения: 1 377
Здравей woman in red, мога да ти кажа аз какви изследвания пусках в края на миналия месец след като се съветвах с АГ специалист и някои витамини по моя преценка.

ПКК, витам Д, витам Б12, Б9
Урокултура
Тромбофилии: Фактор V Leiden, Prothrombin, PAI, ACE и F13 - по принцип срокът е 10 работни дни за резултатите, но излизат на 4ти-5ти ден и ги пращат по и-мейл. На мен не ми е звънял генетик, но има разяснение на резултата и препоръка да се обърнеш към АГ-то си.
Имуннологични:  Антифосфолипидни антитела IgM & IgG , Анти бета 2 гликопротеин IgM & IgG, Антикардиолипинови антитела IgM  & IgG, Total NK cells (CD3-CD16+56+) - %     - резултатите ми излязаха след 2 дни, но зависи в коя лаборатория ще си пуснеш излседванията. Тази , в която аз ги пуснах, носят пробите в София и там ги работят и то само в петък.
Микоплазма, уреаплазма & хламидия - резултата в Геника излиза до 2 дни;
Цитонамазка
Хормонални изследвания: TSH, LH, Prolactin, FSH ( 2 - 5 ден от менструация) и прогестерон ( 7 дни след овулация).

Успех Simple Smile

Благодаря за изчерпателния отговор. Ще проверя дали мога в Бургас да си ги направя. Ако не в София. Simple Smile Само да попитам за каква сума става въпрос, че да се подготвя психически? Grinning

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 00:52 от Woman in red

# 392
  • Мнения: 1 019
Дезидерия, защо не си направиш тест за бременност да видиш дали е потъмняла. Според мен малко или много е индикация за растящ хормон. Аз вече като си видя тестовете и мога да предположа колко е ЧХГ по тях... за съжаление

# 393
  • Перник
  • Мнения: 726
Дезидерия, стискам палци резултатът да има някаква грешка и всичко да е на ред!  Hug
Червена, радвам се да те "видя"  Hug Можеш да пуснеш и NK клетки.
При мен минаха два цикъла от А, никакви изследвания не съм пускала още. Всичките ми приятелки са бременни! Много се радвам за тях, но ми е някак мъчно за мен...две от тях са с много близък до моя термин и се хващам, че от време на време си мисля, че и мойто тумбаче сега щеше да е вече голямо и бебчо да рита...съжалявам, че ви натоварвам с тези мисли,но знам, че само вие ще ме разберете истински.

# 394
  • Варна
  • Мнения: 769
Woman in red,
тромбофилиите са 200 лв,
Хламидия, уреаплазма и микоплазма ( пуснах разширения пакет )- 70 лв ( в Геника )
имунологичните ги пуснах в Рамус - 200 лв (не във всяка лаборатория правят тези изследвания),
ПКК, витамини и урокултура са около 100 лв (ако вземеш направление за ПКК и урокултура, можеш да спестиш някой друг лев, но не е значителна сума);
Цитонамазка също могат да ти я пуснат по здравна каса, иначе мисля,че е около 20 лв.
При хормоналните изследвания различни лаборатории имат пакети с намаление на цената като средно излиза около 60 лв ( и тях можеш да пуснеш по здравна каса, но като знам колко лесно дават направления в БГ, по-добре си плати и си спести мъките Simple Smile

# 395
  • Мнения: 680
Здравейте
И аз отдавна не съм писала - искаше ми се следващото писане да е с някоя хубава новина, но уви нищо не върви по план. След махането на полипа се появи една киста, която 10 дни пиене на дуфастон не пребори, след това 10 дни пиене на оргаметрил и ето вече 4 дни след последния прием и няма Ц. Не съм си и представяла, че може толкова силно да искам да дойде един Ц. И като за допълнителен разкош и последните изследвания на ЩЖ са зле и пак започвам терапия с тироксин - tsh е над 7, а антителата 10 пъти над нормата. Чудя се едното имали връзка с другото?
Колко време може една киста да не изчезва сама пиеики лекарства за предизвикване на Ц? Вече се отчайвам...

# 396
  • София
  • Мнения: 8 639
От това, което пишат хората с повече опит из теми и групи, антителата не се влияят от прием на хормон. Т.е.може да свалиш ТСХ, но за антителата трябва да се премахне причинителя.
Четох сега за мутацията MTHFR и ако се трупат токсини и не могат да се изхвърлят...това по пътя на шогиката дали е възможно да предизвиква увеличаването на ТАТ и МАТ ? При много хора се дължи на прием на неподходящи за тях храни(непоносимост,алергия), като глутен, млечни, някакви определени соли...дали пък щом ми излезе тази мутация, тя няма връзка с Хашимотото.

# 397
  • Мнения: 60
Дезидерия,съжелявам за това което ти се случва, но не губи надежда.Знаеш при мен в 6гс не се видя ембрион,а в седмица по късно.Пускай пак чхг в др лаборатория ако имаш възможност.Успех.

# 398
  • София
  • Мнения: 8 639
Минах през доктор Савова в Щерев.
Видя се плоден сак и вътре жълто мехурче(така каза тя). Според нея бременността се развива напълно нормално, по-малко е от моите изчисления, можело просто самото зачеване да е станало няколко дни по-късно.
Т.е. не съм 5с + някакви дни, а 4с. + някакви дни.
Каза, че няма как този тест да е верен, дори бременността да не се развива нормално.
Предписа ми комбиниран препарат с метилирана фолиева киселина и Б12. Аз по принцип взимам Б12 и се чудя сега кое и как да пия.
Та явно има шанс. Другия преглед ми е вторник.

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Знаех си! С това ЧХГ и липса на кървене ... просто беше абсурдно. Стискам палци всичко да е наред оттук нататък. Явно твоите бременности са ... хм ... интересни, Дезидерия. Вярвам, че и тази ще е с хубав финал  Praynig

# 400
  • Варна
  • Мнения: 769
Дезидерия, прекрасна новина Simple Smile Стискаме палци за успешен финал  Hug Може ли да споделиш кои комбинирани витамини ти изписаха?

# 401
  • София
  • Мнения: 7 483
Дезидерия, браво!  Hug
Стискам палци всичко да върви наред до финал!

# 402
  • София
  • Мнения: 8 639
Фемибион 1 или нещо такова. То съдържа фолиева кисела и б12 , които се метилирани. Други неща не.

Поправям се, съдържало йод и други витамини.

# 403
  • Мнения: 754
Дезидерия
Стискам палци всичко да се нареди по правилният начин.


Аз искам да попитам за тези витамини също newsm78
1.Когато приемаш витамин Б12 и фолиева киселина в метилираните им форми и същевременно приемаш и витамини за бременни който също съдържат Б12 и фолиева киселина това няма ли да създаде някакъв проблем?
2.В момента си избирам витамин Б12,но ги има в различни микрограми,та въпроса ми е(към които приемат)вие кои точно вземате 500mcg или 1000mcg?

# 404
  • София
  • Мнения: 7 483
Дезидерия,

тоя Фемибион 1 не съдържа само метилирани форми:
1. Има метилфолат + обикновена ФК. На теб обикновената ти е противопоказна, щото не се усвоява а се натрупва.
2. Б12 е цианкобаламин, а не метилкобаламин. Тоест - пак не е ОК.
Ето ти линк към листовката, прочети си сама: http://apteka.framar.bg/30047678/%D1%84%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B1% … 82%D0%BA%D0%B8-30



Фемибион 1 или нещо такова. То съдържа фолиева кисела и б12 , които се метилирани. Други неща не.

Поправям се, съдържало йод и други витамини.

Общи условия

Активация на акаунт