Кюретаж и забременяване след това - тема 72

  • 41 948
  • 750
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 8 639
Да, лекарката ми обясни, че е така. Аз приемам и други добавки, б12 метилкобаламин на таблетки.

# 406
  • Мнения: 1 019
Така като пишете взех да се притеснявам. Възможно ли е от прекален прием на фолиева да се случват тези спонтанни?

# 407
  • София
  • Мнения: 7 482
Дезидерия,
Според мен това не е добре за теб. Лекарката ти явно няма много опит с неусвояване на витамини.
Цианкобаламин за Б12 е допустим само при инжекции, ако имаш дефицит.
Има достатъчно варианти на метилкобаламин и като таблетки, и като спрей.

Ето ти алтернатива, която съдържа каквото трябва:
https://www.zoya.bg/Vitamin-Code%C2%AE-Women-s-Formula-%E2%80%93 … f-Life%C2%AE-m139
Ако пиеш отделно витамини/добавки, гледай каква е общата доза на всичко, което приемаш.
Hug

Тонссс,
ти какви количества ФК приемаш?
До 400мг на ден е нормално, при мутация в MTHFR трябва да е метилфолат или raw folate.
Метилираните форми ако са в по-голямо количество, се изхвърлят, докато обикновените се натрупват.
Въпреки това не мисля че могат да причинят спонтанен аборт.

Ти нали щеше да ходиш на репродуктивен специалист? Какво ти каза той?

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 18:37 от delisardeli

# 408
  • Мнения: 1 019
Да, отидох Simple Smile аз взимах 3 години фолиева докато бях бременна и после докато кърмих и правих опити за ново детенце Simple Smile сега смених на нов вид таблетки, на които пише
THiamin 100mg
Riboflavin 25mg
Vitamin 6 (pyrodoxine) 25mg
Folate (l-5-mthf) metafolin 400mcg
Vitamin b12 (methylcobalamin) 500mcg
Biotin 400mcg
Pantothenic 200mg
Riboflavin 5'phosphate 10mg
Pyridoxal 5'phosphate 15mg
Niacinamide 75mg
Да, аз бях на репродуктивен. Пуснах толкова мн изследвания, взеха ми около 30 колбички с кръв и сега чакаме още резултати. Сшедващоя преглед е на 7-10ден от цикъл да ми направи ендометриална биопсия, а на 3ден пускам хормони тул, които той ще прочете. До тогава ако тези изследвания не покажат нищо, ще пуснем още много, които не знам какви са. Те са панели и включваха мн неща. Сега обаче понеже мъжът ми не можа да се сдържи и аз и той реално очаквахме да овулирам на 26-30 ден както всеки път след вс три аборта овулирам, се оказа, че точно оцели ову на 17 ден както при нормален цикъл. Тогава ми беше реално и прегледа и репродуктивния даже каза, че ще овулирам след няколко часа, та той каза щом се е изтървал да пробваме този месец и ако не стане продължаваме с изследванията, а сега превантивно ми изписа вагинални таблетки прогестерон ако стане ..

# 409
  • София
  • Мнения: 7 482
Тонс,
витамините ми се струват ОК.
Относно прогестерона - приемането на хормони без изследване може да ти обърка хормоналния баланс и да повиши кръвосъсирването. Ако имаш тромбофилни мутации, приемането на прогестерон без антикоагуланти може да е опасно.

# 410
  • Мнения: 1 019
Хубавата новина е, че изследванията и консултации струваха около $4500 (единично посещение), но платихме само $400, което даже е по-мляко от това, което щеше да ми излезе в България. Следвате изследвания, които ще пускаме той каза, че са за свързани пряко със загуби, но се смятат, че може да са причина. Също така и мъжът ми тогава ще изследваме. Каза не по-малко от 2 дни и повече от 4 дни въздържание

# 411
  • София
  • Мнения: 8 639
Tonss , какво ги правят тези изследвания, че са толкова скъпи  Laughing  На копринена хартия със златно мастило ли пишат резултатите?
Едно време бях чела из американски форуми за проследяването на бременността.Казваха едни невероятни цифри за фетална морфология(това е по-специализирано ехографско изследване, не знам при вас как се казва), а при нас е около 100лв в София.

# 412
  • Мнения: 1 019
Когато бях бременна, попитах доктора ми за фетална морфология дали може да направим, а той каза, че всеки път го правим... не знам дали не ме е излъгал. Беше обикновен ехограф, на който мерише размерите на детето. Бременността ми при него беше около $3000, а раждането $40 000, дъщеря ми имаше отделна сметка за $6000.
Само едното изследване не ми беше покрито от застр план и ми взеха $125 за него, а другите $275 бяха процента, който трябваше да платя. Това изследване беше за качеството на яйцеклетките ми ... на вас сигурно повече ви говори ..

# 413
  • София
  • Мнения: 8 639
То и при нас правят често ехографско изследване, на някои жени и всеки път.
На по-обикновен ехограф и от следящия лекар. Мерят главата, бедро, коремче и следят как расте.
За фетална морфология се ходи при по-тесни специалисти, т.е. те са задълбали в тези изследвания и знаят къде да гледат за различни отклонения.Апаратите са по-добри, може да се превключва на различни режими на изображението, доплер май също включваха.
Та там оглеждат бебето, мерят му различни неща.При първата морфология в 12-13г.с. се мери нухална гънка, за да се види дали има индикации за Даун. Сърцето оглеждат, стомаха, мозъка. Т.е. всяка една част подробно.
Моят син се роди с дефект на ръцете и знаехме някъде от 20-а седмица от една такава морфология.
Но в крайна сметка специалистът е важен, той и на по-стар апарат може да види нещо важно  Peace 
На мен ми правиха такава фетална в 15-а седмица, когато разбрах, че още съм бременна. Апаратът не беше нов, но самата лекарка беше явно добър специалист и огледа всяка част.

# 414
  • Мнения: 1 019
Тогава мисле, че не са ми правили, защото преледите продължаваха точно 2-3 мин, измерваше главичка, бедро както каза, а какво е виждал и гледал не знам... беше с 40год стаж и позна пола още в 14 седмица. Казваха, че е голям специалист, но може би не е такъв какъвто ти описваш. Тогава забременях веднага и имах най-лесната и проятна бременност без нито един проблем... човек не би повярвал тогава, че сега ще стигна до тук... какво се обърка за 1-2 години...

# 415
  • София
  • Мнения: 8 639
Понякога по време на бременност се отключват проблеми, които влияят после.
Имам познати с нормална бременност и 5-6 години по-късно не могат да направят второ. Оказва се, че са с тежки тромбофилии(а при първото никакви такива неща не е имало), някакви имунни проблеми раждат преждевременно.
Сега моя позната се опитва да забременее, дъщеричката и е на 6. Има един спонтанен, от една единствена бременност за това време.
Та износено бебе май не е гаранция, че нататък нещата ще са ок  Tired

# 416
  • Мнения: 1 019
Определено не са... не съм единствена за съжаление ... това, което се изисква сега от нас ще го направим като изследвания, а вече с резултати и тогава ако не успее да се реши проблема... просто ще благодаря на Господ, че поне едно имам и всеки път като вида многодетни майки ще си казвам... защо поне едно още не успях да имам ... мн ми е трудно да се контролирам и да не страдам като знам за целия ужас по този път... особено като през ден ме питат кога ще правим второ... при теб какво се откри след вс изследвания ?

# 417
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Някои нямаме и едно  Cry

Дези, успех, мила  Hug

Тонс , не се отчайвай!

# 418
  • Варна
  • Мнения: 769
narcissus, какви са ти стойностите? При мен Б12 беше на долната граница, затова започнах прием на 1000мкг. ( което даже е малко, при такъв дефицит Сали Пачолок препоръчва да се започне с ударна доза от 5000 мкг в продължание на 1-2 седмици). Аз си поръчах този и съм доволна https://nz.iherb.com/pr/Solgar-Sublingual-Methylcobalamin-Vitami … -60-Nuggets/10740

# 419
  • Мнения: 1 019
ох, тифани... аз психически рухвам ... а за тези, които и едно си нямат... просто ви се възхищавам на силата, която имате... аз явно съм
Психически лабилна, защото наистина това ме убива ... животът ми реално е спрял само за това да мисля Sad

Общи условия

Активация на акаунт