Първокласници 2016/2017 - тема 7

  • 72 911
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз не мога да повярвам колко бързо отлетя времето. Ей сега ще се обърнем и учебната година е свършила.

Имате ли идеи как мога да повиша самочувствието на моята щерка. Вече два пъти ми казва, че е "най-тъпата" в нейния клас, което изобщо не е вярно. Няма никакви проблеми по математика. Редовно ѝ давам малки задачки да решава на ум и се справя чудесно. Пише хубаво, чисто и със сравнително малко грешки, които не повтаря. Единствено изостава малко по четене на глас, но пък чете на английски без проблем. Не мога да разбера откъде идва това ниско самочувствие.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
За празника на буквите всяко дете ще получи по една книжка.
Ще има и почерпка.Питка с мед и някакви дребни соленки и сладки.
На госпожите и директорката,която също ще присъства на празника ще подарим цветя.
Все още не сме решили дали да са в саксии или да са букети.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря за новата тема, Ели! Hug

А, за празника на буквите ще купувате ли подарък на госпожата? Ако-да, какъв ще е той?
Нашите родители не искат да се купува подарък. Rolling Eyes

Нашият празник на буквите беше миналата седмица и беше много хубав, децата се представиха чудесно и много се забавляваха.  Peace На госпожата купихме букет и ваучер за книжарница, а децата - получиха читанка от класната и книга от родителите (всеки купи за своето дете, решихме, че така е най-добре, за да няма повторения с вече наличните книги вкъщи, а и всеки родител най-добре познава детето си).

За края на годината още не сме обсъждали нищо.

Jillian, трябва да има някаква причина, за да мисли така детето, опитай се да я разбереш, едва тогава ще можеш да й помогнеш адекватно. Peace

# 18
  • Мнения: X
И аз не мога да повярвам колко бързо отлетя времето. Ей сега ще се обърнем и учебната година е свършила.

Имате ли идеи как мога да повиша самочувствието на моята щерка. Вече два пъти ми казва, че е "най-тъпата" в нейния клас, което изобщо не е вярно. Няма никакви проблеми по математика. Редовно ѝ давам малки задачки да решава на ум и се справя чудесно. Пише хубаво, чисто и със сравнително малко грешки, които не повтаря. Единствено изостава малко по четене на глас, но пък чете на английски без проблем. Не мога да разбера откъде идва това ниско самочувствие.

Говори с класната. Тя има наблюдение върху развитието й и върху взаимоотношенията между децата. Може да има някакви реплики и състезание.
У нас подобни реплики се случват когато бива критикувана за разсеяност и липса на съсредоточаване. И са нещо като защитна реакция и извинение. Общо взето ги парирам с дълги обяснения и даване на примери за случаи когато се е справила блестящо (положила е труд и е била съсредоточена).

# 19
  • Мнения: 1 291
В училището на сина ми тази седмица е седмица на отворените врати. Това означава, че родителите могат да присъстват в един час, да видят как работи детето им, да го сравнят с другите деца. Тази сутринт присъствах в часа по ЗИП - БЕЛ. Радвам се, че имах тази възможност. За начина, по който госпожата преподава знам от самото начало. То си личи по начина, по това как общува с родителите и децата извън час. Но ми беше полезно да видя какво е нивото на децата като цяло. Все се притеснявам, че синът ми срича, но сега видях, че повечето деца се затрудняват с четенето.

За празника на буквите не сме говорили за подарък за госпожата. По-скоро на края на годината мисля да я уважа и да й благодаря за грижите. Много ми харесва идеята за ваучер от книжарница. Но букет не е лошо да занесем, цветята не са толкова ангажиращи.

# 20
  • Мнения: 2 352
Благодаря за темата.  bouquet
За ЕК въобще не повдигнах темата и въобще не съжалявам, че състезанието мина и без нас. 
Още не знам кога ще бъде празникът на буквите. Ще се натегнем на госпожите с личен букет така, както правехме и на всяко тържество в ДГ, както и след коледното им представление в училище.  Blush 

# 21
  • Мнения: 8 171
И аз да се цопна в темата. С нетърпение чакам края на годината.
Тази година , аз лично се измъчих. Хем детето ми е над средното ниво, хем с новата класна почна да губи желанието за знания.
Празник на буквите ще има - кога незнам. От първи март дадоха стихчета. Всяка седмица имаме съобщение, как имало деца дето не си ги знаели. А те са по три реда.
Ще има зелено училище за седмицата от 29,05. Та предполагам, че свидетелствата ще ги получим по-рано. На 27 са на екскурзия , поради не учебният ден.

Относно подаръка...ако мен ме питат, нищо не бих й подарила на тази жена.

# 22
  • Мнения: 75
Благодаря и аз за темата Simple Smile
Времето наистина "лети".За края на учебната година имам идея да заведем дъщеря ни до Роженската обсерватория.Евентуално с 2 нощувки в Пампорово.Ако някой е ходил скоро там,да даде съвет-интересно ли им на толкова малки деца,как се представят лекциите-по -суховато или с повече онагледяване?Аз съм ходила преди около 28-29 години,така че надали ще е същото.
Ако може и да ми препоръчате някой хубав хотел в Пампорово,ще съм много благодарна.
   

# 23
  • Мнения: X
Marna, задължително посетете Планетариума в Смолян, уникално е.
За мен учебната година, поне до тук, мина добре. Слава Богу, нито един от страховете ми не се оправда.
Като цяло сме вече във ваканционно настроение и правим планове.

# 24
  • Мнения: 1 446
При нас се очертава че няма да има празник на буквите. Децата са натоварени и половината от класа ще участват в конкурс по руски език и се готвят за него.  Малкият участва в събота на ЕК, каза че задачите не били трудни но не му стигнало времето и решил до 20та. Ще видим резултата. Замислям се да не го пускам на ВМС, струва ми се че посети достатъчно състезания за тази година Simple Smile
Ние няма да имаме зелено училище, но ще ходят на екскурзия до Ловеч 😉

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря и аз за темата Simple Smile
Времето наистина "лети".За края на учебната година имам идея да заведем дъщеря ни до Роженската обсерватория.Евентуално с 2 нощувки в Пампорово.Ако някой е ходил скоро там,да даде съвет-интересно ли им на толкова малки деца,как се представят лекциите-по -суховато или с повече онагледяване?Аз съм ходила преди около 28-29 години,така че надали ще е същото.
Ако може и да ми препоръчате някой хубав хотел в Пампорово,ще съм много благодарна.
  

Ние ходихме това лято. Аз бях най-впечатлена май, на децата им хареса гледката отвън, по време на лекцията им доскуча (включително и на каката). Според мен не беше суховата лекцията, но не беше и за деца. Peace И аз мисля, че Планетариума в Смолян е по-добро място за посещение с деца.

Бяхме в Green Life Family Apartments, офертата включваше закуска и вечеря, храната беше добра, както и условията в хотела, така че го препоръчвам.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

EliG за темата  bouquet


Май сме последни с празника на буквите.По другата седмица ще е
Много бързо мина втория срок и за мен

# 27
  • Мнения: 2 352
При нас се очертава че няма да има празник на буквите. Децата са натоварени и половината от класа ще участват в конкурс по руски език и се готвят за него.  Малкият участва в събота на ЕК, каза че задачите не били трудни но не му стигнало времето и решил до 20та. Ще видим резултата. Замислям се да не го пускам на ВМС, струва ми се че посети достатъчно състезания за тази година Simple Smile
Ние няма да имаме зелено училище, но ще ходят на екскурзия до Ловеч 😉
Това не го разбирам. Имах едни познати деца, които на 6 години бяха за логопед с неразбираемият им български, но пък вече ги бяха записали на курсове по два чужди езика. После родителите мрънкаха, английският им минавам в оцветяване на картинки.
Били сме в "Камелия" в Пампорово. Ако не съм страшно капризна откъм обслужване, сигурно би било чудесно място. Поне локацията му е много добра. Когато бяхме там, Рожен го оставихме за по-добри времена. Планетариумът в Смолян беше забавен. Лекцията беше подходяща за възрастта.  

# 28
  • Мнения: X
Нашият празник е на 30.03.2017 г. Учим стихчета,  рисуваме букви... Не сме се разбирали с родителите за подарък за госпожите ... Затова и мисля да взема по един букет на двете госпожи. Много се стараят и децата наистина са научили много... Дано така да продължават!  Two Hearts
Ние ще учим и юни месец - ще се прави преговор на всичко. Предвижда се да се ходи на летен лагер (вече бяха една седмица на ски). Доколкото разбрах се предвиждат и летни занимания за тези дечица, които няма кой да ги гледа. Но все още нямаме окончателно решение...

# 29
  • Мнения: 1 291
Hope for two, защо сте сменили класната?

Общи условия

Активация на акаунт