стерилизиране на помпата - нужно ли е?

  • 1 523
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 972
При положение,че не даваш кърма от нея не е необходимо да я стерилизираш.С гореща вода,четка за шишета и веро е достатъчно. Peace

Веро? За отмиването на 3 капки веро са нужни 10 литра вода! Sick newsm78 newsm78 #Crazy

Малко в страни от темата, но  мами в такъв случай вие с какво миете шишетата преди да ги стерилизирате?

Аз ги мия с един препарат LOC на АMWAY, но можеш да използваш бебешки сапун( твърд или течен) или обикновен сапун, но не и веро!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 972
Само да уточня - фризера е почти пълен, а и вече почти не цедя - само ако са много напрегнати.
Как го напълни фризера за три седмици?! Mr. Green

Момичета, вие откаде знаете как мирише 'готвена' кърма? Не беше ми хрумнало да я варя Simple Smile

Никакъв проблем не е да се напълни фризера, нали не е бил празен, нали държат и други храни вътре, аз например си купих фризер само за кърма, но не е задължително и тук случая да е такъв.

За варенето, нали писах че правя масло от кърма на моето бебе. От там знам как мирише Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 418
Първите месеци, от страх, че бебко ще ме свари неподготвена и няма да има достатъчно мляко като е гладен, такава хиперлактация си бях докарала, че понякога замразявах и по половин литър кърма дневно, а Анджи имаше резерв от още половин литър в хладилника преди следващото хранене  Mr. Green. И то се цедях всеки път, когато той ядеше, за да регулирам производството според неговия режим. Та един нищо и никакъв фризер наистина не може дълго да ти опира в тоя случай. За банката за кърма, не забелязах, че е от Бургас наистина. Но пък може да пусне темичка в подфорума за бебета със здравословни проблеми и някоя майка от Бургас да се свърже с нея  newsm78. Освен това в някои родилни клиники или неонатологични отделения вече поддържат банки за кърма за бебета с проблеми или алергии. Може да потита.  Абе, къса ми се сърцето, че изхвърля кърма, затова мисля разни варианти. Не че аз не съм изхвърляла, като трябваше да обновявам запасите, ама си ми е болно при спомена за изтичащото в канала мляко.

# 18
  • София
  • Мнения: 418
Забравих да пиша от втория третия месец мия всички бебешки съдове с бебешки сапун без изваряване, а веднъж на две седмици стерилизирам с таблетки Амукина. Май вече доста отдавна не съм го правила всъщност  newsm78.

# 19
  • Мнения: 2 282
Таман вчера си мислех да допиша, и вие сте отворили темата - всеки ден или през ден мия помпата с чиниите в съдомиялната на максималната температура. После за всеки случай я изплаквам с чиста вода.

# 20
  • Мнения: 11 535
При положение,че не даваш кърма от нея не е необходимо да я стерилизираш.С гореща вода,четка за шишета и веро е достатъчно. Peace

Веро? За отмиването на 3 капки веро са нужни 10 литра вода! Sick newsm78 newsm78 #Crazy
Аз пък слагам по 1 капка веро и изплаквам с 3 литра вода Wink.Все пак стана ясно че с помпата няма да се храни бебето,така,че споко. Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И аз да попитам, че ми е сходен проблемът
Моята бебка се роди един месец по-рано и все още е в кувьоз  Cry В момента не ми дават да я храня с кърма, която имам в изобилие (цедя по 7 пъти дневно и изцеждам 120-150 мл всеки път) и не знам дали е удачен варианта за замразяване в пликчета на Авент? И на мен ми се къса сърцето като хвърлям, затова ще се радвам да ме посъветвате в какво да съхранявам. Тези бурканчета на Авент ми се виждат скъпи (10 бр. - 21лв.) - аз ще ги напълня за 2 дена
И още нещо този гуменият накрайник на помпата на Авент дали мога да го стерилизирам с вряла вода? Няма ли да се повреди?

# 22
  • София
  • Мнения: 418
змейковица, има различни варианти за съдове, в зависимост от височината на фризера ти. Някои майки писах апред ивреме за едни чашки за стерилна  урина от аптеката - по 20 ст. едната с вместимост около 70-100 мл. всяка. Не знам обаче дали все още с енамират. Бурканчета от пюре стерилизирани, пластмасови чаши, затворени с домакинско фолио и т.н. Аз избрах варианта с бутилки трапезна или минерална вода от 250, 330, 500 мл. - пак са около 20-30 ст., изливаш водата (например в чаша, за да си я изпиеш), без да пиеш от шишето, разбира се, пълниш, завърташ, надписваш дата и във фризера - шишето все още си е стерилно. Но преминах на тези съдове след като Ангел вече беше на 3 месеца и бях спряла да му стерилизирам каквото и да е.

ЗА накрайника, ако говориш за помпата с един гумен балон, който се стиска при помпене - той не се стерилизира. Ако става въпрос за помпите ИСИС със силиконов накрайник за гърдите - не си спомням добре, защото аз не го използвах него, но в кутията на помпата си пише коя част трябва и коя не може да се стерилизира.

Стискам палци бебчето ти скоро да е с теб и да суче от мама. А защо не му дават да се храни с кърма от тебе? Дават ли й въобще биберон или я хранят чрез системи? Ако я хранят с адапте от биберон, можеш да настояваш да и дават кърмата ти.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
До вчера й даваха от моята кърма с тръбичка през нослето, но тъй като разви остра форма на жълтеница заявиха, че ще й трябва по-дълго време да се възстанови, ако е на кърма, спряха да ми взимат кърмата и ме изписаха  Cry Колкото и да настоявах, даже питах познати да пуснат връзки, отговорът беше, че такава е школата на нашите неонатолози и за момента няма да й дават кърма.
Аз се чудя и още нещо - дали не си докарвам хиперлактация с това цедене - постоянно са ми напрегнати гърдите - едва издържам и 3 часа без да цедя... Това дали ще се регулира  и кога newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 418
Ще се регулира, когато малкото зайче заеме мястото на помпата Hug. Наистина количество от 170 мл. за едно ядене като за 6 - дневно бебче е доста, но това е около литър за цялото денонощие. Тя сигурно ще папка по по-малко, но доста по-често, така че в крайна сметка пак ще си цока по литър на денощие. При мен се получи хиперлактация, но това е защото аз се опитвах да я регулирам, а не оставих Ангел да ме води, и то някъде към края на първия месец чак. Е, той още "се кърми" само от шише с цедена кърма, но сега сме си стиковали предлагането и търсенето.

# 25
  • Мнения: 992
а аз не разбрах 6то да не се мие с веро  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 418
защото е много химия и трябва да си сигурна, че си отстранила всяка молекулка от него. Бебешкото сапунче е по-мек вариант и дори остатъци от него да попаднат в храната на бебко, не биха му вредили толкова.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 3 972
При положение,че не даваш кърма от нея не е необходимо да я стерилизираш.С гореща вода,четка за шишета и веро е достатъчно. Peace

Веро? За отмиването на 3 капки веро са нужни 10 литра вода! Sick newsm78 newsm78 #Crazy
Аз пък слагам по 1 капка веро и изплаквам с 3 литра вода Wink.Все пак стана ясно че с помпата няма да се храни бебето,така,че споко. Peace

хитро newsm78

Общи условия

Активация на акаунт