Задължени ли са да уведомяват за карантина?

  • 7 396
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 581
Мами, искам да знам дали детските ясли и градини са задължени да уведомяват публично за карантина. Нещо като да има на вратата писмено съобщение, че в еди коя си група има обявена карантина от дата и в срок до.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 14:37 от amy_nka

# 1
  • София
  • Мнения: 3 709
Има бележка на вратата на самата група, където се вписват и имената на децата и съответната дата на "установяване" на заболяването. Чак на входа, едва ли.

Морбилите ли дебнеш? Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 23 162
който няма достъп до вратата на групата обаче си остава неосведомен за карантината  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 709
Нали така или иначе не се влиза вътре...А дете от група с карантина и на площадката/мола/метрото може да се срещне. Сега, ако са морбили или друго по-сериозно предполагам, че самите госпожи ще кажат, че в градината има морбили.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 931
По усмотрение е ! На персонала на детското заведение  Grinning Grinning Това са емпиричните наблюдения. Как е редно незнам Thinking

# 5
  • Мнения: 10 581
Ами, то ако реално нямаме достъп до вратата на самата група? За варицела, става въпрос. Днес си заведох аз детето на ясла, след като 2 седмици си го лекувах и водих с мен на работа, от първия спипан вирус, и ако не се сетя да поразпитам малко мед. сестрата и да я попитам дали според нея от утре можем да пробваме вече да остане цял ден там, тя се притесни незнайно и каза "всъщност-мъщност...гледам, че сте бременна, имаме в момента случай на варицела и групата е в карантина, трябваше да ви предупредя, предвид, че сте бременна" и аз останах шах, щото за мен карантина значи недопускане на зараза. Никой нищо нр ми каза, като ми приемаха детето тази сутрин, на портала, където ги приемат няма никакво съобщение. И ако не си беше помислила, че съм бременна, въобще нямаше да знам какво става.

# 6
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
При нас слагат и на централния вход и на самата група.Наскоро имаше варицела и децата влизаха и излизаха през заден вход,за да не се смесват с другите групи. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 23 162
те при карантина не връщат децата, разделят ги на контактни и неконтактни.
и пак са омешани на входа, карантината е май само да се обявява  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 3 709
То ако е за групата на самото дете, трябваше госпожата да ви каже след като сте отсъствали...Бележка е редно да има на вратата също така. Карантинният срок се удължава след всяко новорегистрирано дете.

# 9
  • Мнения: X
Когато в групата имахме карантина с Варицела, неконтактните деца ги пращаха в друга група. И имаше бележка, както на вратата на групата, така и на таблото на градината. Едно от дечицата си откара цял месец в другата група, защото беше болно, когато започна карантината.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 931
Няма спасение от варицелата, за жалост. Била съм в същото положение бременна и със страх от варицела и скарлатина и куп други ooooh! ooooh! Скоро и двете щерки, караха варицелата.
Единствено сигурно е, ако сте бременна и се страхувате или не сте карала варицела, голямото у дома или при баба Naughty
Щото карантината отминава, ама заразата остава да речем у някое дете, 14- 21 дни след това и какво, така като се завъртят децата, ми то с месеци висят табелки с карантина ooooh!

Ние с ротавирус се заразихме на гости у други деца от градината, ама у дома им ooooh!

# 11
  • Мнения: 10 581
Ами голяма простотия е това на нашата градина тогава!  ooooh! Детето не са го отделяли - до обяд е стояло в групата с карантината. Питах колко деца е имало днес, отговорът беше 15, а има записани 23. Това значи, да принудят всички записани в групата деца да изкарат варицела.  ooooh! Какво трябва да направя аз сега? Да спра детето от ясла утре и да се надявам, че не се е заразило, или да продължа да си го водя и да чакам пак варицелата....? Или да ходя да се разправям с директорката при свършен факт? После като питах главната мед. сестра до кога е карантината, ме информира, че е от 17.03 и че за 21 дни. Ако днес са приели и заразили и моето дете, значи, от днешна дата трябва да я смятат тая "карантина". Така ли?

# 12
  • Мнения: 4 708
При нас също има варицела, но научихме месец след първата зараза от поредното заразено дете, майката се "похвали" в групата ни във ФБ, на вратата нито вътре, нито вън е имало или има нещо, като съобщение. Явно варицелата не я смятат за сериозно заболяване, въпреки че аз съм на друго мнение. Ходят си с другите групи заедно на театър, играят заедно гимнастика и т.н. така че заразата си  се разнася из цялата градина. Просто от другата група /където се оказа, че имат скарлатина/  не знам дали са разбрали за нашата с варицела. Иначе за протокола, миналата година цялата група в яслата се зарази от варицела, без моето дете, от 2 чАса контакт с едно новодошло насред годината дете. След това заразата пламна и в градината /ОДЗ/, тази година за момента ни пропуска, но не знам до кога  Cry
А карантината е до 30/6 или докато почнат сборните групи, обяснявам защо Дете 1 се заразява на дата х, дете 2 на дата х+21, то заразява още 2 деца, и така дете 3 и 4 се заразяват на дата х+42 дни, и това чудо продължава докато всички не спрат да ходят, или поне повечето т.е. лятото  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 5 931
Ако на 17 март в групата ви е имало дете което е изявило варицела, то това същото дете е ходило поне 2-3 дни в групата и е било заразно . Ако е ходило в тези 2-3 дни преди да избият пъпките newsm78
т.е.ако детето ти е било контактно с това дете 2-3 дни преди датата 17 сти, тогава има голям шанс да се разболее и излиза , че е късно да го спираш от градина.
Ако обаче детето ти миналата седмица не е било в групата и не е било контактно със заразеното дете, шанса да се разболее от друго дете в групата ( което вече се е заразило) от вчера до днес е много малък, защото симптомите се проявяват след 7- мия ден най - рано. Тогава има смисъл да спреш детето.

Или поне аз така знам newsm78
Важно е,  ти дали си карала варицелата? Ако си я карала и си бременна няма риск, ако не си карала вече е друго Thinking

# 14
  • Мнения: 149
Преди месец карахме варицела, първо голямата, после малката и накрая и аз на дърти години Sad. Но след като личната лекарка установи варицелата веднага ни пусна бързо известие, което веднага занесох в градината и още докато бях там залепиха бележката с карантина на варатата на групата. При нас няма как да се залепи на главния вход защото самата градина има много входове и не всеки минава през главния. А все пак това да се знаесе известието в градината е задължение на родителите, защото педиатъра пуска само ХЕИ. Ако дете не е било в контакт със заразния го отделят в друга група.

Общи условия

Активация на акаунт