За родители на първокласници в София - в колко училища ще кандидатствате

  • 6 279
  • 28
  •   1
Отговори

Анкета

В колко училища ще кандидатствате

Опции:

# 15
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 399
Благодаря, ще прочета, пък било то и само от любопитство.

# 16
  • София
  • Мнения: 250
На мен пък ми е интересно дали някои родители смятат да подадат документи за училища, които харесват, но не са в прилежащата им територия, или не са дори в административния им район. На теория шансът е почти нула, а на практика знае ли човек как може да се развият нещата?

# 17
  • София
  • Мнения: 937
Аз лично ще подам в училище в съседен район, в което ще имаме 28 т. за адрес.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 5 745
В темата за Системата за прием се разбра, че за учулище в съседен район се получават 28т. само ако нямате по-близко училище в собствения Ви район. Ако имате - тогава за училището в съседен район ще получите само 20т.

# 19
  • София
  • Мнения: 937
Това училище в съседен район май е много разтегливи понятие. Никой не го е формулирал. Реално ми е би е 50 м. По-далече от това, за което имаме 43 т.

# 20
  • София
  • Мнения: 325
      annie13, специално питах РУО за тeзи 28 точки и е точно както brin de muguet казва. Въпреки, че писмото им беше объркано, това е ситуацията. Така че си провери внимателно за да не ти се анулират документите. По-добре 20 точки и надежда, отколкото 28 и нищо Wink
     На въпроса ще кандидатстваме в няколко училища, в 2 от тях с 20 точки(т.е. с нищо  Laughing) . Но и да бяха останали миналогодишните критерии щяхме да сме с 0 точки Simple Smile Реално няма много смисъл и особено много се колебая за едното училище, дали изобщо да се редя и там.... И аз се чудя доста дали има смисъл да се кандидатства с 20 точки, но най-вероятно ще пробвам Simple Smile Макар че детето по-скоро ще влезе в желаното училище и хептен, не знам дали има смисъл да се бутам с тези документи.

# 21
  • Мнения: 331
Добра тема - отразява моите "размисли и страсти" от стратегическо значение. Simple Smile)) Аз няма да пробвам в училища извън административния район, но пък за сметка на това ще пробвам всички в нашия административен район, т. е. 6 училища общо. Направих си таблица с плюсове и минуси на училищата  - ако искате ми се смейте! Simple Smile))  Резултатът от таблицата е, че най-желаното от мен училище е с най-малък шанс за прием заради допълнителните критерии, които не покриваме. Дерзая!!! Simple Smile))

# 22
  • София
  • Мнения: 2 275
Резултатът от таблицата е, че най-желаното от мен училище е с най-малък шанс за прием заради допълнителните критерии, които не покриваме. Дерзая!!! Simple Smile))
Е, че при повечето деца е така, нали затова втора тема пишем. Може би на второ класиране ще се отвори някое местенце тук-там.

# 23
  • Мнения: 331
Да, и по въпроса за второ класиране разсъждавам ... В случай, че детето е прието на първо класиране и не го запишеш - губиш мястото, но дали в указания срок за "запълване на свободните места" след 3-то класиране имаш право, ако има места, да го запишеш в даденото училище, в което е било класирано на 1-во класиране, но не е било записано? Не намирам регулация по въпроса. А, разсъждавам, защото съм чувала, че е доста "тегаво" да отпишеш детето от дадено училище, в което е прието, ако бъде класирано в друго на 2-ро класиране, напр. Някой ако знае, моля да сподели!   

# 24
  • София
  • Мнения: 3 284
Отписването изобщо не е тегаво.
Просто отивате и си взимате удостоверението за завършена ПГ и го носите в новото училище.

Тъй като се очаква много деца да кандидатстват и да ги приемат в повече от едно училище, ще има освободени места и за второ.

# 25
  • София
  • Мнения: 937
Според мен, ако детето е класирано на първо класиране и не го запишеш, отпада за следващите класирания. Евентуално ако останат незаети места след 3-то класиране, тогава ще може да се запише.  На  желаните училища им е все тая, ако някой се отпише. На тези, които трудно си запълват бройката, сигурно не им е приятно, но там предполагам и на трето, четвърто класиране може да се запише дете. Аз лично не бих рискувала да не се запишем никъде на първо класиране.

# 26
  • Мнения: 331
annie, благодаря, че формулира така добре. Simple Smile)) М, да, май и аз не бих рискувала, пък каквото е - това е! 

# 27
  • Мнения: 838
Някой може ли да каже ако те приемат на първо класиране и не се запишеш, губиш ли правото да кандидатстваш в същото училище отново на второ или трето класиране?

# 28
  • София
  • Мнения: 937
Някой може ли да каже ако те приемат на първо класиране и не се запишеш, губиш ли правото да кандидатстваш в същото училище отново на второ или трето класиране?
Да, детето отпада за.следващи класирания. Предполагам е възможно да участва отново след 3-то за останали свободни бройки. Но ако се запише на първо, винаги може да бъде отписано, ако се класира в друго училище на 2-ро или 3-то.

Общи условия

Активация на акаунт