Много притеснена майка

  • 5 147
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, имам бебче на 6 месеца. Когато му е топло се поти доста по главичката и като го целуна му е солена потта. Четох че може да признак за муковисцидоза. Знам че и на нас възрастните ни е солена и е нормално , но и за бебе ли е? От другите симптоми няма проблеми с изхождането, до сега 2 пъти е настивал с кашлица но не е пил лекарства и кашлицата не е слизала към белите дробове. Нормално ли е бебешката пот да е солена?

# 1
  • Мнения: 46 403
При муковисцидозата е много солена, при другите - нормално солена.
Ако беше това щеше да има други симптоми, спокойно.

# 2
  • Мнения: 6
Оприличавам я с моята , не е по солена, но много се притесних, защото съм чувала че при бебетата все още не функционират потните жлези

# 3
  • Мнения: X
Оприличавам я с моята , не е по солена, но много се притесних, защото съм чувала че при бебетата все още не функционират потните жлези
И аз бях чувала така. Но 11-годишната ми дъщеря от деня на раждането си до ден днешен се поти много. Муковисцидозата има много други признаци- мъчителна кашлица, хронична диария, хронична пневмония. Не се шашкай и се радвай на бебето си.

# 4
  • Мнения: X
Това е един от симптомите при недостатъчно витамин Д. Едното ми дете беше така и му увеличиха дозата от вит. Д от 1 на 3 капки. Цяло лято беше така, после намалихме. Говори с педиатъра.

# 5
  • Мнения: 361
Това е един от симптомите при недостатъчно витамин Д. Едното ми дете беше така и му увеличиха дозата от вит. Д от 1 на 3 капки. Цяло лято беше така, после намалихме. Говори с педиатъра.
Оправи ли се? Моя се поти супер много. Водих на лекар и каза признак за начален рахит. Изписа капки от септември до юни. Още няма резултат. Sad

# 6
  • Мнения: X
Педиатърът ми обърна внимание още първата година и от тогава си е така - от есента до лятото приема допълнително калций и вит. Д. До 2г на капки и Калциев глюконат, а след това се научи да пие хапчета и пие Остеозин от септември до май-юни. Така ще е докато не приключи интензивният растеж на височина. Питам периодично педиатърът му.

Последна редакция: пт, 31 мар 2017, 17:14 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 46 403
Възможно е и да си е съвсем нормално изпотяването.
Рахит се доказва по много по-различен начин (кръвни изследвания и снимка на китката). Приемането на голямо количество витамин Д без изследвания е изключително опасно! Никога е го правете.

Освен това в листовката на Калциевия глюконат пише изрично:
Не се препоръчва при пациенти, приемащи продължително време високи дози витамин Д.
Източник


Надявам се, че при вас са правени изследвания, пиша го само като уточнение, защото често лекарите пропускат тази подробност.

# 8
  • Мнения: X
Уточнението е важно, наистина. Калциевият глюконат го е пил епизпдично, не постоянно.

# 9
  • Мнения: 1
Мойта дъщеря е на 10 месеца и тя много се поти но това според мен е нормално аз искам да попитам нещо друго не е по темата извинявам се. Мойто момиче много крещи просто вече не е търпимо говорим и постояно вкъщи че не е хубаво така но тя иска ли нещо почва да крещи незнам вече какво да направя моля за савет.

# 10
  • Мнения: X
Мойта дъщеря е на 10 месеца и тя много се поти но това според мен е нормално аз искам да попитам нещо друго не е по темата извинявам се. Мойто момиче много крещи просто вече не е търпимо говорим и постояно вкъщи че не е хубаво така но тя иска ли нещо почва да крещи незнам вече какво да направя моля за савет.
Правилно ли рзбрах, че обясняваш на 10-месечно какво не е хубаво и очакваш то да схване?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Мойта дъщеря е на 10 месеца и тя много се поти но това според мен е нормално аз искам да попитам нещо друго не е по темата извинявам се. Мойто момиче много крещи просто вече не е търпимо говорим и постояно вкъщи че не е хубаво така но тя иска ли нещо почва да крещи незнам вече какво да направя моля за савет.
Laughing Laughing Laughing Laughing Ти си добре, с десетмесечно бебе, я ела да видиш моя племенник /на 3г./, като не му се угоди нещо по свирката какво става - крясъци, викове и истерии, а не съм забелязала някой от родителите му нещо да се притеснява, че му има  Grinning С две думи - нормално е, според мен си е до дете, не може да говорим за възпитание в такава ранна детска възраст. А ако не му дадете играчката какво се случва? Надявам се добрия доктор Спок да помогне  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт