Не иска да ходи навън

  • 2 623
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте!
Намерих подобна тема, но била заключена и не можах да си задам въпроса там.
Вие веднъж вече ме успокоихте, че детето ми ще си проходи нормално и навреме, а сега искам съвет от вас.
Имам близнаци на 1г. и 1м. почти. Единият (Гошко) тръгна точно на 1г., а другият (Мишо) малко по късно (няколко дена). Първият вече доста напредна в ходенето, а вторият още е като роботче и и често пада. Така или иначе и двамата като ги изведем навън ги пускаме да ходят, Гошко го пускам сам да върви, а Мишо основно за ръчичка. Обаче Мишо последните 3 дни въобще не иска да върви навън - нито сам, нито за ръка, никак. Не е падал, не се удряли,  нищо необичайно не е станало и не разбирам защо не иска. Отпуска се на ръцете или просто сяда и това е. Моля ви се, дайте ми съвет какво бих могла да направя!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 325
С дете на годинка не виждам какво можеш да направиш за да го накараш да ходи. Пробваш го всеки път като излезете и чакаш да му мине периода.
Имах позната с дете на възрастта на дъщеря ми. Два три дена им беше разликата. Помня веднъж си говорихме и тя ми сподели как е гледала моето да тича из парка, а нейното не само че не е искало да слезе от количката ами не е искало изобщо да проходи. Били са на около годинка и няколко месеца.

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 13:40 от I.Hr

# 2
  • Мнения: 23
Така ще правя, но не знам колко продължителен да бъде всеки опит. Не искам да се чувства, че го насилвай,  но ми се струва и че не трябва да го оставя веднага. Няма да се откажат, разбира се.
Иначе вкъщи въпреки, че след няколко крачки все Тупарова,  предпочита като е изправен да тръгне да ходи, а не да слезерото и да пълзи.
Благодаря ти! Ще продължавам с опитите.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Не го насилвай детето! Ще ти бъде ли приятно някой да те насилва да правиш нещо, което не искаш и от което се страхуваш? Ще се пусне в един момент, когато реши, че е готов.

# 4
  • Мнения: 3 841
Ами  годинка и месец- два е все пак ранна възраст- някоина тази възраст още не са проходили дори!  Изморява се детенцето- когаго иска,  пак ще си ходи... Остави го да си почива,  не го насилвай:) Някои деца направо започнаг да тичат вместо д вървят,  така че всичко си е до детенце и характер...

# 5
  • Мнения: X
Моят син правеше нещо подобно. Беше решил, че не иска да ходи навън, а да лази  Rolling Eyes . Сложих си го в количката и опитах пак след време, нямаше проблеми.
Вероятно не се чувства сигурен, може да го оставиш да позяпа братчето си, пък все някога ще му дойде вдъхновението.

# 6
  • Мнения: 23
Благодаря за отговорите! Няма да го насилвам.

# 7
  • Мнения: 4 408
До сега детето е гледало света на вън основно от количката. Може да се плаши, може да иска първо да огледа и чак тогава да се пусне. Щом по принцип няма здравословен проблем, оставяй го да си почива в количката. Така или иначе цяло лято ще има да търчиш след две деца, не бързай. После ще викаш - ох да ги сложа за малко в количката, че да си почина  Hug

# 8
  • Мнения: 1 565
Моите деца на тази възраст също близначки още не вървяха стабилно и вървяха по  няколко крачки за ръчичка и толкова на година и 4 от
проходиха и двете. Изчакай няма не проходило дете.Защо не пробваш с колан за прохождане ?

Общи условия

Активация на акаунт