Почистване на дюшеме

  • 5 649
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Привет мили дами!  Simple Smile
Разтърсих се из темите за почистване на дюшеме, но всичко, което намерих са дискусии относно различните препарати, а при мен проблемът е малко по-различен. Имаме ново дюшеме, лакирано с безцветен матов лак. Само дето хич не изглежда лакирано и даже леко задира /като се наведеш и го пипнеш е грапаво, все едно е неполирано дърво../. На пръв поглед е много красивичко и светло, да, но като се опре до чистене става някакъв ад. Всеки парцал, моп, микрофибърна кърпа задира и остава от мръсотията по мопа /независимо колко добре е почистен самият/ по пода, просто защото има "грип" от пода и задира всичко. Единственото, което горе-долу оправя нещата е да търкам с четка с пластмасови ресни, което обаче е страшно досадно и трудоемко, защото си трябва бая търкане. А освен това пак се разнасят дребни мръсотийки, без да са почистени. Веднъж пробвах след четката да обирам с хартия и става, но просто ще ми отиде цял ден, ако трябва да го правя всеки път......

Някоя от вас да се е сблъсквала с подобен казус ? :>

П.С. А знаете ли дали под може да се лакира с безцветен матов лак и все пак да е хубаво и "дебело" покритие, гладко, че да мога да си го бърша с мопа за 15 мин?

# 1
  • Мнения: 4 388
У дома е дюшеме ,но лака е някакъв супер твърд и с блясък ефект
Визуално изглежда по този начин вече 17г.
Скрит текст:
Почиства се с прахосмукачка и много рядко(1-2 пъти годишно) с мека кърпа с медикс за дърво,но без вода.Чувала съм че водата разваля дюшемето,но може да ми е стара информацията защото всеки ден излизат нови химикали и лакове ,които не познавам.
Това с малките грапавини е от лошо лакиране или лош лак.Не е нормално.

Няколко капки от препарата  на сух вълнен парцал(памука пуска мъхчета ) и търкане до полиран ефект.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 512
Не съм голям  специалист и не мисля, че съм права на всяка цена, но ми се струва, че проблемът е от цикленето на дюшемето. Тъй като съм живяла 20 години с лакирано дюшеме в хола, имаше такива места по ъглите, където не е минато добре от шлайфа. Сега от 8 месеца съм в къща с омаслено дюшеме, такъв проблем няма, напротив - ако се засилиш и се пързаляш. Веднъж възнегодувах, че е станало толкова опасно гладко, а мъжът ми каза, че било перфектно шлайфано с фина материя накрая. Та, май няма да стане да се покрият тия задиращите власинки преди следващото шкурене. Но може и да не съм права, дано не съм всъщност.. newsm78

# 3
  • Мнения: X
galenaa,
Абсолютно сте права.
Циклене и шкурене, лакиране, шкурене, лакиране, фино шкурене, лакиране.
Преди две години гледах тези процедури(на живо) прилагани в/у паркет.
Ако не се шкури след всяка от двете ръце лак, дървото "настръхва" и лака задълбочава, фиксирайки проблема.
От значение е машините да са тежки.
Майстора ползваше LÄGLER:
Скрит текст:

# 4
  • На брега
  • Мнения: 1 482
gosheen, мисля че не е късно да го оправите. "Настръхнала" е дървесината след лакирането. Лакът е бил по-рядък (вероятно е на водна основа), дървесината може да е по-мека и пореста... Минете отгоре леко с фина шкурка и положете още един слой лак. Майсторите казват "УдарИ му един вятър с шкурката" Laughing. Ако сте викали фирма за цикленето и лакирането я извикайте за корекция. Загладете го, защото ще се наруши лакираното покрай тези стърчащи власинки и цялото това жулене и търкане с четки ще ви замине покритието.

Общи условия

Активация на акаунт