А нещо за Балчик?

  • 6 595
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Не можах да намеря нищо писано за Балчик,някой има ли скорошни впечатления от там?Хотели,условия,цени,впечатления?Благодаря предварително Simple Smile

# 1
Интересен и спокоен град за почивка, особено с деца. Сравнително добри хотели и възможности за квартири или вили в чертите на града и около него. Един от малкото градове с едни и същи /високи/ цени през всичките сезони на годината заради целогодишната му посещаемост.
Липсват плажове /в централната част са само три и то малки/ и добри заведения за храна.
Също и места за разходка, освен една крайбрежна алея, която в момента е в строежи. Може да се ходи на плаж до Албена, Бялата лагуна /която вече е добър избор за почивка/, Каварна, Калиакра, Камен бряг.

# 2
  • Мнения: 1 404
Благодаря,много изчерпателен отговор HugВъзможностите за разходки са ми на едно от първите места в списъка,затова и Балчик отпада като вариант SadА нещо повече за Бялата лагуна? Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 821
Бялата лагуна е към КК"Албена". Ако имате нужда от тишина и спокойствие ще ви хареса....плажа е в залив, където обикновено се събират водорасли, защото е завет и водата е спокойна. Има възможност за риболов. Каварна е близо, както Тузлата и Балчик и Албена.

# 4
  • София
  • Мнения: 160
Аз пък не съм фенка на Бялата лагуна - голяма дивотия е наоколо... по добре иди на Каварна - има страхотен плаж до Калиакра /там ходи Стефан Софиянски и компания.../ Wink

# 5
  • Мнения: 94
Аз пък не съм фенка на Бялата лагуна - голяма дивотия е наоколо... по добре иди на Каварна - има страхотен плаж до Калиакра /там ходи Стефан Софиянски и компания.../ Wink
Плажа се казва "Болата" и наистина не е зле, но за  мое огромно съжаление вече не е толкова спокоен. Аз се чудя къде да ходя на плаж това лято, защото обичам по-безлюдните плажчета. Миналото лято ми бяха  казали, че ако искам спокоен плаж, без много хора, да отида на централния в Каварна.  Не съм ходила и не знам дали е истина. А иначе на всички, които ще ходят натам, препоръчвам да посетят мидената ферма. Намира се в местността Дълбока, между Каварна и Българево и кухнята наистина е много добра. Предлагат се само миди и риба, можеш да си хапнеш, да влезеш в морето, и след това - пак на масата. Единствения проблем е, че плажа всъщност си е камънак, но иначе е страхотно.

# 6
  • Мнения: 1 404
Хм,сега Каварна ли,Албена ли newsm78А някакви координати на хотели имате ли случайно?

# 7
  • Мнения: 94
Виж тук: www.kavarna.bg/?action=Tourism
Аз за Великден бях там и можеше да проверя, но сега не знам кога пак ще си ходя.

# 8
  • Мнения: 7 106
Хм,сега Каварна ли,Албена ли newsm78А някакви координати на хотели имате ли случайно?

Само да ти кажа за Албена - хотелите под 3 звезди не стават за крива слива. Стаичките са малки като кутийки и не можеш за се обърнеш вътре. верно че са ремонтирани повечето от тях, но стените няма как да разшириш. А като казвам малки си представи една стаичка в която има две легла, успоредни едно на друго, едно бюро с тоалетка стол и......евентуално място колкото да си стигнеш до леглото.
Ако изберете Албена, само 3*** или 4**** хотел, за предпочитане ол инклузив и почивката ви ще е супер. Стаите са просторни, даже леглата са персон и половина (имам лични впечатления от трите Лагуни), храната е на шведска маса и е направо изобилна, плажа ти е под носа (или съвсем близо до него  Laughing), чисто, има забавления за деца, не е лудница ипретъпкано с народ, след 11 часа вечер е тихо и можеш да се наспиш като бял човек на отворен прозорец без да слушаш как се надпяват оркестрите от кръчмите.
Всъшност Албена ми е едно от любимите места за почивка, въпреки че това лято ще и изневерим малко  Grinning.

www.albena.bg   е сайтът

а тук бяхме ние по-миналото лято за последно : http://www.albena.bg/?p=hotel&id=9

# 9
  • Мнения: 1 404
Зори,и аз разглеждах стаите и8 много малки ми се видяха,а хотелът е 3***-вита парк.Не знам ако се случи дъждовно,какво ще прави моята фъртуна Simple SmileВ една друга тема видях апартамента,който сте си резервирали в Созопол-страхтен е! Аз направо съм влюбена в Созопол.Търсих там нещо ол-инклузив,но не можах да намеря и май затова се отказах.Нещо не ми се готви за дреба Embarassed,пък на кръчмите нямам вяра в кухнята,абе май и аз не знам какво искам newsm78Според мъжа ми дали кръчма,дали хотел 3 или 4 ****,отзад в кухнята е все една и съща мръсотията.
Марина,благодаря за линка,ще разгледам сега какво има.

# 10
  • Мнения: 1 404
Момичета,разгледах в сайта на Албена Бялата лагуна и съм очарована GrinningИмам само няколко притеснения,даже питах и в темата за Албена:1.Шумно ли е в стаите нощем от дискотеката-пише,че  в снек бара има дискотека2.Това за водораслите нещо не ми хареса-морето е пълно с водорасли,значи не става за къпане или newsm783.Защо е толкова евтино-50лв на човек ол-инклузив,а в другите три-звездни хотели сумата е 60-65лв и дори нямат климатик в стаите(аз по български не се радвам на хубавото ами търся уловката Embarassed)

# 11
  • Мнения: 2 242
Нещо в повечко ни дойде южното Черноморие и по-миналото лято летувахме на Балчик. Супер е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes– спокойствие (няма търапана от потни туристи), красоти, ходихме на кални бани (Тузлата Party), направихме си страхотни екскурзии (Калиакра, Камен бряг, Дуранкулашко езеро Heart Eyes) .... Между другото там направихме едни от най-запомнящите се разходки – само хвърли едно око в интернет какви забележителности има из региона

# 12
  • Мнения: 7 106
Били, комплексът "Бялата лагуна" се намира точно между Балчик и Каварна, доста на север е, не се бъркай, че е в Албена( прочетох въпроса ти и в другата тема). Общото му с Албена е, че е "под шапката" на Албена АД, както и комплекс Магнолиите в Приморско. И този в Приморско си го бива, но там са май по-соленички цените. Доколкото знам и помня, в Албена след 23,00 часа е забранена силната музика и курорта затихва, затова е предпочитан за семейства с малки деца, защото шумотевицата е кът  Simple Smile. Предполагам че и в Бялата лагуна са се постарали да е комфортно на почиващите, но не пречи ако сте се ориентирали вече да попиташ по телефона какво е положението с дискотеката.


Аааа и още нещо се сетих - за климатика. Тъй като Бялата лагуна е по-на север е малко вероятно да ти стане чак толкова жега, че да ти трябва климатик (говоря за вечерно време и нощем, през деня допускам че ще сте на плаж или разходки). И тъй като е отдалечено и самостоятелно, то цените няма как да са фантасмагорични Laughing. Поне аз така си го обяснявам.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
3ори - а ти какво казваш за "Лагуна Бийч"? Там ол инклузив ли е?

# 14
  • Мнения: 7 106
Шани, ние когато бяхме преди 2-3 лета беше ол инклузив, обаче сега никъде не видях в описанието за хотела да го пише и незная, честно казано  newsm78. По принцип всички 4*** в Албена са ол инклузив без Гергана (ако не се лъжа), за Лагуна Гардън съм сигурна, защото нашите приятели с които ходехме до сега са с резервации за него и тази година и са Ол инклузив със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт