Той иска да се разделим

  • 15 695
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 960
Е какво я издържа толкова, че изяла една филия хляб с масло примерно и се е изкъпала 5 минути под душа.
Този не става за нищо.  Това пък да те притискат за работата е ужасно, като че ли става намирането за 1 ден.
Просто си му омръзнала. Имах такъв случай на младини и съм благодарна, че ме остави този човек, спасих се .......навреме
Hайде не омаловажавай издържането и не смалявай разходите.
Наемът и режийните по един апартамент хич не са малко, в чужбина това е половината от заплатата.
А и тя едва ли яде само хляб и масло. Храната също е разход.

Авторката от колко време си безработна?

Проблемът е в това, че момчето си е завършило образованието, има хубава работа, нова среда, и вместо да се наслаждава на живота, сега му е времето, почивки, евентуално закупуване на първо ергенско жилище, той трябва да си играе на семейство и да издържа домакиня. Ами не му е хубаво и не иска момчето.

А и според мен авторката е работила много минимално и за джобни пари, или за много кратко време, с идеята младежът да я издържа и тя да си учи. Но е хубаво да се научи, че безплатен обяд няма.
Ако беше работила наистина , сега щеше да взима безработни пари.
Човек трябва да разчита първо на себе си.
Чак след ако сте се оженили може една жена да разчита на съпругът си, защото закона я на нейна страна.
Ама тя не се е натресла на младежа, че да го вайкаме как сега му е времето. Нали той я е натискал да си зареже живота и да дойде при него. Останала за малко без работа и на него вече му се вижда много. Пък и му омръзнала явно. Дай сега да му влезем всички дружно в положение как не му било хубаво. Не стига, че й объркал живота, ами и да го жалим. По-скоро нея ще пожаля, че на 20 години вместо да върти гаджета и да си гледа живота и ученето, се е завряла при някакъв да му пере чорапите и да я овиква, че не е измила чиниите. ooooh!

# 76
  • Мнения: 17
Имаме доста разходи,но за по-важните неща аз не харча.Не се прибрах за Коледа,и за Великден също няма,а той се прибра.
Беше на мач в съседен град и тн,аз се задоволявам с най-необходимото.
Не искам и повече.
Благодаря на всички за съветите.

# 77
  • Мнения: 832
Имаме доста разходи,но за по-важните неща аз не харча.Не се прибрах за Коледа,и за Великден също няма,а той се прибра.
Беше на мач в съседен град и тн,аз се задоволявам с най-необходимото.
Не искам и повече.
Благодаря на всички за съветите.
Охх, милата, честно замисли се дали те обича наистина, как ще те остави сама за Коледа там, а той ще се прибере.. Това човек който обича - никога не би го направил, или те взима и теб или остава с теб. Явно не оценява и твоята саможертва... Писах ти и по-нагоре, аз ако съм на твое място, ще остана при него докато си намеря работа и място за живеене /като съквартиранти,без интимност,без игра на семейство/, бъди ,,мъжко момиче,,, бори се за бъдещето си и за това да бъдеш щастлива. След лекции не се прибирай в къщи, а търси работа,питай и в университета, виж как стоят нещата с общежитието, питай и колеги за работа - все ще изскочи нещо.Вземи промени визията на CV-то си,дай някой да го пооправи, това също е от значение,щом до сега не са ти звънели от никъде/може и това да е проблема/. В момента си разстроена много и явно не ти е до нищо,но живей заради себе си - стъпи си на краката. В момента не можеш да погледнеш отстрани, но трябва да си благодарна,че на този етап от връзката ви - той ти ,,сервира,, това - радвай се,че нямате деца,защото, тогава щешее да е много,много по-сложно. Млада си още,живей си живота! Hug

# 78
  • Мнения: 5 508
И искам да добавя , че не е никак мъжко да те убеждава , че те иска и че цялата тази работа с местенето в друга държава заради него си заслужава , а след това изведнъж да реши, че му се живее , омръзнала си му и т.н . Не се прави така . Аз съм в абсолютно същото положение , убедих се , че това са мъже на думите , а не на действията .
Живели са заедно няколко месеца, а преди това още няколко са играли на гаджета от разстояние. Това, че на единият му е светнала лампата и е решил, че не иска да са заедно не го прави лош. Извикал я е при него, но не означава, че трябва цял живот да е с нея, дори да не го иска.
Такъв е животът - хората се събират и разделят, още повече на тези години. А по-умните не си въобразяват, че връзка, семейство и деца се подреждат в редичка за толкова кратко време и на тези години.

# 79
  • Мнения: 3
И искам да добавя , че не е никак мъжко да те убеждава , че те иска и че цялата тази работа с местенето в друга държава заради него си заслужава , а след това изведнъж да реши, че му се живее , омръзнала си му и т.н . Не се прави така . Аз съм в абсолютно същото положение , убедих се , че това са мъже на думите , а не на действията .
Живели са заедно няколко месеца, а преди това още няколко са играли на гаджета от разстояние. Това, че на единият му е светнала лампата и е решил, че не иска да са заедно не го прави лош. Извикал я е при него, но не означава, че трябва цял живот да е с нея, дори да не го иска.
Такъв е животът - хората се събират и разделят, още повече на тези години. А по-умните не си въобразяват, че връзка, семейство и деца се подреждат в редичка за толкова кратко време и на тези години.


Аз също смятам , че насила хубост не става , но щом е тръгнал да се разделя с нея поне да избере едното положение - не днес едно, а утре друго . Не днес не те искам , а утре те обичам и просто съм в тежък период . По този начин я стресира и тя се обърква , не знае как да постъпи , защото не може да разбере той всъщност какво иска. Наистина това е огромен стрес за жена на тези години , която се е отказала от мн неща заради въпросния мъж . Да, това е неин избор , но той може да прояви уважение в ситуация дори на раздяла.

# 80
  • Мнения: 6 873
Абсолютно неуважение е той да си хваща багажа и да я оставя на празници сама или да си ходи по забавления, пък тя да си кукува сама на Коледа и на Великден. Не е длъжен да плаща и за нея, ама то тези неща не се правят от задължение, а от обич и загриженост, и разбиране. Да  ме зареже мен  сама, защото нямам пари, колкото него, да, ама ще ми види гърба преди да е тръгнал той. Толкова е грозно. Знам колко са големи разходите и че е трудно, обаче има И такива ситуаци. И наистина нямам представа как стоят нещата в Англия, но в Германия студентите не получават пари за безработни, защото са с друг статус от безработните. Тук поне заплатите на студентите са минимални и по никакъв начин сравними с тези на вече завършил и реализиращ се. Та, авторката все "би го дърпала финансово назад и няма да му е на финансовото ниво", ама какво е ли очаквал момъкът като е решиш да живее с учащата.
Много е извиняван този мъж, понеже е млад, само на 25, дете още, но според мен емпатията не се появява внезапно като си на 35, загрижеността е за околните също. Че и реве на всичко отгоре...
Никога не бих могла да се почувствам напълно добре с такъв мъж отново, та дори и да поиска да се съберете. Всякакво доверие се е разбило на парченца и не виждам как може да се събере.

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 11:26 от Michaela_

# 81
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Абсолютно неуважение е той да си хваща багажа и да я оставя на празници сама или да си ходи по забавления, пък тя да си кукува сама на Коледа и на Великден. Не е длъжен да плаща и за нея, ама то тези неща не се правят от задължение, а от обич и загриженост, и разбиране. Да  ме зареже мен  сама, защото нямам пари, колкото него, да, ама ще ми види гърба преди да е тръгнал той. Толкова е грозно.
Абсолютно. Чак невероятно ми звучи всичко това - да си се прибере господинът за празниците, а приятелката му да остане самичка в чуждата страна.

# 82
  • Сф
  • Мнения: 10 660
На мен отначало ми направи впечатление, как я е пришпорил авторката, да зарязва всичко и да тича при него, да я издържа, какво ли не..Такива вятърничеви втурвания се предлагат лесно от много мъже , че и по - големи на години, но всъщност са моментни състояния.После лъсва работата.(Разбира се, има и изключения.)
Всъщност, това е неангажираща връзка.Ангажиращите са с общи планове, за общо бъдеще, но нещата се случват също бързо и с резултат-сватба примерно, деца, общ имот, общ бизнес и тн.Авторката да се сърди само на себе си, че е действала импулсивно.Време е да потърси вариант да си стъпи на краката сама.Успех!
Принципно, мъжа тича след жената.Не само на думи , а и на действия!

# 83
  • Мнения: 1 701
Абсолютно неуважение е той да си хваща багажа и да я оставя на празници сама или да си ходи по забавления, пък тя да си кукува сама на Коледа и на Великден. Не е длъжен да плаща и за нея, ама то тези неща не се правят от задължение, а от обич и загриженост, и разбиране. Да  ме зареже мен  сама, защото нямам пари, колкото него, да, ама ще ми види гърба преди да е тръгнал той. Толкова е грозно.
Абсолютно. Чак невероятно ми звучи всичко това - да си се прибере господинът за празниците, а приятелката му да остане самичка в чуждата страна.
Коледа и Нова Година бяха точно преди 3 месеца, навярно той още тогава е имал тази мисъл да се разделя с нея.
Мацката още от преди това не е работела, т.е. вече и се събират най-малко 3-4 месеца безработна. Хора, това е много дълъг пердиод за чужбина и граничи с мързел.
Казвам го като човек минал по този път. Когато съм оставала без работа, съм се хващала на каквото и да е, само и само да изкарам месеца.
А ако трябваше да се издържа сама и да плаща наем, този хазяин какво щеше да прави няколко месеца без наем. Това е много, ама много безотговорно.
Ако е за 1 месеца да поеме другият, но то вече нейното клони към половин година. В Англия работа има, но трябва да се разтърси, и не само в нейното малко градче за леснота и разкош, ами и към големите градове. Работа в Мек Доналдс има, по фабрики и т.н.
Не на всеки родителите му имат възможност да го издържат. Момчето не е длъжно да и плаща образованието, предполагам че и той е работил и учил и се е справил.
Когато родителите не могат да си позволят образование, тогава най-важното е работата, а следването върви отзад. За съжаление е така.

# 84
  • Мнения: 6 962
Човек, който е работил по 16 часа на ден в Америка е всичко друго, но не и мързелив.

# 85
  • Мнения: 18 529
Ох, защо не съм аз на твое място  newsm68 На 20 години и да не ме иска някакъв си там  Mr. Green Веднага се уреждам с някакво общежитие и си гледам само ученето и купоните с колеги! Такъв живот бих му ударила! За какво ти е да си навряна в някакъв апартамент, да домакинстваш  Shocked и да страдаш, когато навън животът си тече! Бий му шута незабавно, щом се колебае и назлъндисва. Който мъж те иска, планини ще обърне за теб. Този не си струва, ама отникъде и не че е лошо момчето, ама не те иска достатъчно, тогава за нищо не става  Simple Smile

И въобще не е заради това, че не работиш  Naughty Просто не е за теб, това е.

# 86
  • Мнения: 7 006
Малеее,ако нещата са ескалирали от факта,че си останала без работа,то пак добре,че си просто "останала без работа",а не си забременяла или недай Боже,да се разболееш...
Някой правеше сметки..
Ами примерно в една Англия,наемът почва от 350 до 600 пунда,прилично жилище..Да ги сложим още 200 за сметки...
Остават около 300-400 за храна,което ако се готви в къщи е съвсем прилично.
И това на разчет 1200 паунда..
Не е раят..но..нали с влюбени,нали уж и една ярешка кожа им стига на влюбените?
Пък и е временна ситуцията..
Момъкът много рано сдава багажа..


Аторке,приеми го като тест за връзката ви,който е бил неуспешен,и толкоз..
Животът продължава,и мен ако питаш,по-приятен е с партньори без комплекси и знаещи какво искат и как да го постигнат

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 14:46 от Какво?

# 87
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Да не забравяме факта, че ревльото сам е предложил на авторката да я издържа, за да отиде при него. На което тя  не се съгласява. Вместо това си харчи спестените от бригадата пари и започва да работи. На по-късен етап когато все пак се налага поради непредвидени причини да не работи - другарчето се усеща, че няма топки да бъде мъж на място, въпреки че започнал да изкарва прилични пари. Освен това вече си е ъпгрейднал нивото откъм образование и работа и самочувствието му явно е скочило. Което прави авторката неподходяща за новото его, среда и прочие и си я държи вкъщи. Още по-лошото е, както са отбелязали и другиги момичета в темата, е че ревльо не знае какво иска и държи авторката в неведение обича ли я, не я ли обича, ще се разделят ли или не.

За съжаление някои уроци се учат по трудния начин, а именно, че човек трябва добре да си прави сметката на какви компромиси е готов за половинката си и дали си струва.

# 88
  • Мнения: X
Изумявам от разсъжденията, че на мъжа му било тежко да издържа няколко месеца момиче. Направо се потрисам.
Моля ви се, не говорете така на момичето, точно издръжката си е мъжка работа, него ако това му тежи, кое няма да му тежи?  ooooh!
Оф, не знам, не знам.
Авторке, ако на този му дотежа няколко месеца да те храни, не тъжи за него, не си струва.  ooooh!

# 89
  • Мнения: 1 701
Изумявам от разсъжденията, че на мъжа му било тежко да издържа няколко месеца момиче. Направо се потрисам.
Моля ви се, не говорете така на момичето, точно издръжката си е мъжка работа, него ако това му тежи, кое няма да му тежи?  ooooh!
Оф, не знам, не знам.
Авторке, ако на този му дотежа няколко месеца да те храни, не тъжи за него, не си струва.  ooooh!
Eeе, а каква е женската работа, да мие чинии вкъщи и да домакинства ли?
Как така ще си харчиш спестените пари. Той ако е искал да издържа да го е направил, а не тя да си харчи парите. Още тогава се е разбрало, че момъкът не иска да я издържа. На думи всеки е силен, ама на действия става друго.
А и авторката е много млада, преди няколко поста сподели, че той много повече я обича, отколкото тя него. Според мен точно от там тръгва целият проблем, тя си доверява съдбата в неговите ръце и после Петко, празна му торбата.

Ако са женени и имат деца разбирам мъжът да храни семейство. Но при гаджета ми е много пресилено. Да закъсаш да, за един, два месеца, но за половин година, както в случая с авторката ми е пресилено. И това не е партньор, а само гадже от една година. Не може да очакваш издръжка от всяко гадже.

Общи условия

Активация на акаунт