Проходилките- "ЗА" или "ПРОТИВ"

  • 4 343
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 878
И с баткото и сега не ползвам проходилка  Naughty Батето ни проходи на 10 м. и 2 дни точно  Mr. Green , благодарение на упражненията си на свободна воля в кошарата за игра (с твърдо дъно) сега и малчо кара по неговите стъпки.

# 46
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И на нас е на дневен ред, но четох доста и се консутирах с педито. Той ми препоръча да я слагам в проходилка, когато започне да стои подпряна на опора, което се случва около 9 месец. Така и смятам да направя

# 47
  • Мнения: 120
ЗА  Peace
Не са ни криви краката  Grinning, слагах го от 7-ми месец в проходилка, проходи на 11 месеца сам

При нас беше абсолютно същото, нямаме проблеми с краката.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз съм в чуденка.Консултирах се с ортопеда,но той ми каза както аз реша/той си слагал детето/.За крачетата ми обясни че след като детето започне да пристъпва със или без проходилка понякога се изкривяват навън/не на всички деца/,а след това става обратно докато стигне 5-6 години когато се оформят както им е генетично заложено.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЗА Peace

# 50
  • Мнения: 5 468
За.
Гери я слагах в проходилка и доста обикаляше апартамента с нея. Стъпваше на крачета и така смело "ходеше", че направо хвръкваше. Няма никакви проблеми и едва ли от проходилката се получават такива, освен ако детето не стои 12 часа в нея Laughing. Проходи на 1 г. и 1 м., като през останалото време лазеше здраво. Когато ми омръзнеше да я гледам, как се търкаля по земята, я слагах в проходилката. И аз доволна, и тя.
Сега също понякога връхлита в нея Mr. Green, обаче този път не проходилката нея, а тя проходилката носи и тича:). Не мисля, че проходилките са толкова страшни.

# 51
  • Мнения: 379
Против
Ортопеда ме посъветва да не ползвам проходилка

# 52
  • Мнения: 14 654
И с баткото и сега не ползвам проходилка  Naughty Батето ни проходи на 10 м. и 2 дни точно  Mr. Green , благодарение на упражненията си на свободна воля в кошарата за игра (с твърдо дъно) сега и малчо кара по неговите стъпки.

извинявай,ама по-добре проходилка отколкото кошара . това вече си е истинско мъчение!

# 53
  • Мнения: 712
Против

Боян проходи с колани, а и у нас има доста възможности за сакатлъци, така че съвсем се отказах.


За кошарката - зависи от гледната точка. На мен ми харесва повече. Намерих най-голямата възможна, квадратна и много красива. Не съм я използвала като затвор или наказателно средство, а като помощно - когато няма къде да оставя бебето, за да отида до тоалетната или други такива.

# 54
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Детето може да е изключително щастливо и по цял ден в кошарата. Не че е необходимо или препоръчително ! Simple Smile
Може да му се прави палатка, къща, да се украсява и то да разваля или само да реди по нея, да си играе с играчка, която заетата мама сменя достатъчно често. Но пък не всяко дете може да играе спокойно само...
Идеята за затвора в кошарата и свободата в проходилката, не винаги е реална.

# 55
  • Мнения: 5 299
ПРОТИВ
Децата трябва да се стимулират да пълзят преди да проходят. Важно е за развивитието на мисленето, моториката на детето. В Израел родители плащат маса пари за 12 годишните си деца да ходят на курсове по "пълзене". Деца, които не са пълзяли имат проблем в училище с концентрацията, логическото мислене и т.н.
Сега да не скокнат майките на деца непълзяли - колко са им умни отрочетата въпреки това... не търся заяждане, само споделям защо съм против!
Ауу, значи Викториа трябва да е отличничка в у_Ще Mr. Green

# 56
  • Мнения: 712
ПРОТИВ
Децата трябва да се стимулират да пълзят преди да проходят. Важно е за развивитието на мисленето, моториката на детето. В Израел родители плащат маса пари за 12 годишните си деца да ходят на курсове по "пълзене". Деца, които не са пълзяли имат проблем в училище с концентрацията, логическото мислене и т.н.
Сега да не скокнат майките на деца непълзяли - колко са им умни отрочетата въпреки това... не търся заяждане, само споделям защо съм против!

За пръв път чувам подобно твърдение, но то за всяко нещо си има пръв път, така че не се учудвам. Доколкото знам пълзенето не е задължителен етап в развитието. Много деца го прескачат, пък не съм чула кой знае какви оплаквания в училище, освен от недостатъчно работа с детето в къщи, т.е. недостатъчно занимания и вничание към нуждите му от общуване и игра.

# 57
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
ПРОТИВ
Децата трябва да се стимулират да пълзят преди да проходят. Важно е за развивитието на мисленето, моториката на детето. В Израел родители плащат маса пари за 12 годишните си деца да ходят на курсове по "пълзене". Деца, които не са пълзяли имат проблем в училище с концентрацията, логическото мислене и т.н.
Сега да не скокнат майките на деца непълзяли - колко са им умни отрочетата въпреки това... не търся заяждане, само споделям защо съм против!

За пръв път чувам подобно твърдение, но то за всяко нещо си има пръв път, така че не се учудвам. Доколкото знам пълзенето не е задължителен етап в развитието. Много деца го прескачат, пък не съм чула кой знае какви оплаквания в училище, освен от недостатъчно работа с детето в къщи, т.е. недостатъчно занимания и вничание към нуждите му от общуване и игра.

Пълзенето не е никак лесна работа, особено за дете под година Simple Smile
Рядко две деца пълзят еднакво. Всяко открива своята техника и това е супер натоварване и за мисълта и за тялото. Буквално!
Е, на някои това не им е приоритет, но най-вероятно, те задоволяват нуждите си от интелектуално и физическо усъвършенстване с други открития Simple Smile
Пълзенето обаче натоварва хармонично тялото и подготвя кръстчето за изправяне. Въпрос на индивидуална физика и мускулен тонус (както и харесване от старан на мъника) е колко и дали детето ще пълзи, но ако то иска трябва да се насърчи.
Препоръчва се насърчаване и приучаване (не насилване!) към пълзен веднага след като детето започне да вдига главичката си по корем

# 58
  • Мнения: 3 089
аз съм против, но вчера купих.

за петра мога да кажа, че "ми изпива сосеца", "стопява лагерите" и всякакви други производни. имам нужда от каквото и да е, за да миряса това дете. наистина не съм вижадал друго такова зверче. ако не беше моето, вероятно нямаше да го понасям.
против съм и бънджи, ама като свикне с проходилката и й омръзне, и такова ще купя. ми не издържам. после и друго врембо нещо ще си осигуря. ми то не стои на едно място - само се набира, мята ръце и краци, пищи, джаска, криви и там каквото се сетите или не се сетите и него прави. ужасссссссс

# 59
  • София
  • Мнения: 11 692
Синът ми го сложих в проходилка на 7 месеца,а на 11 и 10 дни проходи!За дъщеря ми казаха, да не я слагам.Послушах,но когато започна да лази активно на 10 месеца,извадих проходилката на брат и за да мога да свърша нещо.Е да но при положение,че тя е свикнала със свободата,която има при пълзенето не я иска и това е.Най-много 5-10 минути да седи в нея и започва да вика да я изкарам!
Наистина мненията са противоречиви.

Общи условия

Активация на акаунт