запушване на едната ноздра и оток на окото

  • 2 996
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Здравейте, от известно време забелязвам, че едната ми ноздра е по-запушена от другата, отпушва се обикновено като легна на една страна. Освен това се появи и лек оток на едното око във вътрешния горен ъгъл, от същата страна на запушената ноздра. Много се притеснявам, ходих на лекар УНГ, прегледа ме набързо, каза обостряне на хроничен синузит, да слагам капки и да мажа с един крем. Но въпреки това лечение, ноздрата е все така запушена, а окото отича леко. Има ли някой с подобен проблем.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Предполагам наистина е синузит. Аз бих ти препоръчала капки Крамолис, с които да си правиш инхалация. Например 10-20 капки във съд и когато заври водата вдишваш.
Също така за да се изясни състоянието ти можеш да направиш рентгенова снимка на кухините на носа и синусите. Това поне е безболезнено.

# 2
  • Мнения: 329
Благодаря много! Притеснявам се от това, че е едностранно. И аз прочетох, че се прави рентгенова снимка, но лекарят не ме изпрати, направи риноскопия, мисля се казваше. Питах за полипи, каза, че не се виждат. И този оток на окото, също ме притеснява много. Преди около година бях направила и абсцес на гърлото от тази страна, явно има някакъв проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 014
Напротив! Напълно логично е при проблем със ноздрата да има оток и сълзене от същата страна на окото. Направи рентгенова снимка, но дигитална. Аз препоръчвам рентгенова лаборатория "Медикс" ще ти дадът и парола за дигиталната снимка и ще ти разпечатат и пластиката. За 5 минути работа е отиди на снимката и ще си по-спокойна.

Ако на снимката няма проблем, ходи да ти вземат от лаборатория носен секрет. Всяка лаборантка може да го вземе. Така ще видиш дали няма някакъв бактериален проблем и ако трябва да се третира с антибиотик.

# 4
  • Мнения: 329
Благодаря много, не съм от София, но трябва да потърся и в нашия град рентгенова лаборатория, предполагам могат да направят снимка и без направление.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 014
Да, аз от години не разчитам на направленията. Затова УНГ-то те е претупало така. Понеже секрета от носа става готов за 3-5 дни направо си пусни и него във някоя лаборатория. Ако няма растеж ще стане готов за 3 дни ако има бактериален растеж ще стане готов за 5 дни.

# 6
  • Мнения: 329
Благодаря много!

# 7
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Е те така съм от януари. Без да ми отича окото обаче. Само дясната ми ноздра се усеща по-запушена от другата и от нея има повече секрет. Януари и февруари беше ад, защото едвам спях. Само на една страна направо се бях изкривила. Сега не е запушена, но усещам, че имам повече секрет, и като че ли някакво дразнене, съреж лек. Тези дни ще отида да ми вземат секрет, защото може да са бактерии, гъбички или пък синузит. Два пъти ходя на УНГ единия каза, че имам инфекция, капах си антибиотични капки цилоксан, пих антибиотици и нищо. Вторият лекар пък ми каза, че ми няма абсолютно нищо. И така.

Общи условия

Активация на акаунт