Парламентарни избори 2017 - Какво следва?

  • 148 806
  • 2 417
  •   1
Отговори
# 2 415
  • Мнения: 2 143
Вече поне 5-6 страници дъвчем въпроса за това може или не може да се назначават роднини на постове при които зависят от теб, би трябвало да сте разбрали позицията ми по въпроса.
Не. Ти си се заинатил, че роднина на работа е конфликт на интереси, а не формално нарушаване на закона за държавния служител.
Защото назначаването на шурето на баджанака на кмета на Лясковец на общинска длъжност експерт по хидро мелиорация нито е конфликт нито нарушава някакъв закон .... е поне аз не знам да има закон за общинския служител Grinning

# 2 416
  • Мнения: 5 490
никъкъв капан не си ми поставил. Просто разговора зацикли. ОБясних нещо веднъж, два пъти, десет пъти, но последните десет страници ми се струва, че разгоравяме само трима души по един и същи въпроса - струва ми се безпредметно. Никой няма да отстъпи от гледището си. Всеки може да прочете какво съм написал, не се крия, но ми омръзна да повтарям едни и същи неща и пак да се налага да ги обяснявам отново и отново. Вече поне 5-6 страници дъвчем въпроса за това може или не може да се назначават роднини на постове при които зависят от теб, би трябвало да сте разбрали позицията ми по въпроса.

Конфликт на интереси съществува в следния пример: Ако ти си инспектор, работещ в инспекторат на някое министерство, а жена ти е шеф на фирма, която трябва да е проверявана от инспектората, в който работиш. Тогава ти трябва да се оттеглиш и да не я проверяваш, а да я проверява друг твой колега. Защото ако ти я проверяваш, ще влезеш в конфликт на интереси. За да се избегне конфликт на интереси, държавните служители не трябва да притежават частни фирми. Такова изискване съществува в Закона за държавния служител. Личното ми мнение е, че трябва да се разшири обхвата на Закона и когато едно лице е държавен служител, то роднини по пряка линия (съпруг/а, родители и деца), не бива да притежават частни фирми.

Защо не желаеш да вникнеш в материята се чудя...

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 13:47 от DeltaAzimut

# 2 417
  • Мнения: 14 476
Крадливото правителство доволно от оценката на Брюксел.По всички 17 точки,оценката е задоволителна. Shocked ooooh!Тлъстата Лиляна доволна.После се чудят защо и ние за техните ремонти им слагаме задоволителна оценка,ама те нали са си усвоили средствата,много важно! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт