Как да разбера ?

  • 6 752
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 902
но със сигурност ако имам дете и искам да имам и второ ще го попитам какво мисли по въпроса, защото ще се водим уш семейство, а то е част от това семейство нали така ??
Laughing Да, после може да го питаш и какво иска за вечеря и да ядете само шоколад или какво иска да си обуе и да го пуснеш по джапанки в снега, нали. Нещата не се случват точно така, родителите са тези, които вземат решенията и не следва да се допитват до децата си. Защото те може да те питат какво мислиш, ти да кажеш, че не искаш и после какво? Няма да си направят бебе и може цял живот да съжаляват за това. Такава отговорност ли искаш да носиш? Или пък да го направят напук и против волята ти, че да имаш още една причина да им се сърдиш.
Щом толкова искаш да знаеш просто го подхвърли случайно, примерно - вие искали ли сте някога да имате още едно дете? И виж реакциите. Ако наистина искат сега това ще е удобен момент да ти го споделят.

# 16
  • Мнения: X
jancheto00 , да, едно семейство сте.
Редно е да те питат например, какъв цвят да я стаята ти, какви рокли предпочиташ, какво би искала да учиш, или ако не обичаш броколи да речем, да не ти готвят.
Но личните неща между тях не е редно нито да обсъждат с теб, нито да се допитват до теб.Именно защото са ЛИЧНИ.
Дали да имат 1,2,3 или повече деца е изцяло тяхно право да решат.И ничие мнение или съвет не им трябва.

# 17
  • Мнения: 4 841
Дали детето е на година, пет, десет или петнадесет - това няма никакво значение в семейното планиране. Решенията се взимат от родителите. И точка.
Не виждам логика да трябва да се коментира въпроса с петнадесетгодишното, а двегодишното - не. Какво да кажат породените 3-4 деца в семейство, децата от различни родители и т.н.
Дали правят секс, дали не правят, какво планират и т.н. си е работа на двамата възрастни. По тази логика, трябва ли да уведомяват децата при репродуктивни проблеми, при АРТ-процедури и т.н.?

Изобщо, шпионирането на родителите и навлизането в личното им пространство е крайно невъзпитано и нечистоплътно. Каквито и да са подбудите, грозно е.

# 18
  • Мнения: 5 616
... но със сигурност ако имам дете и искам да имам и второ ще го попитам какво мисли по въпроса, защото ще се водим уш семейство, а то е част от това семейство нали така ??
И когато принцът или принцеската тропне с краче и каже "Не!", тогава какво? Ще оставиш детето ти да вземе решението ли? Децата са деца и неслучайно до определена възраст важните решения се вземат от възрастните - точка защото не нямат капацитета и опита да го правят.

# 19
  • BG
  • Мнения: 2 458
Забременях неочаквано с малкия ми син когато големият беше на 16г. Родих на 40г. Очаквахме синът ни (от един баща са) да реагира отрицателно, но нищо подобно - беше много щастлив, което е по-неочаквано за момче, отколкото за момиче. Не усетих грам негативизъм и у неговите приятели, съученици, напротив - доста от тях споделиха, че биха били щастливи и на тях да се случи.  Докато беше в гимназията, баткото дори събираше червени точки пред мацките, като е ходил да взема брат си от яслата с една-две от тях, а те си припадаха от умиление. Ужасно обича братчето си. Сега той е на 22, а малкото - на 6.

Авторке, защо мислиш, че след като родителите ти - хора в чудесна зряла възраст - правят секс, непременно са решили да правят бебе? Но дори и така да е - когато бебето достигне възрастта за собствена стая, ти отдавна ще си излетяла от семейното гнездо, както се случи и при нас. И което най-много ни измъчва с мъжа ми - че двамата братя се виждат толкова рядко.
Не,  не е правилно да мислиш, че са стари и че трябва да те питат за това дали да имат още деца. Гледай си училището!

# 20
  • София
  • Мнения: 817
jancheto00,
Абсолютно никой от родителите ти не трябва да иска твоето мнение за това колко деца да има. Тези решения са много лични и по никакъв начин ти нямаш отношение към тяхното семейно планиране.
Дали родителите ти правят секс, обезопасен или не, грам не е твоя работа.
Последните тенденции на запад са първо дете около 35, а при мъжете около 40. На майка ти и баща ти им е второ, така че са си съвсем ОК годините им.
Разбирам и теб - свикнала си цялото внимание да е за теб, но дали някога ти е минавало през ум, че е възможно второто дете да е дълго отлагано решение, за да могат да осигурят всичко необходимо за теб? И сега като виждат, че си на път да отлетиш от семейното гнездо да са осъзнали колко много време са изгубили, че това е последен шанс за тях да сбъднат мечтата си за още едно дете?
Гледай си училището, не създавай проблеми на родителите си,  появата на още едно дете в семейството няма да накара родителите ти да те обичат по-малко. Просто им дай още поводи да се гордеят с теб.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 194
Класика в жанра: иска да взима решения, без да носи отговорността за тях (или според поговорката "С чужда пита помен прави"). Кой и кога възпита подобно поколение...

# 22
  • Мнения: 5 616
Кой и кога възпита подобно поколение...
И аз това се чудя от вчера. Кога успяха да израснат такива завършени егоисти, че и нагли при това?
Даже не й е неудобно да пуска тема как рови из нещата на техните и как не си дава стаята.

# 23
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Когато забременях със сина ни, попитах дъщеря ми какво мисли по въпроса, иска ли братче/сестричка, или не.
Тя, изкрещя от вълнение, че иска, след което й казахме, че чакаме бебе.
Не мисля, че децата ни заслужават такова презрително отношение, каквото някои от вас показват. Да, те са част от семейството и имат право на мнение. Особено децата на разведени родители. На вас ви е лесно- раждате си деца, товарите с отговорност към тях по-големите си деца и мислите, че големите нямат право да са несъгласни и недоволни?! Я помислете пак. Идва ново същество, което поради крехката си възраст иззема всичкото внимание на родителите, ти почваш да губиш важност за тях, щото вече си голям и нямаш нужда от внимание, после ти натрисат задължения към новото човече и т.н
Има деца, които се стресират ужасно много от идеята за нови членове на семейството. И ако получават игнор за своите мнения и чувства се озлобяват и агресират.

# 24
  • Мнения: 5 616
Донякъде съм съгласна с теб, но какво щеше да стане, ако детето ти беше приело отрицателно и твърдо откаже да приеме идеята? Как ще си приложиш теорията за правото на глас на детето по тези въпроси? И защо изчака да забременееш, за да питаш?
Аз съм по-голямата сестра и никога не ми е и минавало през ума, че ще ме е по-добре, ако съм сама, въпреки че като се замисля, наистина щеше да има повече ресурси за мен. А по-късна възраст смятам, че съм късметлийка да не съм сама.

# 25
  • Мнения: 6 902
И защо изчака да забременееш, за да питаш?
Да, вие реално не сте се интересували какво мисли детето  Laughing Пак сте си взели сами решението, за което се и говори в темата. Просто преди да му поднесете новината сте решили да опипате почвата с въпрос.

# 26
  • Мнения: 5 616
Само че тя накрая казва, че децата са част от семейството и имат право на мнение. Интересно ми е как се прилага на практика.

# 27
  • Мнения: 3 769
Е, ако детето беше казало, че не иска братче или сестриче (не дай Боже да се паднат близнаци) винаги може да абортира за да се чувства то приобщено към семейството.

Авторката да спре да рови в спалнята на родителите си и да им брои презервативите. Ама че нечистоплътно поведение на завършен егоист. Колко деца ще има в семейството ТИ, ще решиш когато сама създадеш такова. Дотогава нямаш думата.

# 28
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
И защо изчака да забременееш, за да питаш?
Да, вие реално не сте се интересували какво мисли детето  Laughing Пак сте си взели сами решението, за което се и говори в темата. Просто преди да му поднесете новината сте решили да опипате почвата с въпрос.

Ние, реално, не сме работили за бебе.
Честно казано, ако детето ми беше казало, че не е ок с това, най-вероятно щяхме да го обсъдим с таткото и евентуално да се стигне до аборт.
Но, при мен играе фактора "втори баща". Винаги съм се съобразявала с мнението на дъщеря ми. Тя не е гледана от баща си, във възраст, в която да го помни като ключова фигура, съответно за мен тя е била приоритет номер едно.

# 29
  • Мнения: 4
Adellle, благодаря ти! Радвам се че има хора, като теб. Simple Smile А другите коментари няма да ги коментирам, защото ще обидя някой, а не искам...

Общи условия

Активация на акаунт