Искам да кажа_(115)_27.03-02.04

  • 61 031
  • 992
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 17 278
И с мъжа ми беше голяма борба да си наема чистачка, ужас. Уж той беше поел чистенето, но е бавен и цялата събота му заминаваше и не свършваше и половината от това, което жената сега опатква за 4 часа. Аз не мога и с чистене да се занимавам, готвя като за една рота, пера като за толкова, мерси съм и чистенето отгоре на всичко.

Семки и дъвки не пускам и аз у нас.

# 406
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Нашата жена идва вкъщи вече 5-та или 6-та година. Навремето като бяхме в старият апартамент тя чистеше на 4-5 съседски семейства и така я пуснах в нас. Даже и ключ си има. Тя като идва нас ни няма, защото иначе децата ходят след нея и тя не може да си чисти на спокойствие. Но иначе непознат и аз не бих пуснала. Веднъж пусках обява за детегледачка почасово и като си спомня какви кукмицини дойдоха още настръхвам  Rolling Eyes

# 407
  • Мнения: 22 036
Момичето, което чистеше в нас ми беше препоръчана от познат. Толкова бях свикнала с нея, че идваше в къщи докато детето спи, аз излизах а тя му правеше закуска и разхождаше кучето. И от училище го взимаше, ако закъсам.

Намират се много свестни хора. На приятелката ми в България от години и чисти една жена, която гледаше и децата.

Тук наемите са ужасни. По $600 на седмица са, без сметките.

# 408
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 827
Само два пъти досега сме ползвали жена - не за чистене, а за да наглежда баба ми след инсулт. По-точно две жени се смениха. Първата окраде де що успя от гардеробите, втората си взимаше сготвеното и го носеше у дома си. И твърдеше, че баба ми всичко изяждала. До там бяха.

Тук доста наемат жени за почистване.
Засега нямам нужда. Събота ни е ден за скитане и пазаруване, обикновено се прибираме късно вечерта. В неделя - тотален мързел. Чистя в понеделник, когато съм сама.
Наемът за апартамента не включва сметките. Отделно си плащаме ток, газ и вода. Отчитането на тока е всеки месец, на газта - на два месеца, а вода+смет - на тримесечие.
Доскоро бяхме свободна зона за паркиране, но от една година вече е със заплащане. Общината е решила проблема с личните автомобили - издават ти винетка с право да паркираш в зоната, в която живееш, както и в синя зона за определено време. Годишната такса е 40 евро. Само август месец не се плаща на автомат, ако паркираш.
Има си правила за всичко общо взето. Предполагам, всяка комунидад (област) си има свои изисквания. За да монтираме сателитна чиния в Барселона, собственичката на апартамента взе подписите на всичките съседи и ни даде разрешение - писмено.  В първата квартира тук собственичката не беше съгласна, но нямаше доблестта да го каже направо, а изтъкна, че съседите не били съгласни. Което не е вярно. Сегашният собственик още преди да решим да наемем апартамента беше казал, че няма нищо против, даже дойде да помага да я монтираме на покрива. За кабелната и интернета също нямаше възражение - нали все пак се пробива, за да се прекарат кабелите.

# 409
  • Мнения: 1 207
Аз също имам жена. Ми не мога да отделям по 4 часа всяка неделя за чистене. Има го наистина момента с „все ще намеря за какво да се захвана“, но след като смених няколко, първо - пречупих се, т.е. установих, че ако очаквам всичко да е перфектно, никога няма да се получи, и второ - намерих жена, която достатъчно ми покрива изискванията. Никога не съм била маниачка на тема чистота, но държа определени неща да „светят“, докато за други хич не се трогвам, та с последната си паснахме.

Тарти, наистина много изгодно сте взели апартамента.

Скрит текст:
Аз плащам 700 за три спални, но договорът ми е от преди 6-7 години. Мислех, че съм се прецакала, понеже цените в момента са по-ниски, което не се оказа вярно. Позната търси наскоро точно същото нещо като моето и каза, че под 850-900 евро няма. 

# 410
  • Мнения: X
Има си правила за всичко общо взето. Предполагам, всяка комунидад (област) си има свои изисквания. За да монтираме сателитна чиния в Барселона, собственичката на апартамента взе подписите на всичките съседи и ни даде разрешение - писмено.  В първата квартира тук собственичката не беше съгласна, но нямаше доблестта да го каже направо, а изтъкна, че съседите не били съгласни. Което не е вярно. Сегашният собственик още преди да решим да наемем апартамента беше казал, че няма нищо против, даже дойде да помага да я монтираме на покрива. За кабелната и интернета също нямаше възражение - нали все пак се пробива, за да се прекарат кабелите.



Тук сателитните чинии са забранени, но почти всеки българин има Булсатком и не съм чула някой да има проблем заради това. Има правило и да не се тегли от Замунда, но аз мисля че като е с прокси, няма лошо.  Mr. Green
За кабелна и интернет всичко отдавна е пробито и не се налага да го правиш ти. Дори и да няма връзка от доставчика до твоето жилище, вътре в жилището има изводи. До настоящето ни жилище нямаше прекарани кабели на доставчика, който искаме. Казаха ни, че трябва да копаят улицата, за което да съм отидела да поискам разрешение от кметството.  Shocked Много неохотно отидох и се изненадах като ми го дадоха за половин минута срещу такса от 10 евро. Копаха цял ден за да прекарат кабелите и всъщност разрешителното беше за да се затвори улицата. Тук са само оптични кабелите.

# 411
  • Мнения: X
Аз също държа определени неща да светят. Баня и тоалетна трябва да са изрядни. За останалото не си давам много зор. Прах и прахосмукачка два пъти седмично. А понякога и веднъж. Плюс плотове и мивки. И пералня всеки ден или през ден. Но за основно почистване от ъгъл до ъгъл, веднъж годишно. По-скоро за това бих наела фирма, тях не ги викаш всяка седмица. Но ако и на другите цените са такива или подобни, не мисля.

# 412
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз забелязвам, че започвам леко да се вманиачавам на тема чистене или готвене само, когато съм си вкъщи. Има някакъв глад за перфекционизъм в натурата ми, който ме дразни, но с който не мога да се справя съвсем добре, прекалено дълбоко ми е кодиран в мозъка Laughing Когато работя, явно удовлетворявам нуждата си от перфектност на работа и хич не ми пречи, че вкъщи примерно се е събрал прах по масичката на телевизора или че мивките са за лъскане - ще почакат, когато имам време - тогава Sunglasses Или че няма сготвено и ще ядем запечени сандвичи със салата за вечеря - че какво толкова Wink
И като съм в майчинство не знам какво да правя с този си стремеж да правя нещата идеални, и за да не си побърквам децата, явно ме избива на където намери. А то жена, дето си седи вкъщи какво друго да прави освен да чисти и да готви... И се почва едно четене на рецепти, едно търкане...
Но сега сериозно съм се заела със себе си и съзнателно си налагам да не изтрещявам. Няма никакъв смисъл от това, абсолютно никакъв, само се трепеш. Човек трябва да намира удовлетворение в спокойствието, в лежерността на ежедневието. Никой не е прокопсал от прекалено взиране в себе си, взискателност и от прекалено много напъване, тъй че се опитвам да го давам дзен Sunglasses

# 413
  • Мнения: 5 362
Ние плащаме тези суми без интернет, за 2 спални, с 2 тераси, малко под 100 квадрата, мисля - 96 Thinking. В процес сме на търсене на по-евтино.

# 414
  • Мнения: 22 036
Белинда, теб те разбирам. И аз като бях в къщи все си намирах какво да правя, но с годините ми намаля енергията и сега я карам по-кротко.

Непрекъснато имам някакви проекти в главата, но все повече от тях изоставям  Confused.

Киселините как са ти? Аз като бременна не съм имала, но преди седмица получих за първи път. Много е гадно. Оправих се с главаскон (не знам дали го има под същото име в БГ). Гадно е на вкус, но изчезнаха.

# 415
  • София
  • Мнения: 18 679
Все така, Даунче Sad През деня съм ок и вечер буквално от чаша вода ми пламва всичко отвътре - стомах, хранопровод, гърло...Вече нищо не помага, просто чакам да мине. От опит с предишния юнак, нещата се оправят щом коремът "падне", т.е. когато бебето се смъкне в таза. Моето сега е много високо и явно от това е цялата работа, но защо само вечер, нямам обяснение Rolling Eyes

# 416
  • Мнения: 22 036
Белинда, и при мен бяха вечер само. Три дни продължиха, но ми разказаха играта.

По-скоро са някакви химични нпроцеси, щото при мен нищо не натиска Simple Smile.

Ще ти мине, ама е кофти, че не можеш и като човек да се наспиш. Дано поне кротко да се падне бебето.

# 417
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Да не би да е от легналото положение newsm78
Пробвай да подложиш възглавници и да спиш повдигната  Peace
Много са гадни тия киселини. И аз с големия разбрах какво са. Не стига, че ми избиваше ребрата с ритници, ами и киселини. Последните 2 месеца откарах спейки полуседнала в леглото.

# 418
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
За чистене си говорите днес - болна тема ми е в момента!
Едно че с бебе и батко без собствена стая играчките са навсякъде, като цяло имаме много вещи на малко площ, което увеличава силно прахосъбирането, друго че имам ужасен проблем с кожата на ръцете! Напукват се, кървят и болят от всичко - от прах, от вода, от допир с хартия дори... Не знам какво е това чудо вече, скоро се прибираме към София, та търся препоръка за добър кожен лекар! Веднъж съм ходила, изписаха ми кортикостероиден крем, който само замазва временно нещата!
С две думи исках да кажа, че колкото и да ми е неприятно, все не е достатъчно чисто у нас! Sad
Понеже ходех на работа за по няколко часа зимата, имахме бавачка за бебето. Страхотна мила и сърдечна жена, която много ще ми липсва като си тръгнем! 

# 419
  • Мнения: 22 036
Елени, това с дерматита е много неприятно, а за малкото жилище те разбирам. И на мен ми беше по-трудно да го чистя, от сега. Там е и проблем, че и жена по-трудно можеш да вземеш, защото е много пипкаво.

Етървами страдаше от подобен проблем и твърдеше, че с диета от типа на разделно хранене и ограничаване на някои меса се пооправи.

Общи условия

Активация на акаунт