Възпаление на пикочните пътища и бъбреците !

  • 11 619
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Мами, много съм притеснена ! Дъщеричката ми е на 8 месеца и от първия месец е със субфибрилна температура (37.1; 37.2; 37.3C), досега чакахме и се надявахме да отшуми, но две вечери под ред имаше 37.5 и я заведохме във Варна (ние сме от Добрич) при детски нефролог-доц.Близнакова. Тя прегледа детенце на ехограф и каза, че има възпаление на пикочните пътища, като пикочния канал бил одебелен с 2.5 мм, и лявото й бъбрече задържало урина, като уточни, че инфекцията не е вродена! Днес пуснахме първата урукултура и от петък започваме антибиотик ! Дали ще се оправи? Много ли е сериозно? Има ли някой с подобен проблем? Какво ни чака по нататък??????????????? Cry

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
Ще се оправи стискам ви палци да е скоро!
Целувки Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
При дъщеря ми имаше връщане на урина към дясното бъбрече вследствие на стеснение на уретрата и я оперираха преди почти 3 месеца в детската урология в Пирогов. Ако можеш да се консултираш с някой от специалистите в Пирогов ще е най-добре! При всяко едно положение потърси второ лекарско мнение, защото ние сума ти време загубихме да ни мотаят детските нефролози, докато стана ясно, че детето е за операция.

П. С. Мъжът ми е от Добрич, даже по празниците бяхме към вашия край!

# 4
  • Мнения: 599
Моят съвет е да се насочите към педиатричната клиника в София, там има цяло отделение по детска нефрология с много добри специалисти. И ако се наложи консултация с хирург, пак е удачно (писали са ти за Пирогов)
А само една урокултура не е достатъчна, най-малко 2 са нужни.
Успех и не се тревожи, има лечение, ако е това изобщо  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Ако можеш да се консултираш с някой от специалистите в Пирогов ще е най-добре! При всяко едно положение потърси второ лекарско мнение, защото ние сума ти време загубихме да ни мотаят детските нефролози, докато стана ясно, че детето е за операция.

Ще се оправи, не се притеснявай, хванали сте го навреме!!! Стискам палци!

# 6
  • Мнения: 151
Не се притеснявай моята дъщеря също връща  урина в бъбрека,но сега сме по-добре , ще се оправите .Ние също се лекуваме при доц Близнакова,дори лежахме в болницата в нейното отделение бяхме с остър пиелонефрит.Аз съм много доволна от нея ,но винаги е добре да се направи консулт и с друг лекар.



Моника-14.01.2004г

# 7
  • Мнения: 56
Много ви благодаря майчета ! Ние вчера пуснахме първата урокултура, днес втората, а утре ще пуснем трета, за да сме сигурни !
И аз си мислих да отидем до София, но изскам първо да видим дали изобщо има нещо в урината, и дали този антибиотик който започваме от петък няма да ни помогне, защотот тази доцент Близнакова много я хвалят и се надявам, да ни помогне. Ако обаче не се повлияе малката от антибиотика, със сигурност ще отидем до София.
Също си мисля за консултация при друг специалист, но при кого ? Казват, че доц.Близнакова била най-добра за Варненски регион ! А ние в Добрич имаме едни лекари,  Stop какво да ви кажа да не ти се налага да ги посещаваш ! Можете ли да ми препоръчате някой във Варна, също добър?

# 8
  • Мнения: 56
Днес излязоха резултатите от двете урокултури, оказа се, че и в двете има бактерия, която се нарича "Клипсиела", но това нищо не ми говори! Някой знае ли нещо по въпроса ? Много ли са упорити ? Аз междувременно ще се консултирам с доц. Близнакова, само да но не спести нещо ! newsm12

# 9
  • Мнения: 2 731
Днес излязоха резултатите от двете урокултури, оказа се, че и в двете има бактерия, която се нарича "Клипсиела", но това нищо не ми говори! Някой знае ли нещо по въпроса ? Много ли са упорити ? Аз междувременно ще се консултирам с доц. Близнакова, само да но не спести нещо ! newsm12
С каква стойност са бактериите

# 10
  • Мнения: 56
Незнам точно, защото самите изследвания са още в личния лекар, той ми ги съобщи по телефона, а утре ще ги взема ! Просто ми каза, че има бактерии, които се казват "Клипсиела". Защо имат ли значение стойностите ?

# 11
  • Мнения: 2 731
Незнам точно, защото самите изследвания са още в личния лекар, той ми ги съобщи по телефона, а утре ще ги взема ! Просто ми каза, че има бактерии, които се казват "Клипсиела". Защо имат ли значение стойностите ?
Да има значение .По принцип антибиотик се предписва ако са над 10 на 5 степен .

# 12
  • Мнения: 56
оооооооооо...... това не го знаех ! Благодаря, ще го имам предвид ! Утре ще разбера !

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Тези бактерии със странно име може да значат, че просто не е взета урина правилно, тъй че споко. По-добре, че не са омразните Ешерихия коли.

# 14
  • Мнения: 56
В крайна сметка резултатите са "никакви", оказа се че в пъравата урокултура има бактерии "Клипсиела", но в гранична степен, във втората има "Ешерихия коли" пак в гранична степен, а в третета няма нищо (последователни) ! Е кажете ми какво се казва на това ????????????  smile3515
Доц.Близнакова, каза да пием антибиотика "CEC" 7 дни и да отидем пак на ефография и после пак урокултури !

Общи условия

Активация на акаунт