Ранни контракции и болки

  • 5 819
  • 5
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета от скоро съм тук сред Вас, но искам да споделя:
 Днес влязох в 15 седмица, а от три дни имах болки ниско доло в яйчниците и спазми в коремната област.
Говорих с докторката ми и тя каза, че били ранни контракции които небили желателни , а и годините ми били повече затова било нормално. Каза ми да пия Магнерот 2х1 Папаверин и Ношпа да редувам на
4 часа. Много се притеснявам и зато питам някой имали такива симптоми да сподели!

# 1
  • Мнения: 206
Здравей, Наванава! Имам дъщеричка на 4 месеца и аз имах подобни симптоми в началото на бременността. Не е толкова страшно, не се притеснявай излишно, но спазвай предписанията на лекарката и освен това гледай да си почиваш колкото може повече. Трябва да ограничиш напълно стреса и физическото натоварване, колкото и да е трудно. Гледай да си полегнеш при всяка възможност. Знам, че не е лесно, но животът и здравето на бебчето го заслужават. Успех и много лека бременност със сладко и пухкаво бебче на финала ти пожелавам  Hug

# 2
  • Мнения: 10 874
Каза ми да пия Магнерот 2х1 Папаверин и Ношпа да редувам на
4 часа. Много се притеснявам и зато питам някой имали такива симптоми да сподели!
Със сигурност има бъдещи майки с подобни симптоми, но важното сега е да слушаш какво ти казва лекарят, да изпълняваш предписанията му, по възможност да си почиваш повече и да мислиш положително. Дано контракциите отшумят и успееш да изкараш лека и спокойна бременност. bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Две трети от бременността си изкарах с контракции Tired Няма страшно, пий си лекарствата, почивай и мисли положително! И ако можеш, седни си на дупето и минимизирай стреса. Моите проблеми изчезнаха около 3 седмици след като спрях да работя. Починах си, наспах се, не се притеснявах за нищо и контракциите почти спряха, болките също. Това не значи да легнеш и лежиш, а просто да се движиш с разум и най-вече без негативни емоции!

# 4
  • Varna
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за отговорите момичета много полезни съвети, но ми е много трудно да гледам положително на симптомите и това още повече ме депресира.  Cry

# 5
  • Мнения: 8 890
И аз бях така.
От около четвърти месец имах подготвителни контракции. През цялото време пих Магнерич, а по-нататък и други /Гинипрал мисля, че беше.../. Спрях тези лекарства малко преди да родя.
Не е страшно, просто някои жени имат по-голяма чувствителност на матката.

Трябва обаче да свикнеш да се съобразяваш с това.
Не извършвай тежка физическа работа, натоварвай се с домакинство и разходки умерено, почивай си, щади се.
Аз лично изкарах от там нататък в болничен за всеки случай, тъй като първото ми раждане беше недоносено и бремеността ми се водеше рискова. Слава Богу, с почивки и по-лекичко, изкарах си нормално почти до термин.  Peace

С първата бременост имах същите симптоми, но бях студентка. Посещавах различни лекари заради това, че прекарвах време в различни градове. Така и никой не ми хвана проблема и не ми беше предписано никакво лечение. Не приемах нищо, не се спирах, не си почивах и резултата беше налице.

С магнезия и почивката няма да имаш проблеми!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт