Изтощение и пълна липса на апетит в 14 г.с.

  • 4 551
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! Пиша ви по-скоро за някаква надежда и подкрепа, защото наистина съм притеснена и объркана.
От днес влизам в 14 г.с., а нямам никакъв апетит. Ям насила и всичко ми е безвкусно. Освен това се чувствам адски изтощена и общо-взето по-голяма част от деня ми минава в леглото. Опитвам се да правя малки разходки, но след тях едва се добирам до вратата и отново лягам.
Правих си ранния си скрининг наскоро, чакам тези дни резултатите. Докторът ми ме убеждава, че изследванията са ми наред и всичко е нормално, макар че всеки път му повтарям, че съм като парцал и храната /особено месото/ и някои миризми просто ме отвращават. Толкова съм уморена, че не мога да изпълнявам и елементарни домакински задължения. Изобщо, никога не съм била толкова адски непълноценна във връзката с партньора си. Утре пак съм на консултация, на която верооятно пак ще кажат, че всичко е наред, макар едва да се държа на краката си.
Моля ви, кажете: ще изляза ли някога от това състояние и възможно ли е наистина всичко да ми е наред и да се чувствам по този отвратителен начин?

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 13:54 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 7 976
Хемоглобин и вит. Б12 изследвала ли си?

# 2
  • Мнения: 7 325

Моля ви, кажете: ще изляза ли някога от това състояние и възможно ли е наистина всичко да ми е наред и да се чувствам по този отвратителен начин?
Да, вероятно ще излезеш след месец, два, а със сигурност като родиш. И да, най-вероятно всичко ти е наред и това се дължи на хормоните.
Аз бях така, като бонус повръщах непрекъснато. Не можех да сложа нищо в устата си до пети месец. После се пооправих. Повръщах само нощем, а денем можех да ям нещо макар и без желание.
Била съм не само непълноценна като съпруга, ами и за родител на по-голямото си дете не ставах.

# 3
  • Мнения: 46 403
Щом изследванията ти са нормални, значи си е екстра от бременността.
Аз също нямах апетит и бях отпаднала.
Не съм се чувствала непълноценна. Все пак човек преминава през различни препятствия в живота. Нормално е човек да има здравословни състояния, при които партньорът му да удари едно рамо.
Дори би трябвало сам да го предложи. Нито е срамно, нито лошо.

Сега е важно бебето да е добре, забрави домакинските работи, за 30 мин. ще ги спретне мъжа ти.
Лежиш, почиваш и мислиш за хбвави неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 257
Аз бях същата до средата на 5ти месец. Ежедневно повръщане като за световно, нищо не ми се ядеше. Със зор хапвах някоя друга бисквита, колкото да не повръщам само стомашен сок. Отвратителен период, мислех, че никога няма да отмине. Е, в средата на 5 месец - бам, рязко спря гаденето, почувствах се отново човек. Още си спомням един ароматизатор от колата на ММ с аромат на ванилия, от който директно ми се повдигаше и повръщах. От една страна плюса е, че напълняваш по - малко ако повръщаш 4 месеца (това е кръга на шегата де...)  Laughing

# 5
  • Мнения: 10 874
Да, вероятно ще излезеш след месец, два, а със сигурност като родиш. И да, най-вероятно всичко ти е наред и това се дължи на хормоните.
+ 1 Peace

Познавам майки, които са били в подобно положение, а освен това са повръщали буквално да раждането. Понякога нищо не помага и човек трябва да се примири, колкото и да е неприятно. Важното е с изследванията всичко да е наред и бебето да се развива добре. Дано все пак преминат тази неща при теб и успееш да се порадваш малко да бременността. bouquet

# 6
  • Мнения: leet
Все още хормоните яко те блъскат,а изтощението може да е и от пролетната умора, която яко напира Simple Smile Споко, след месец ще си пушка.

# 7
  • Мнения: 6
Хемоглобин и вит. Б12 изследвала ли си?


Първото да - все пак ми точат кръв като за световно за изследванията, за Б12 не съм сигурна - той от кръвта излиза ли като показател?

# 8
  • Мнения: 5 468
Half Angel, това което описваш, са типични симптоми на ранна бременност. Не знам защо се притесняваш. Първите 3 месеца се оформят всички органи на бебето, след което постепенно организма "влиза в час" и умората намалява или изчезва, но при всеки е различно. До началото на 4тия месец бях с ужасно гадене и повръщане, и бях толкова уморена и изтощена, че до 13 часа трябваше да съм се прибрала за да спя. Следобед очите ми сами се затваряха, дори до тоалетна нямах сили да отида. В средата на четвъртия месец изведнъж всичко отмина, имах сили и енергия, и общо взето от 4ти до 8ми месец беше много приятна бременността ми. Бъди спокойна, че ще отмине този период, ще дойдат други вълнения и терзания.

# 9
  • Мнения: 6
Half Angel, това което описваш, са типични симптоми на ранна бременност. Не знам защо се притесняваш. Първите 3 месеца се оформят всички органи на бебето, след което постепенно организма "влиза в час" и умората намалява или изчезва, но при всеки е различно. До началото на 4тия месец бях с ужасно гадене и повръщане, и бях толкова уморена и изтощена, че до 13 часа трябваше да съм се прибрала за да спя. Следобед очите ми сами се затваряха, дори до тоалетна нямах сили да отида. В средата на четвъртия месец изведнъж всичко отмина, имах сили и енергия, и общо взето от 4ти до 8ми месец беше много приятна бременността ми. Бъди спокойна, че ще отмине този период, ще дойдат други вълнения и терзания.

Да, и аз изчетох всякакви неща за ранната бременност, но уж приключи първи триместър и упорито чаках вече и аз да си "вляза в час", ама не би ... Просто никога не съм очаквала, че човек може да излезе от строй за толкова време и то така дълбоко и всеобхватно  Joy Но както казват - очаквай неочакваното #2gunfire

# 10
  • Мнения: 72
Half Angel  не се притеснявай,както казаха някои от момичетата най-вероятно е от хормоните.Аз почти от началото на първи месец до към средата на 4-ти бях като парцал.Движех се като някакво привидение в къщи.Щом свекърва ми каза,че никога не ме е виждала такава  Laughing .Аз не съм повръщала много,но за сметка на това ми се гадеше по 24 часа нямаше сутрин нямаше вечер.Хранех се насила,повдигаше ми се от всичко и всичко ми беше безвкусно.А за миризмите да не говорим,дори и пастата за зъби ми беше противна.По едно време почнах да си мисля че съм болна,а не бременна.Лекарят ми беше изписал едни джинджифилови хапчета за гаденето.Но не ми действаха и той каза,че щом хапчетата не помагат да си чакам да отмине и това е Simple Smile .Лека бременност и по-малко притеснения.

# 11
  • Мнения: 6
Благодаря, момичета! Вдъхвате ми кураж, наистина! Дано скоро мога да се похваля и психически, и физически да "живна"! Прегръщам ви  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 014
Хемоглобин и вит. Б12 изследвала ли си?


Първото да - все пак ми точат кръв като за световно за изследванията, за Б12 не съм сигурна - той от кръвта излиза ли като показател?

Ако не е назначен Б12, няма да го изследват. А ако Б12 е нисък, това може да е причина за отпадналост, виене на свят и липса на апетит.  Peace

# 13
  • Мнения: 6
Хемоглобин и вит. Б12 изследвала ли си?


Първото да - все пак ми точат кръв като за световно за изследванията, за Б12 не съм сигурна - той от кръвта излиза ли като показател?

Ако не е назначен Б12, няма да го изследват. А ако Б12 е нисък, това може да е причина за отпадналост, виене на свят и липса на апетит.  Peace
Аз бих си го изследвала и по собствена инициатива, без проблем. Но после, ако е нужно лечение, пак ще опра до гинеколога си, който няма да е очарован, че съм си самоназначила. То не че не може, ама моят гинеколог е един такъв темерут - макар и силно да ми го препоръчват, аз досега съчувствие от него не съм видяла. Та, какво да ти кажа, кръгът е силно омагьосан тук, незнам дали е само в Стара Загора или навсякъде. При всички случаи, вече съм 15 г.с. и симптомите са същите - ще помисля какво мога да направя.

# 14
  • Мнения: 6
Ами, пак да взема да се включа. Изтърпях някак д края на 16 г.с. и тъй като, освен всичко дотук казано съм доста депресирана, реших да се консултирам с психотерапевт. В резултат на това, трети ден пия Ремотив. Това са таблетки на билкова основа, с екстракт от жълт кантарион. Не , че ми накараха да се чувствам по-добре, но много се притеснявам дали не са противопоказни за бременни? На някои места чета, че не били препоръчителни, та рекох да си попитам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт