Раждането у дома

  • 4 850
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 107
ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО ЩЕ ВИ КАЖА НА ВСИЧКИ ...............................................
Simple Smile
Желая ви хубав ден !!!

# 61
  • София
  • Мнения: 11 366
Хубав ден и на теб и леко раждане  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 4 408
Кис, ако още не си бременна, не се затормозявай от сега с начина на раждане.
Предполагам, че ако забременееш и ако наистина правиш опит за инвитро, няма да рискуваш да родиш у дома. Защото то така си противоречиш и то много. Хем докторите не стават, ама иначе да помогнат с направата на бебето, да ходим 9 месеца да ни следят и накрая - страх ни е да родим при тях. Нелогично е някак.

Ако тогава все още смяташ да раждаш у дома, късмет.

# 63
  • Мнения: 107
Кис, ако още не си бременна, не се затормозявай от сега с начина на раждане.
Предполагам, че ако забременееш и ако наистина правиш опит за инвитро, няма да рискуваш да родиш у дома. Защото то така си противоречиш и то много. Хем докторите не стават, ама иначе да помогнат с направата на бебето, да ходим 9 месеца да ни следят и накрая - страх ни е да родим при тях. Нелогично е някак.

Ако тогава все още смяташ да раждаш у дома, късмет.
Защо реши че правя опит ин витро?
 preggo
Не мисля че би имало разлика дали е ин витро или по нормалния начин.Както и да е освен да си натрапвате мнение  друго не правите.Хора раждат вкъщи в други държави просто сме с различни мнения.

# 64
  • Мнения: 4 408
Е, някой беше писал, че си питала за добър лекар за инвитро или нещо такова, ама може и да бъркам.

Та то не се и разбра де - бременна ли си в момента?

# 65
  • София
  • Мнения: 6 143
Моето решение не се отнася до жени с преждевременно раждане аз преносвам бременности поне и двете така си бяха до сега .
Надявам се наистина да е най-обикновен трол, а не размножаваща се ... (налагам си автоцензура)
А при преносена бременност, колко неща могат да се объркат и за бебето и за майката.
Горките вече родени деца с такива родители.

# 66
  • Мнения: X
Надявам се наистина да е най-обикновен трол...
Или е трол, или е някоя с раздвоение на личността. В тази тема женицата обяви, че има две деца и чака трето. В тема от септември 2016г. е писала следното:
"Аз така го приемам също уж че не трябва но и почвам да се съмнявам че просто от горе не искат да имаме деца минах вече 2 загуби това е трета надявам се януари или когато там кажат да се получат нещата е напреднах малко от 99 г в 2012 имаше бременост но извънматочно махнаха тръбата 2013 същото сега и инвитро грешка преди 4 години ходих на гледач каза че ще има лекарска грешка надявам се да е било това     и следващият път да е успешно но не се знае имам замразени ембриони а какво ще стане след размразяване ще разбера след няколко месеца".

Не зная как горното се съчетава с твърдението ѝ в тази тема:
Два пъти съм раждала в болница...
ku-ku

# 67
  • София
  • Мнения: 3 040
Според мен раждането у дома крие много рискове както за майката, така и за детето.

Ето един интересен материал с български АГ, който работи в Япония и отговаря на въпрос дали се практикува домашното раждане в Япония, това е втората част на интервюто, има и първа:
https://gspace.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0% … 1%81%D1%82-2.html

# 68
  • Мнения: 107
Според мен раждането у дома крие много рискове както за майката, така и за детето.

Ето един интересен материал с български АГ, който работи в Япония и отговаря на въпрос дали се практикува домашното раждане в Япония, това е втората част на интервюто, има и първа:
https://gspace.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0% … 1%81%D1%82-2.html
Всеки сам си преценява който както е по сигурен това прави.

# 69
  • Мнения: 6 313
Домашното раждане в България не е регламентирано.
Тази тема се заплете изключително много.
Заключвам.
Смятам, че допълнителна дискусия е излишна.

Общи условия

Активация на акаунт