ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 19

  • 85 733
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 437
Здравейте момичета. Ще се местим в нов апартамент и искам да започна малко по малко да си оправям терасата. Та искам да ми предложите някакъв вид цъфтящо и пълзящо цвете, ще е на южна тераса, искам един вид да пази малко сянка. Едно време майка ми имаше едни фунийки пълзящи, нещо подобно търся

# 241
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Здравейте момичета. Ще се местим в нов апартамент и искам да започна малко по малко да си оправям терасата. Та искам да ми предложите някакъв вид цъфтящо и пълзящо цвете, ще е на южна тераса, искам един вид да пази малко сянка. Едно време майка ми имаше едни фунийки пълзящи, нещо подобно търся

ипомея?
едногодишни са, а почистването на стъблата след това е истинска мъка  Confused

ако си сложите хубави големи кашпи можете да опитате с канадска лоза Simple Smile расте бързо, за няколко години може да направи завеса, спи зимата и напролет пак тръгва, става страхотно червена при първите застудявания.
Скрит текст:

# 242
  • Мнения: 1 437
Точно ипомея имах предвид. Ще пробвам тази година с тях, но се чудя дали не е късно да се сеят вече. Ще прочета  bouquet

# 243
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
 Blush миналата година имах в две от сандъчетата, тази година поникнаха пак  Blush не ги искам, чудя се дали да не ги преместя в двора   Blush

# 244
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
правят големи бурени наистина , растът много бързо , бързо прецъфтяват , увиват се във всичко живо наоколо .. сега пак имам , но ще ги контролирам с ножицата май .. розите ми брашнясаха .. този байфидан как се ползва , гледам че е дават само за пшеници , краставици и т.н. .. няма опция рози  Rolling Eyes

# 245
  • Мнения: 2 534
Аз за брашнестата мана направих някаква домашна смес - в 3л вода 1сл био препарат за съдове, 1сл зехтин и 1сл сода за хляб и пръскам. Засега спряха да са бели, ще видим дали ще се излекуват. bouquet

# 246
  • Мнения: 8 949
Имам петунии и салвия, насадени на неподходящо място. Искам да ги преместя. Ако го направя сега, дали ще ги уморя?

Нищо им няма. Само не ги мести в най-големия пек. А примерно надвечер. Поливай редовно първите дни.

За брашнеста мана по розите успешно съм се справяла с Топсин миналата година. Тази година пръскам профилактично.

buba.123, по принцип по-раничко се сеят ипомеите, но и сега може да се пробваш. Не са скъпи. Растат бързо. Аз ги харесвам.

# 247
  • Мнения: 1 437
Ще се пробвам, още утре ще взема едно сандъче, даже ще го сложа в градината и като излязат, тогава ще го кача на терасата. Благодаря ви  bouquet

# 248
  • Мнения: 19 296
Утро, благодаря!

# 249
  • Мнения: 8 949

И разбира се, при пресаждането не оголвай целия корен, а пресаждай с огромна буца пръст, за да е по-безпроблемно.  Peace

# 250
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
хваля се  Blush лилията лисича опашка, а.к.а. еремурус



красавицата, висока 50 см, мачкана от трактор, газена от куче, копана и местена по никое време...  Blush



наследството



цветовете не са това, което са, но майсторът толкова си може  Blush
мини розички, подаръци от две години насам, коралова, бяла с розови ръбчета и жълтичка. има още две, но още не са готови  Blush


и белия здравец

# 251
  • Мнения: 2 534
Много са хубави bouquet

# 252
  • Мнения: 8 949
st. Dobri, много хубаво!  Hug

Айде и от мен малко красоти :

На преден план Fairy розичката ми :


Eden rose / Pierre de Ronsard/. От есента ми е. Още е мъничка, но трябва да стане на арка.


Red eden rose /Eric Tabarly/. И тази ми е от есента.


Princese Marie


Алпинеумчето ми хубавее с всеки изминал ден.  bowuu


Айде и едно куче Бела за разкош!!!  Peace

# 253
  • Мнения: 19 296
Момичета, с какъв преоарат е подхидящо да се пръскат розите по това време?
Забелязвам кафеви петна по листата на моите:
И още един въпрос. По стъблото на една роза има миниатюрни дупчици. От там излиза нещо като кафяво, сякаш червейче яде отвътре. С какво да пръскам?
Не знам дали се вижда добре на снимката:

# 254
  • Мнения: 2 323

Ах, такава прекрасна слънчева атмосфера! Къщата/Вилата е много красива, градината също.

Общи условия

Активация на акаунт