Раздвоена и объркана

  • 6 567
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте. Пиша тук с надеждата за някакъв съвет. С приятеля ми сме от около 3 години заедно, но поради независещи от нас обстоятелства нещата са в застои-не живеем заедно, не правим планове. Причините са свързано с неговото семейство и пари. Обичам го, разбирам го, но вече цялото това тъпчене на едно място и липса на забавление почна да ме натоварва. Появиха ми се и здравословни проблеми и имам нужда да разпускам, а той не може да си го позволи. Съответно стигаме до спорове и караници. И така докато тези неща лека-полека почват да стават табу помежду ни, за да има мир. Преди година започнах да изпитвам влечение към друг, но си казах, че не трябва и гледах да не сме много близки с него и да си гледам връзката.Проблема се появи преди няколко месеца, когато почнахме да се сближаваме и на едно наше излизане около празниците се случи нещо, което той си е втълпил, че е знак от съдбата и трябва да стане. От тогава непрекъснато си пишем, излизаме от време на време и той е решил, че трябва да има деца от мен. Говорили сме много пъти по този въпрос, той знае за влечението ми, но към мен той е само емоционално привлечен. Знае, че си имам приятел, но това не го притеснява. Аз искам връзка, той не, децата били повече от това и не съм можела да го разбера. Аз съм романтичка, той не. И това е тема, която седи постоянно на дневен ред и все се слагат срокове кога да се случи и планове как ще се развие всичко след това. Чакаме и още знаци от съдбата или поне той.А аз съм объркана, защото обичам приятеля си, но темата за брак и деца като гледам ще си остане само като нещо, което сме обсъждали.Заради всичките му проблеми той не иска да се впускаме в такова нещо и е готов да ме остави, за да съм щастлива и да намеря това, което искам. Не вярвам много в зодии, но този приятел е дева и чисто зодиакално трябва да сме перфектната двойка. И все пак има неща, които и в него не ми харесват, виждам лошите черти на зодията. Искам някакъв съвет какво да правя. Раздвоена съм и нито едното решение не ми се струва правилното. В единия ще си тъпча на едно място, в другия не ми се обещава вярност и любов, а само честност, отговорност и предсказуемост, а тях ги имам и сега. На около 30 съм и ми е време вече да мисля наистина за семейство, но не ми се искаше да става по този начин.

# 1
  • Мнения: 2 838
Не разбрах другото момче иска да имате деца, но да нямате връзка?

Какво ви пречи с приятеля ти да излезете на квартира и да живеете заедно? У вас или у тях няма ли място, та поне на първо време да видите дали можете да съжителствате заедно? Според мен човек се познава най-добре, когато живееш с него, а не само по кафета и разходки.

Реално какъв е казусът?

# 2
  • Мнения: 8
Няма как да живеем на квартира поради финансови причини, а в нас или в тях не става, и двамата живеем с родители. Той има и кредити, а на мен не ми е висока заплата.А другото момче иска деца с мен, като всичко е по реда си след това- съжителство, евентуално брак, и сме си семейство.Като не се обвързваме един с друг преди това, а направо правим деца и действаме с останалото.И всеки да е свободен откъм увлечения, ако това се случи.

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 765
Хвани единия, та удари другия  ooooh! Питаш ни кое е по-малкото зло?! А защо трябва да избираш един от двамата?!  Щото годинките си летели?!  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 4 250
3 години сте заедно и живеете поотделно при мама и тати?
Ъ-ъ-ъ...
А пък другия иска дете, ама без семейство и ти си навита?
Ъ-ъ-ъ?
По-добре  (ако действително искаш да имаш дете) иди в банка, вземи донорска сперма и действай, не те съветвам да се занимаваш с втория. За първия ясно.

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
Няма как да живеем на квартира поради финансови причини, а в нас или в тях не става, и двамата живеем с родители. Той има и кредити, а на мен не ми е висока заплата.А другото момче иска деца с мен, като всичко е по реда си след това- съжителство, евентуално брак, и сме си семейство.Като не се обвързваме един с друг преди това, а направо правим деца и действаме с останалото.И всеки да е свободен откъм увлечения, ако това се случи.

Чисто прагматично- ако той си е позволил кредитИ за друго, освен за жилище или лечение, не го чакай скоро да прояви зрялост и да придвижи отношенията ви напред.
Другият въобще не го взимай насериозно- по- безумно предложение и само това- да те омъжат родителите ти за някого, с когото да се запознаеш пред олтара. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 6 990
Разкарай и двамата.

# 7
  • Мнения: X
Здравейте. Пиша тук с надеждата за някакъв съвет. С приятеля ми сме от около 3 години заедно, но поради независещи от нас обстоятелства нещата са в застои-не живеем заедно, не правим планове. Причините са свързано с неговото семейство и пари. Обичам го, разбирам го, но вече цялото това тъпчене на едно място и липса на забавление почна да ме натоварва. Появиха ми се и здравословни проблеми и имам нужда да разпускам, а той не може да си го позволи. Съответно стигаме до спорове и караници. И така докато тези неща лека-полека почват да стават табу помежду ни, за да има мир. Преди година започнах да изпитвам влечение към друг, но си казах, че не трябва и гледах да не сме много близки с него и да си гледам връзката.Проблема се появи преди няколко месеца, когато почнахме да се сближаваме и на едно наше излизане около празниците се случи нещо, което той си е втълпил, че е знак от съдбата и трябва да стане. От тогава непрекъснато си пишем, излизаме от време на време и той е решил, че трябва да има деца от мен. Говорили сме много пъти по този въпрос, той знае за влечението ми, но към мен той е само емоционално привлечен. Знае, че си имам приятел, но това не го притеснява. Аз искам връзка, той не, децата били повече от това и не съм можела да го разбера. Аз съм романтичка, той не. И това е тема, която седи постоянно на дневен ред и все се слагат срокове кога да се случи и планове как ще се развие всичко след това. Чакаме и още знаци от съдбата или поне той.А аз съм объркана, защото обичам приятеля си, но темата за брак и деца като гледам ще си остане само като нещо, което сме обсъждали.Заради всичките му проблеми той не иска да се впускаме в такова нещо и е готов да ме остави, за да съм щастлива и да намеря това, което искам. Не вярвам много в зодии, но този приятел е дева и чисто зодиакално трябва да сме перфектната двойка. И все пак има неща, които и в него не ми харесват, виждам лошите черти на зодията. Искам някакъв съвет какво да правя. Раздвоена съм и нито едното решение не ми се струва правилното. В единия ще си тъпча на едно място, в другия не ми се обещава вярност и любов, а само честност, отговорност и предсказуемост, а тях ги имам и сега. На около 30 съм и ми е време вече да мисля наистина за семейство, но не ми се искаше да става по този начин.
1.според зодиите ние с моя мъж и ден не можем да изкараме заедно, а сме щастливи вече почти 30 години...    Laughing  та, толкова по въпроса за зодиите.
2.уж не искаш сближаване с второто "гадже", пък описваш срещи, излизания, разговори за деца...това не е "държане на разстояние".ти направо имаш паралелна връзка.
3.второто ти "гадже" е или:
3.1.някакъв хахо, дето не знае на кой свят се намира и как са устроени човешките взаимоотоншения (доколкото разбрах, очаква да си останеш с първото гадже, ама на него да му родиш деца...питам се защо са му, след като не иска никаква връзка с теб   newsm78  )
или
3.2.нагъл манипулатор, чиято единствена цел е да те вкара в леглото, плетейки някакви според него "идеални планове"...    Laughing 
И решението:зарязваш и двамата.
Първият не знам що за човек е, не казваш много за него, но щом отсега те притеснява липсата му на пари, определено няма да сте щастливо семейство.
А вторият 100% не си струва....ако те е искал за нещо повече от някое и друго чукане, досега да си зарязала първия и да сте заедно.

# 8
  • Мнения: 2 838
Ами ако направите бебетата с 2рия и после решиш, че не е той човека какво правиш? Деца не се правят от днес за утре, правят се с любов, отглеждат се със същото!  Клониш към 30, а разсъждаваш като тийн, на който му се играе на семейство. Много странна история.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 126
Всичко е едно такова, независещо от теб. Съдби, зодии, няма нищо лошо, но ако не отстояваш позициите, нуждите и желанията си, няма кой да го направи вместо теб.

# 10
  • Мнения: 181
Според мен нито един от двамата не е перспективен,в смисъл-не и общоприетата перспектива за щастливо семейство и т.н.Това предложение от втория е много странно (меко казано).Представи си какъв модел на семейство ще покажете на бъдещите ви деца!Много нелепо...

# 11
  • Мнения: 6
Добре де , само на мен ли ако някой започне да  ми обяснява за знаци от съдбата, правене на деца без връзка и т.н. ще ми светне червената лампа, че нещо не е в час и ще бягам с 200км/ч.

# 12
  • Мнения: 6 990
Добре де , само на мен ли ако някой започне да  ми обяснява за знаци от съдбата, правене на деца без връзка и т.н. ще ми светне червената лампа, че нещо не е в час и ще бягам с 200км/ч.

Не. На всички, освен на авторката, ни светна.  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 4 250
Добре де , само на мен ли ако някой започне да  ми обяснява за знаци от съдбата, правене на деца без връзка и т.н. ще ми светне червената лампа, че нещо не е в час и ще бягам с 200км/ч.

Не. На всички, освен на авторката, ни светна.  Mr. Green


+10 000

# 14
  • Мнения: 622
Абе и тримата сте.......  Joy

Общи условия

Активация на акаунт