Раздвоена и объркана

  • 6 573
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Благодаря за отговорите. Тези, които попитаха защо още сме с родителите - при мен са финансови причини, при него предполагам същото,а кредитите не са теглени за глезотии, а да кажем, че оправя грешките на родителите си. Темата вече не я отварям, защото е нещо като болна тема за него и вместо да говорим почваме да се нападаме. Иначе оплаквания от друго естество нямам, старае се до колкото може и е до мен когато може, но това преспиване един в друг в един момент почва да тежи.
За втория, понеже много хора сметнаха, че не съм схванала, че нещо не е наред - щях да съм приела, ако бях убедена в обратното, просто имаме някакво приятелство, но тази "идея" за подобно нещо аз не я разбирам и се надявах някой тук да я разбере.
Amour* не сме правили нищо нередно, излизаме като приятели и се държим като такива.
Идеята да оставя и двамата ми е минавала през главата, но все си мисля, че нещата могат да се променят

# 16
  • Мнения: 2 111
А не може ли просто да си намериш нормално момче, с което да гледате в една посока, да сте си съвместими според общите ви критерии и да имате потенциал за развитие заедно? Това ако темата не е шега, де...

# 17
  • Мнения: 8
Не излизам чак толкова много, че да го срещна точно Единствения, може и да стане някой ден, но не и сега.
И не не е шега темата.

# 18
  • Мнения: 4 611
Хич не му се връзвай на думите на втория. Какво значи искал да имате деца, без дори да сте били някога заедно и да сте живели заедно... пък да не сте се обвързвали, а всеки да си хойка ако иска. Това са пълни глупости и на този нещо му хлопа дъската.  newsm78 Настоящия ти приятел явно е по-инертен и ако обстоятелствата не зависят от вас все още вместо да се оплакваш намери си ти по-добра работа, помогни му с тия кредити да се изплатят по-бързо, за да можете да заживеете заедно. Ти си седиш на нископлатената работа, той си седи... е как да стане? Нито ти имаш желание за развитие, нито той, а се оплакваш, той поне не мрънкя.

# 19
  • Мнения: 5 259
И тримата не сте готови за родители. И поединично не сте готови. Ти не си пораснала, не си станала самостоятелна и независима, не се справяш сама с живота. Как ще гледаш деца? Човек за да стане родител, първо трябва да може сам себе си да гледа. Ти искаш да се пренесеш от родителите си при мъж. И както те са те гледали и издържали, така да започне той да го прави. Искаш забавления и пари, но някой да ти ги дава. Не правиш планове сама да си ги изкараш, за да си позволиш всичко, което ти трябва. Ето с това трябва да започнеш. С изисквания към себе си, преди да имаш изисквания към другите. Осигури си сама това, което искаш да имаш и ще видиш колко други неща сами ще се подредят.

Приятелят ти също изглежда се чувства още дете. Живее с родители, не планира да се нагърбва с отговорности, носи се по течението. Той може и да порасне заедно с теб и да се промени, но ти първо със себе си трябва да се заемеш.

Третият няма какво да го коментирам. Чака сигнали от кораба - майка. По-далече от него.

# 20
  • Мнения: 86
Здравей,
изчетох поста ти и ето моето мнение :
Разбирам те относно това , което чувстваш за отношенията с твоя приятел. Темата с финансите винаги е деликатна, НО една връзка има нужда от развитие след даден период от време. Иначе няма смисъл от нея и е загуба на време и нерви. От друга страна е трудно да си тръгнеш от човек, с който сте били толкова време заедно , споделяте общи виждания , обичате се. Моето мнение е, че ако искаш винаги ще намериш начин. Във вашия случай да се отделите , друг е въпросът дали той го иска на 100% и не си намира оправдания (това само той си го знае). 
* Била съм в подобна ситуация и сериозно обмислях да прекратя дългогодишната си връзка, защото всичко беше монотонно и моят човек, не желаеше да предприемем следваща стъпка и това е в период от + 3 години. Просто усещаш, когато няма развитие. За моя радост обсъдихме нещата няколкократно и успяхме да оправим отношенията си и да преминем на следващ етап.

За второто момче : И аз не мога да си го обясня . Обаче си мисля, че се опитва да те обърка,за да се разделиш с приятеля си и да те вкара в леглото. Дано не звучи грубо, но като цяло съм си доста подозрителна.

Съвет: Обмисли нещата много добре преди да направиш крачка към какво и да било. И най-важното говорете, нямаш си и представа колко скрити неща остават. Мъжете са доста потайни.  Но не си губи и времето излишно ако виждаш, че няма перспектива във връзката ви, защото годиниките си минават и накрая ще съжаляваш.

Надявам се да не съм била груба и да съм била полезна поне малко.  bouquet

Здравейте. Пиша тук с надеждата за някакъв съвет. С приятеля ми сме от около 3 години заедно, но поради независещи от нас обстоятелства нещата са в застои-не живеем заедно, не правим планове. Причините са свързано с неговото семейство и пари. Обичам го, разбирам го, но вече цялото това тъпчене на едно място и липса на забавление почна да ме натоварва. Появиха ми се и здравословни проблеми и имам нужда да разпускам, а той не може да си го позволи. Съответно стигаме до спорове и караници. И така докато тези неща лека-полека почват да стават табу помежду ни, за да има мир. Преди година започнах да изпитвам влечение към друг, но си казах, че не трябва и гледах да не сме много близки с него и да си гледам връзката.Проблема се появи преди няколко месеца, когато почнахме да се сближаваме и на едно наше излизане около празниците се случи нещо, което той си е втълпил, че е знак от съдбата и трябва да стане. От тогава непрекъснато си пишем, излизаме от време на време и той е решил, че трябва да има деца от мен. Говорили сме много пъти по този въпрос, той знае за влечението ми, но към мен той е само емоционално привлечен. Знае, че си имам приятел, но това не го притеснява. Аз искам връзка, той не, децата били повече от това и не съм можела да го разбера. Аз съм романтичка, той не. И това е тема, която седи постоянно на дневен ред и все се слагат срокове кога да се случи и планове как ще се развие всичко след това. Чакаме и още знаци от съдбата или поне той.А аз съм объркана, защото обичам приятеля си, но темата за брак и деца като гледам ще си остане само като нещо, което сме обсъждали.Заради всичките му проблеми той не иска да се впускаме в такова нещо и е готов да ме остави, за да съм щастлива и да намеря това, което искам. Не вярвам много в зодии, но този приятел е дева и чисто зодиакално трябва да сме перфектната двойка. И все пак има неща, които и в него не ми харесват, виждам лошите черти на зодията. Искам някакъв съвет какво да правя. Раздвоена съм и нито едното решение не ми се струва правилното. В единия ще си тъпча на едно място, в другия не ми се обещава вярност и любов, а само честност, отговорност и предсказуемост, а тях ги имам и сега. На около 30 съм и ми е време вече да мисля наистина за семейство, но не ми се искаше да става по този начин.

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
Благодаря за отговорите. Тези, които попитаха защо още сме с родителите - при мен са финансови причини, при него предполагам същото,а кредитите не са теглени за глезотии, а да кажем, че оправя грешките на родителите си. Темата вече не я отварям, защото е нещо като болна тема за него и вместо да говорим почваме да се нападаме. Иначе оплаквания от друго естество нямам, старае се до колкото може и е до мен когато може, но това преспиване един в друг в един момент почва да тежи.
За втория, понеже много хора сметнаха, че не съм схванала, че нещо не е наред - щях да съм приела, ако бях убедена в обратното, просто имаме някакво приятелство, но тази "идея" за подобно нещо аз не я разбирам и се надявах някой тук да я разбере.
Amour* не сме правили нищо нередно, излизаме като приятели и се държим като такива.
Скрит текст:
Идеята да оставя и двамата ми е минавала през главата, но все си мисля, че нещата могат да се променят
Аз не съм казала, че сте правили нещо нередно...
Просто, когато имаш връзка,  на която  държиш, и се появи някой към когото изпитваш влечение, не "скачаш в огъня", а обикновено се опитваш да се отдалечиш максимално от него, за да не се "опариш съвсем".
Или, простичко казано:
не искаш на тоя етап да зарязваш гаджето си
обаче изпитваш някакво влечение към друг
който допълнително ти "бърка" в мозъка с безумните си идеи
решение:забравяш за втория и се "държиш" за гаджето

Апропо, гаджето ти знае ли за наличието на съперник?И че въпросния иска деца от теб?
Ако отговора е "да", то тогава не правиш нищо нередно.
Ако отговора е "не", то вършиш доста нередности зад гърба му.

# 22
  • Мнения: 2 621
Извинявам се предварително за прямотата, но не очаквах подобни разсъждения от почти 30-година жена.  От личен опит ти казвам, че ако твоят приятел (не увлечението) желае да придвижи връзката ви на следващ етап, ще намери и начин. Съгласна съм с Дивна, че трябва да се отделите. В началото ще е много трудно, след като никога не сте живели сами, но ако искаш развитие в отношенията ти друг начин няма.
Не мога да проумея как изобщо обмисляш гениалната идея на въпросното увлечение за деца без връзка... ooooh!

Ако питаш мен и двата случая са тотал щета. Ако не усещаш естествен комфорт във връзката си, тръгни си. Възрастта ти или прекараните заедно години не са аргумент да стоиш в отношения, които не те правят щастлива.

# 23
  • Мнения: 1 267
Аз пък не вярвам, че някой ти говори за деца, а вие даже не спите заедно. Имаш връзка, флирт или заигравка с втори...Седиш с някой, който нищо не ти предлага...Страшен майтап.

# 24
  • Мнения: 2 039
Мъчително е да се четат подобни объркани истории.Според мен и двете връзки са безпереспективни.
Най- смисления съвет е авторката да стане самостоятелна-отделяне от родители,по-добро образование,по-добра работа и съответно доходи и тогава да се огледа за някое нормално момче,което също да иска семейство и да е готово да работи за това.Потресена съм в колко много теми се разисква въпроса за деца от несамостоятелни индивиди,които себе си не могат да издържат.\Само за протокола ще кажа,че работя от 18 годишна и винаги съм имала добри доходи/

# 25
  • Мнения: 29 310
Прочетох темата, но не ми стана ясно какви са проблемите на гаджето освен финансови?

Вярно е, че животът е свързан с пари, но все пак може и с малко пари да се забавлявате. Не е казано всеки ден, но 1-2 пъти в месеца не е невъзможно.

А втория приятел изобщо не искам да го коментирам - деца щял да прави..... ooooh!

 Crazy

# 26
  • Мнения: 30
Нумеро дуо - вижда че си наивна и праволинейна, и не би легнала с него ако не сте гаЖета, та затова ти говори тези глупотевини.
Нумеро уно - е айляк - брадър.
Нумеро зеро - е твоят човек.  bowuu

# 27
  • Мнения: 35 958
По молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт