Раждане в Майчин Дом - София (3 тема)

  • 106 461
  • 758
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 5 406


Просто всичко е толкова преувеличено и пречупено през пет призми, че .... просто е ненужно да плашите бременните излишно.

Има толкова много разкази точно тук за родили без избор и доволни. Прочетете тях.

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Прекарах два дни в предродилна зала (спокойно,не раждах два дни,правихме кортикостероидна профилактика),залата е на метри от родилна зала,съответно чуваш абсолютно всичко каквото се случва там.Чух че минаха бая родилки,единственото,което чух да се крещи от лекар или акушерка е ”напъвай” и ”дишай” и то крещяха,за да надкрещят тях,не за да се карат.Всеки човек има различен праг на търпимост,някои така ги кара,да крещят,лекаря/акушерката ако не кресне,никой няма да я чуе в такъв случай.
В родилна зала за два дни една злобна акушерка не видях.А не мога да кажа същото за 5 и 7 етаж,но там вече се преживява.Тотално ги игнорирах в един момент,докато тези в родилна са ти много важни.Те са страхотни.

# 166
  • Мнения: 18 522
*Bubble*, ако ти самата си родила без избор на екип и си случила - добре е Peace За мен това си е неоправдан риск.

Аз продължавам да пиша в тази тема единствено по причината, че що-годе съм видяла раждане в различни болници и за чувствителни или по-емоционални жени, МД е крайно неподходящ. Хубав избор е за жени непукистки, дето могат всичко да изтърпят и наистина да не им пука и не ги разстройва. Или за такива като мен с наистина сложен и труден случай, който просто те задължава да идеш в МД и да стискаш зъби. Но ако търсиш съобразяване с личността ти, индивидуален подход или някакъв комфорт, МД в никакъв случай не е подходящото място.

# 167
  • София
  • Мнения: 5 406
*Bubble*, ако ти самата си родила без избор на екип и си случила - добре е Peace За мен това си е неоправдан риск
С избор бях,професор Николов,секцио раждах.И мен МНОГО ме беше страх без избор след доста слушано и изчетено,но останах с добри впечатления от всички дежурни,които минаваха, за два дни рясъци по родилки не чух (изключвам ”дишай” и ”напъвай”)въпреки че знаеха,че съм с избор на екип,всички ми обръщаха внимание,успокояваха ме (все пак бях в 33 седмица и ми изтичаха водите) и имаше една прекрасна д-р Дамянова,на която цял живот ще съм й благодарна за подкрепата.На д-р Мъсева също.
Ако ми предстои второ раждане,пак бих избрала екипа на професора,но в крайна сметка исках да кажа,но май изпуснах,че не е толкова драматично и страшно и да се роди без екип

Последна редакция: нд, 28 май 2017, 14:06 от *Bubble*

# 168
  • Мнения: 18 522
То и на мен не ми е страшно, стига да не се случва на мен  Peace

# 169
  • София
  • Мнения: 5 406
То и на мен не ми е страшно, стига да не се случва на мен  Peace
Всеки сам решава,аз също бих родила отново с избор на екип,но и без,пак положението не е такова,каквото очаквах след всичко четено и чуто.
А има една единствена лекарка,която ми направи адски лошо впечатление и се наложи и серклажа да ми маха тя,Ивет Райчева.

# 170
  • Мнения: 8 886
Това, че сме родили без избор на екип, не означава, че не не сме чувствителни.
Темата е за да споделим мнение от личен опит, не за да плашим бременните.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 480
Аз бях без избор на екип и получих внимание, перфектни грижи и си комуникирахме постоянно какво искам или не по време на раждането, та дори още от приемането с акушерката в приемната, която после се качи и до родилната зала. Майката, с която бяхме в една стая, е била без избор на екип и също беше много доволна от отношението и грижите, които е получила при раждането.

# 172
  • Мнения: 189
Това, че има разкази, които са неприятни, не означава, че не са се случили в действителност! Като на някой не му изнася, много съжалявам, но това не прави тези случаи по-малко реални. Целта ми не е да плаша бременните, а да предупредя и за евентуални неприятни преживявания. Не при всяка жена раждането протича по мед и масло. То по тази логика  с плашенето на родилки аз мога да обвиня пишещите красиви разкази в "замазване на очите"! Никак не ми допада някой така агресивно да си налага мнението, че да отхвърля всяко друго, което е по-различно!!!

Ва ни ла, и мен ме кръвопреливаха при първото раждане, макар че никак не исках. Сега съм в 28 гс и хемоглобинът ми е 98. Засега съм доволна и се надявам да не пада много стремглаво и най-вече да не се налага пак преливане. При мен малко става историята "много баби - хилаво бебе". Едната лекарка ме паникьосва да ходя по хематолози, много нисък бил хемоглобинът, как можело така, другата лекарка пък смята, че е ок за бременна.   ooooh!

# 173
  • Мнения: 1 119
Аз раждах без избор на екип и нямам никакви оплаквания. Готова съм за още едно такова раждане Praynig Писала съм по-рано подробно в темата.
ЦветиВ, според мен, хемоглобинът ти е нисък и ще падне още, ако не се всемат мерки Peace Важен е не само за теб, но и за бебето.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз раждах без избор на екип и нямам никакви оплаквания. Готова съм за още едно такова раждане Praynig Писала съм по-рано подробно в темата.
ЦветиВ, според мен, хемоглобинът ти е нисък и ще падне още, ако не се всемат мерки Peace Важен е не само за теб, но и за бебето.

Цвети е с таласемия, за таласемици в бременност този хгб не е никак нисък Wink
Ако не пада по 90 е добре според хематолог от Хематология Дървеница.

Хубаво е, че има положителни преживявания от раждане без специален избор на  екип. Нека само така да е занапред. мд да излезе от сенчестия имидж на страшно място за родилки, каквото беше общото мнение преди 10тина г.

# 175
  • Мнения: 1 092
От всичко, което съм чула, май по време на раждането основна роля играят акушерките и тези в родилна зала нямали нищо общо с останалите акушерки в болницата, в добрия смисъл. Не знам дали е така, живот и здраве октоври ще разбера.

# 176
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
За да е информативно мнението, добре е да се пише реалистично, с плюсове и минуси, а не да се разказват „ghost stories“ или романтични случки. А и когато се препредават чужди преживявания, винаги го има ефектът на разваления телефон. Естествено, трябва да се вземе предвид, че повечето майки или идеализират раждането си (забравят всичко неприятно, най-вече болката, която си е част от естествения процес), или пък го драматизират - такова емоционално писане в тази тема ще бъде интересно, но не чак толкова полезно.

Затова аз ще споделя накратко плюсовете и минусите при моето спонтанно, естествевно, доста преждевременно раждане (27 г.с.+6 дни). Но за протокола е добре да се отбележи, че става дума за раждане преди 3+ години (подробно и романтично съм го разказвала по-напред).

Започвам с минусите:

1. Най-големият минус от моя гл.т. е неприветливото отношение в спешния кабинет и после в родилната зала. Посрещат те и те третират не като пациент, а като натрапник в най-добрия случай. На моменти са груби, на моменти просто безпардонни, но никога мили и внимателни. Защо така? Вярно, моето раждане се случи в неделя вечер и ме препратиха от една болница в друга, като почти родих в колата, но... нямам вина за това (най-общо казано). Мисля, че работата си могат и трябва да вършат, припомняйки си, че пред тях стоят жени в най-деликатната възможна ситуация.

Поради спешността на раждането, както и поради това, че за първи път стъпвах в МД, трябваше всички документи да ги попълват докато раждам (дефакто аз да ги попълвам), което не беше много разумно. А в същото време, лъв ми го изгонили, вместо да го ангажират да им даде нужното инфо. Crossing Arms

После, по време на раждането, аз не съм от истеричните, кротко си муча и се стремя да се обърна в удобно за мен положение, което разбрах, че не е възможно/желателно (вързаха ме и ме държаха да стоя както трябва), но в крайна сметка, не бях в амок, щях да разбера и без да ми се карат като на добиче. Embarassed

2. Може да не е вече адекватно, но окаяното състояние на спешния прием прави впечатление. Количка, на която по-добре да не сядаш, мрачно и неприветливо място, абе, направо дупка. Чувам обаче, че е правен ремонт и вече е съвсем друго, дано, дано!

Втора точка, плюсовете:

1. Модернизирани, самостоятелни родилни зали и екип от абсолютни професионалисти, които впрягат всички сили да спасят и майка, и бебе, както и чисто физически да ги докарат до добър финал. Така, аз родих бебока по естествен път, след 2 цезарови сечения, без нито един шев и без бебето да пострада по какъвто и да било начин (изключая ранното раждане, де).

2. Изключителни неонатологични грижи, които в моя случай бяха the absolute must, но пък дори да не се налага, успокояващо е да знаеш, че бебето ти е в най-добрите ръце.

3. По време на раждането попаднах на анестезиолог (заради последвалата ревизия на матката), който беше невероятно мил и ми пожела късмет, а късметът се сбъдна във всички отношения. Значи можело, имало и неопетнени от професията души.

Така че, ако вярвате в късмета и в добрия изход, не избирайте екип, всичко ще бъде наред!

Ако пък цените спокойствието и сигурността и познавате „вашия“ лекар, то изберете си екип, това ще бъде от полза дори за самото раждане, за да протече гладко, трябва майката да се чувства в свои води. Grinning

# 177
  • София
  • Мнения: 1 877
За да е информативно мнението, добре е да се пише реалистично, с плюсове и минуси, а не да се разказват „ghost stories“ или романтични случки. А и когато се препредават чужди преживявания, винаги ....................
Така че, ако вярвате в късмета и в добрия изход, не избирайте екип, всичко ще бъде наред!

Ако пък цените спокойствието и сигурността и познавате „вашия“ лекар, то изберете си екип, това ще бъде от полза дори за самото раждане, за да протече гладко, трябва майката да се чувства в свои води. Grinning

Благодаря за това мнение! Напълно съгласна препоръката, която отправяш.

Голямо изпитание е било...но ви желая много радост с бебенцето борец! Heart

# 178
  • Мнения: 189
Кети, има опция да платиш избор на акушерка за родилната зала. Казвам го в случай, че търсиш някакъв среден вариант. Ако някой е имал такава услуга може да даде съвет. знам, че назад няколко момичета препоръчваха конкретни акушерки. Избор на екип, на акушерка или пък ей така да идеш, всичко е Божа работа. Мислим го, мъдрим го, планове за раждането правим, накрая много често друго се случва. Така че просто си пресей кое ще те накара да си по-спокойна и отивай.

Мишолинка, както е писала Ванила, аз съм с таласемия и по принцип съм си с нисък хемоглобин. Стискам палци да не пада твърде много и ще се следя редовно. Засега ще се поддържам с фолиева киселина. Но да си кажа, нито тя, нито желязото / при първото раждане / успяват да го вдигнат.

Мяуче, много полезно наистина!


Мами, някоя да е ходила на море / или да е искала да ходи/ към 33 г.с? Мен почна да ми се върти идеята в главата, но не знам доколко е разумно. Разбира се ще го обсъдя с лекарката ми, но прегледът е още далеч и затова събирам мнения. ако някоя от вас е получавала вече съвети по въпроса, пишете.

# 179
  • Мнения: 1 092
Благодаря, Цвети и на всички отзовали се. Ще мисля, но наистина накрая е важно аз и бебичката ми да сме добре! Записах се за Ден на отворените врати, може и това да помогне да реша. Иначе идеята с акушерката също е много добра, ако някой се е възползвал от това, ще е и тересно и полезно да сподели  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт