Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора
Мами във USA -нужно ми е пълномощно ,търqбва да упълномощq маика ми да регистриа дъщерq ми в БГ ,кои да търсиа?  Кои може да ми напише пълномощно тyк.
Цитирай

Of the present and into the future

Вики,къде сте?
Ако си в 4икаго мога да ти помогна с инфо. Wink
Цитирай

(Варна - София) - NYC, USA

Да не отварям нова тема и аз да се включа с въпрос.

Аз съм Бг гражданин, таткото  ни е Американец с много отдавна изтекъл бг паспорт. Бебето е с американски паспорт.

Отивам си в България края на месеца сама с детето за цялото лято.

Искам да си изкарам пълноможно на английски, с което да прекарам детето на границата (САЩ).
И на български за България (много хора казват, че не трябва, а много хора казват, че трябва, така че аз искам да му изкарам за всеки случай). Също така искаме да ходим с детето в Европа - Гърция и Франция евентуално.

Може ли да се направи нещо като генерално пълномощно за всичките пъти, които искам да изкарам и вкарам детето в и извън България?

Ако някой може да ми помогне с текта (какво точно да напиша) на английски най-добре (ще си го преведа на български ако трябва).. да ми пише на лични или направо тук.

МНОГО ви благодаря!
 Hug
Цитирай

"До Чикаго и назад"

И аз се присъединявам към питането,Туин мама мене ме знаеш че съм в Чикаго за това направо казвай какво да правя.Благодаря ти предварително,за актовете за раждане се свързах с Вичев и ще ми ги оправят.
Цитирай

Пълномощно ви трябва само при напускане на САщ,от БГ -няма да искат,защото според новия закон,децата двойни(или 4ужди граждани),не се нуждаят от такова.Това е текста на пълномощното което аз си направих миналата година:

PERMISSON TO TRAVEL

I the undersigned(imeto na roditelq),
mother/father of Alexandra S.,borne on 01-10-2003,with Us passport type P #000000
and Vladimir S.,borne on 01-10-2003,with Us passport type P#00000-both American citizen,
will permit and agree my miner kids to travel from Chicago,USA to Sofia,Bulgaria
on 01-10-2005 with their mother Didi S.,borne on 07-23-1978 with Us passport type P #00000.

Жана,ако пътуваш сами4ка с децата,задължително си  вземи пълномощно от таткото(Ви4ев може да ти го направи),при напускане на БГ няма да ти трябва.
Цитирай

"До Чикаго и назад"

Пълномощно ви трябва само при напускане на САщ,от БГ -няма да искат,защото според новия закон,децата двойни(или 4ужди граждани),не се нуждаят от такова.Това е текста на пълномощното което аз си направих миналата година:

PERMISSON TO TRAVEL

I the undersigned(imeto na roditelq),
mother/father of Alexandra S.,borne on 01-10-2003,with Us passport type P #000000
and Vladimir S.,borne on 01-10-2003,with Us passport type P#00000-both American citizen,
will permit and agree my miner kids to travel from Chicago,USA to Sofia,Bulgaria
on 01-10-2005 with their mother Didi S.,borne on 07-23-1978 with Us passport type P #00000.

Жана,ако пътуваш сами4ка с децата,задължително си  вземи пълномощно от таткото(Ви4ев може да ти го направи),при напускане на БГ няма да ти трябва.

Мерси Туйн Мама,аз сама ще пътувам с децата и определено ще ми трябва.
Цитирай
 twins_mama...извиниавам се за закъснеля отговор, даи ми инфо как да напиша пълномощното за маика ми или кого да търся -аз съм в Georgia.
Цитирай

Да добавя и аз за пълномошното.

Може да се напише безсрочно пълномошно. Трябва да се опомене обаче че е безсрочно и валидно за цял свят или просто да не се споменава държава. Ако се спомене държава или пъти излизане то това ще е давността на пълномошното!

Пълномошно се пише от родителя който няма да пътува с детето и се представя пред властите - на границата на държавата чийто гражданин е детето. В другите държави те питат за пълномошното само формално, може и да поискат да го видят, но ти го връщат. Копие  от пълномошното остава задължително при митниарите когато детето напуска страната чийто гражданин е!

Давам и нагледен пример за да стане ясно ако не сте разбрали обясненията ми.
Моите деца са български граждани. Имам декларация - съгласие от баща им която им разрешава пътуване в чужбина без него. На митницата в България ми взеха копие от декларацията и толкова. в другите държави не са ме питали нищо. Сега сме в САЩ на гости и за да получа виза в посолството само ме питаха дали имам декларация, погледнаха я и я прочетоха и ми я върнаха. На летището като пристигнахме в САЩ дори не са ме питали за такова нещо.

Тази декларация дефакто е за смите власти да са сигурни е детето не е отвлечено от родителя който не пътува и касае органите на властта чийто гражданин е детето. Другите държави в които детето пребивава или пътува през не би трябвало да искат декларация защото детето така или иначе не може да напусне страната си без нея. Дефакто щом детето е наън значи всичко му е наред спрямо родината.

Май стига толкова, разбра се какво искам да кажа  Very Happy

Самата декларация не е нищо особено за писане. Свободен текст е. Записва се името на родителя с данните му който разрешава на детето (с данните ) да пътува с другия родител (данните)
Данните са: Имена, социална осигуровка (за САЩ), адрес, паспорт номер, валиден до
и подпис който се полага пред нотариус и се подпечатва там.

За всеки случай се правят и нотриално заверени копия които да се оставят при поискване.
Ако много се държи н превод на чужд език и той трябва да се завери при нотариус и да се сложи апостил от министерството.
Цитирай

twins_mama...извиниавам се за закъснеля отговор, даи ми инфо как да напиша пълномощното за маика ми или кого да търся -аз съм в Georgia.

Погледни по-горния ми постинг,там съм написала примерен  текст на пълномощно.
Вики,можеш и сама да го напишеш  и после само да го подпе4ати и подпише нотариус.Такъв можеш да намериш във всяка банка.Ако майка ти пътува от САщ за БГ ,няма нужда от апостил.
Цитирай
Добре ще го напиша както това отгоре само че въобще не съм наясно как да напиша ,за какво точно упълномощявам маика ми
"  will permit and agree my mother Daniela I.  to .........",как да го напиша - to register my daughter....  ---------как точно да съставя изречението защото искам тя да може и да и извади паспорт също,можеш ли да ми помогнеш да го напиша на английски.Мнoго съм зле с тези неща,дори и на БГ ми е трудно ако трябва да го пиша  Embarassed Embarassed Embarassed.

На пълномощното май ще трябва апостил за да го приемат за валидно в БГ.
Акта за раждане има апостил и май пълномощното трябва да има също.

Цитирай

(Варна - София) - NYC, USA

Това бе текста за УПЪЛНОМОЩАВАНЕ майка ми да изкара БГ паспорт (или ЕГН) на Детето ни. Подписва се и от ДВАМАТА родители на место в БГ консулство (или посолство). На Пълномощното НЕ ТРЯБВА апостил. Трябва да е само на български.

П Ъ Л Н О М О Щ Н О

Долуподписаният.............................................................................................................., 
                                                             /трите имена на упълномощителя/

роден в гр.  ....................................., Държава..............................., притежаващ паспорт

№ ............................................., с ЕГН............................................,

Долуподписаниата.............................................................................................................., 
                                                             /трите имена на упълномощителя/

роден в гр.  ....................................., Държава..............................., притежаващ паспорт

№ ............................................., с ЕГН............................................,

У П Ъ Л Н О М О Щ А В А М

...................................................................................................................................,

/трите имена на упълномощения/

живущ/а/ в гр................................................,  притежаващ/а/ лична карта

№.............................................., с ЕГН...........................................,

1. Да me представлявя пред органите на ................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................. .................................................................................................................................................
2. Да получи новите документи ................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................. .................................................................................................................................................   

Упълномощител:
               /подпис/

Упълномощител:
               /подпис/
Цитирай

Добре ще го напиша както това отгоре само че въобще не съм наясно как да напиша ,за какво точно упълномощявам маика ми
"  will permit and agree my mother Daniela I.  to .........",как да го напиша - to register my daughter....  ---------как точно да съставя изречението защото искам тя да може и да и извади паспорт също,можеш ли да ми помогнеш да го напиша на английски.Мнoго съм зле с тези неща,дори и на БГ ми е трудно ако трябва да го пиша  Embarassed Embarassed Embarassed.

На пълномощното май ще трябва апостил за да го приемат за валидно в БГ.
Акта за раждане има апостил и май пълномощното трябва да има също.

Вики,аз нещо не съм разбрала. newsm78
Мислех,4е ти трябва пълномощно за пътуване на детенце,а не за паспорт. ooooh!
щом е за паспорт,не ти трябва да е на англйски,само на български.
Най-добре се обади до посолството на БГ-тел. е 202-387-0147,защото разбрах,4е сега имат нови изисквания и искат ли4но присъствие при заявката за паспорт.А също в сайта им пише ,4е на 13 и 14 май имат консулски дни в Атланта(ти нали си в Джорджия?).
Те ще ти обяснят новите процедури и изисквания.
Успех!
Цитирай
Да за паспорт ми трябва пълномощното,значи гo пиша на БГ и след това го нося в банката за печат и след това  за Апостил и това е така ли?
Цитирай

Да за паспорт ми трябва пълномощното,значи гo пиша на БГ и след това го нося в банката за печат и след това  за Апостил и това е така ли?

Не,погледни постинга на Лилабейб:

Това бе текста за УПЪЛНОМОЩАВАНЕ майка ми да изкара БГ паспорт (или ЕГН) на Детето ни. Подписва се и от ДВАМАТА родители на место в БГ консулство (или посолство). На Пълномощното НЕ ТРЯБВА апостил. Трябва да е само на български.

Цитирай
Zdraveite momicheta. Mislia, che shte moga da vi pomogna po tezi vaprosi. Do predi da se rodi bobo sam rabotila v posolstvoto ni v London i moga da vi kaja kakvo iziskvat nashite vlasti za izdavane na pasport v BG. Ima variant da se izdade pasport chrez posolstvoto i togava ne vi tribva palnomoshtno. Parvoto neshto, koeto se pravi e da se registrira bebo, kato BG grajdanin. Tova stava s akta za rajdane, koito se zaveriava i Ministerstvoto na vanshnite raboti na stranata, v koiato e izdaden akta. Sled koeto se pravi i prevod na dokumenta na BG. V vsichki sluchai triabva da posetite BG posolstvo za da popalnite i zaverite vsichki formuliari. Tribva da badat dvamata roditeli, zashtot podpisite se postavia pred slujitelia na konsulskata slujba. Tribva da iamate i dve snimki na bebo. Ednata se izpolzva za pasporta, a drugata se zaveria ot konsula. Ako izpolzvate uslugite na Posolstvoto za izdavane na BG pasport otnema poveche vreme, tai kato dokumentite zaminavat samo s diplomaticheska poshta, koiato v London Beshe na 2 mesetsa. Ako ne vi e speshen pasporta moje da ostavite te da vi dvijat pasporta. Ako iskate da stane po-barzo si napravete palnomoshtni i angajiraite niakoi vash rodnina da go napravi. Popalvat se sashtite dokumenti, zaveriavat se ot konsula i se izprashtat ot vas na opalnomoshtenoto litse. Ako ne sam napisala neshto mnogo iasno s udovolstvie shte vi otgovoria. Za sega tova e ot men. Uspeh Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора