Кървене и болки извън м.цикъл

  • 11 382
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте! Искам да ви помоля за помощ( мнение,подкрепа) преди 7 месеца започнахме опитите за бебче, но за съжаление имам общо 2 месеца с положителни тестове,но  след 3-5 дневно закъснение прокървявах и ми идваше цикъла. От тогава насам започнах да имам болки ниско доло.. в средата,отляво или от дясно, понякога придружени с кървене.Или понякога просто кървене и зацапване. Последния ми цъкъл беше ужасен дойде сутринта  на датата, спря и след ден и половина пак дойде,но  беше адски оскъден (принципно поне втория ден е обилен със съсиреци) Сега на 20-ти ден от МЦ ,3 дена съм с адски болки и имах кървене, но днес то спря. Миналия месец след опит за секс имаше голямо петно кръв (без болки)Не живея в Бг, в Англия съм.. имам правени тестове за хламидия,гонорея, инфекций и др, Хормонални също правих, и на щитовидната жлеза. Скан минах - всичко било нормално, вагинален преглед също имах.
За сега всичко излиза нормално...но има един огромен страх във мен страхувам се от най-лошото.. Цитоннамаска  имам правена преди 2г и половина (тук са на 3г) но  миналата седмица пак си пуснах.. Страх ме е какво ще излезне.. Личния лекар ми казва "чакай си часа за специялист (гинеколог)" който може и след 3 месеца да дойде. А аз стоя и се побърквам от разни мисли и изпадам дори в  депресивни състояния... на моменти рев голям ... Адекватни мерки няма от страна на Джипито, чакаме системата .. а мен ме е страх..

# 1
  • Мнения: 3 734
Изчакай резултатите от цитонамазката. Би трябвало скоро да излезе щом си я пуснала миналата седмица.
Моят съвет е, ако резултатите са различни от идеалните да поискаш втора при друг лекар и в друга лаборатория и дори, ако трябва да отидеш до БГ и да си направиш при частен лекар.

Не искам в никакъв случай да те плаша, но на мен преди години при кървене между циклите след секс и при непрекъснато 9-месечно висене по различни кабинети ми откриха рак на шийката на матката в четвърти стадий.

Ако лекарят, който първоначално ме преглеждаше си беше свършил работата вместо да гори ранички, които не са били просто ранички много неприятности щяха да ми бъдат спестени.

Кураж, няма какво да плачеш предварително, просто вземи адекватни мерки. Ако цитонамазката е наред има ли начин да отидеш на спешен кабинет щом имаш болки и кървене вместо да чакаш 3 месеца за специалист?

# 2
  • Мнения: 41

Съжелявам миличка,че така са се стекли при теб обстоятелствата. Казаха ми до 4 седмици за  резултат. Амии вчера с моя мъж бяхме в спешното точно заради това... но взеха ми кръв и урина и казаха, че нямам инфекции и толкоз.. Били видяли че чакам час за гинеколог и съм била минала скан, понеже висчко било нормално нямало какво да направят.. просто ми дадоха по силни болкоуспокояващи..преди години се борихме с кондиломи... и това допалнително ме напряга.. по принцип възраста няма значение за тези неща,но да си я напиша 26.. След месец се прибираме за Бг за 3 седмици.. и там се започват тичанията.. незная да си нося ли от тук изследванията или там нови да ми правят.. или директно лапаро...

# 3
  • Мнения: 3 734
Важно е патологът, който гледа пробата да е добър. При мен го откриха след като смених лекаря и той ме прати в точно определена лаборатория, където работеше конкретен патолог. Каза ми, че тя много добре разчита резултати. И прав излезе.

Вземи си изследванията, ако ти ги дават, но в БГ вероятно ще се наложи да направиш нови. Опитай да се успокоиш, вероятно всичко ще е наред. Лапароскопията е вариант, ако всички други изследвания са направени и не е установена причината.

Стискам палци.

# 4
  • Мнения: 41
Благодаря ти brie, а на цитонната маска дали ще се покаже ако има нещо злокачествено? Джипито ми тук беше споменала за възпаление на пелвиса или ендометриоза.. Чудя се утре да не ходя ли пак при нея, защото не съм и споменавала, че имам дискомфорт на моменти когато ми се пишка или по голяма нужда и имам чувството че п.мехур и пълен и ме боли.. а като отида до тоалетна няма почти нищо..

# 5
  • Мнения: 11 253
Чакай сега, успокой се.  Hug

Най-вероятно имаш хормонален проблем породен от незапазилата се бременност. МОже да имаш и леко възпаление. Трябва да изчакаш да си дойдеш в БГ и да посетиш добър специалист. Но какво да правиш до тогава?

Като начало започни да пиеш витамин Ц. Имаш ли калцийй и фосфор? А билки някакви от България носиш ли си?
Я виж това лекарство дето са ти го изписали само болкоуспокояващо ли е или и противовъзпалително?

# 6
  • Мнения: 41
The Дорисче ... вече откачам е меко казано...Но нали си правих изследвания за хормоните и те са си наред а доки каза че ако проблема бил хормонален кървене можело да има, но не и болки. Не, хапчетата са единствено много силни обезболяващи..Ибупрофена е противовъзпалителен (от него ще потърся).. Нямам от Бг нищичко..тук витамини имам единствено, но и тях не съм пила заради изследванията .. да са по реални..

# 7
  • Мнения: 3 734
Цитонамазката показва, ако има изменения на клетките. При мен след това правиха биопсия, която със сигурност установи, че измененията са злокачествени.

Ти имаш и други оплаквания, при мен беше само кръв и само след полов контакт и то не всеки път. Просто исках да ти кажа да обърнеш внимание на резултата от цитото и ако не е в нормите, да повториш изследването за да си сигурна.

Най-вероятно Дорис е права, освен това звучи като да имаш и цистит или някакво възпаленийце на пикочните пътища. Каквото и да е за три седмици докато се прибереш в България няма да е фатално и ще имаш достатъчно време да реагираш и да се лекуваш

Спомена, че имаш правен скан. CT scan/CAT scan ли имаш предвид или обикновен ехограф?

# 8
  • Мнения: 11 253
Купи си витамин Ц.

То ако беше рак и вече имаш болки щеше да имаш обилен кръвоизлив и куп други проблеми. Не, не е това. Сега ще излезе цитонамазката и поне една крачка ще си напред.

Би ли могла внимателно да си измериш Т утре в дупето и под мишницата. Термометъра се почиства със спирт. Премери сутринта преди да си станала от леглото, ако можеш на обяд и вечерта. Напиши ми 6 стойности. Това ще покажа има ли сериозен проблем в коремната област.

Някога някой лекар да ти е споменавал за миомни възли?

# 9
  • Мнения: 41
Brie, няма да е цистит мисля.. симптомите не такива точно.. в спешното ми взеха урина и казаха, че нямам инфекция, имам обикновен ехограв (видеозон) който е и вагинален.

# 10
  • Мнения: 41
Дорисче утре ще пробвам с тернометара, но му нямам много вяра. Никога не са ми споменавали за това..единсвено за обърнатата ми матка.. А ноември началото на проблемите имах 1 седмица в бг и при гинеколога който също ме прегледа със ехограв ми каза "удебелена лигавица на матката" но тук преди 10 дни нищо не видяха. Ще си взема витамин Ц още утре.
Благодаря ви момичета  Hug

# 11
  • Мнения: 3 734
Питах, защото ако беше СТ скан, той е доста по-точен от ехографа и ако не са те пратили на MRI след него значи всичко е било наред.

Както и да е, сега ще чакаме резултата от цитото. Горе главата, постарай се да не се тревожиш излишно. Много е гадно чакането, знам и ти съчувствам.

# 12
  • Мнения: 33
Здравейте не знам дали е тук мястото да попитам, но ще се радвам ако някой ми каже нещо по въпроса. Направиха ми абразио заради кървене извън МЦ на 25 години съм, нераждала. Искам да попитам колко време цапа след абразиото понеже ми е 6ти ден и съм много притеснена не знам да пия ли хормонални вече какво да правя тръгна и не спира повярвайте ми нервите ми са опънати до край. Доктора не дава точен отговор каза ти се чистиш и толкова

# 13
  • Мнения: 11 253
Жанета Жечева, пиеш ли Калциум Фосфо Ц + допълнително витамин С над 1000 единици дневно?
Чая Овчарска торбичка спира кръвоизливи - по 3 чаши дневно на гладно.
Има и подходяща хомеопатия.

Не е редно това чистене да е обилно кървене. И принципно ако само прицапва е възможно да продължи 10-на дни. Но не и обилно.

Лежиш ли или си в активно движение? Не бива да вземаш горещи вани и душове.

# 14
  • Мнения: 33
Лежа си съвсем леко си ми прицапва и затова попитах иначе ми казаха да лежа да не ходя по горещините и аз това правя има ефект ще взема и хомеопатията благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт