Отговори
  • Мнения: 65
Бих желал да открия човек който е ползува тази услуга и би ми обяснил
технологията относно това, как да я използувам успешно от територията на България!
Обръщам се към този форум, защото у нас все още няма открито представителство
на телекомуникационната компания Viber, а когато река да потърся помощ от наш /местен/ оператор,
те ми обясняват че подобни въпроси не обсъждат, защото това не им влиза в задълженията !?
Тъй като бих желал да се обадя на телефон на Mtel в Холандия, как бих могъл да постигна тази
обявена цена от 0.14 лв/мин във Viber Out за разговори по GSM с тази дестинация :

# 1
  • Мнения: 5
Здравей,
Viber out, не съм ползвал но Skype с заредени 10 еуро ползвах. Основно от чужбина да говоря с БГ телефони - стационарни и мобилни. Предполагам принципа е същия. Зареждаш определена сума, после говориш докато я изчерпаш. Това е.

# 2
  • Мнения: 65

Viber out, не съм ползвал но Skype с заредени 10 еуро ползвах.

За съжаление нещата не са толкова прости колкото изглеждат !
Моето мнение в случая е че както Viber, така и Skype са своего рода
мошенически организации - рожба на американския капитализъм !
  Преди една година жена ми бе в командировка в ОАЕ, където предварително
знаехме че "чалмите" са забранили там ползуването на WIFI със закон !
За това аз се подведох да си купя кредит за Viber Out на стойност от 10 евро и
го осребрих ONLINE чрез лихтенщайнска банка. Писах на тези мошеници от
Viber за предстоящите ми разговори с Абу Даби и те ме "увериха" от там с email че
разговорите ми с нея в ОАЕ няма да ми струват на мен тук повече от 0.50 лв/мин.
Но каква бе изненадата ми когато тя се прибра след около седмица в България и
на априлската и сметка за телефона от TELENOR и дойде роуминг за 135 лева,
благодарение именно на начислените ми два разговора с нея от тук които бяха с
обща продължителност от 15 /петнадесет/ минути !
***От TELENOR ми бяха тарифирани върху 9лв./мин. !!!
  Това ме подтикна след като заплатих тези задължения към тази колонизаторска компания,
веднага да прехвърля номера на съпругата ми към VIVACOM чийто собственик е поне българин,
макар и подставено лице както се твърди от средствата за масова информация у нас !

# 3
  • Italia
  • Мнения: 1 059
centaur, дишай дълбоко и се успокой. За съжаление, грешката е в твоя телевизор.
Viber Out се използва, когато ти на твоя телефон имаш инсталиран вайбър, а искаш да се обадиш на баба ти, която, предполагаемо, няма вайбър на нокиа 3310. Skype работи по абсолютно същия начин!
Теленор, поне в случая, нямат вина - ти звъниш през приложението, но съпругата ти получава обаждането на мобилната линия (не в приложението!) и съответно заплаща роуминг (според мен отговаряща сума за мин/разговор, вземайке предвид  тарифите на операторите). Ако ѝ се беше обадил на стационарния телефон в хотела, щеше да си спестиш ядове, главоболия и 135 лв.
Сега към конкретния ти въпрос:
Цитат
бих желал да се обадя на телефон на Mtel в Холандия
Когато ти се обаждаш на телефон на бг оператор, ти плащаш само сумата ти по тарифен план, т.е: без значение дали абонатът, на когото звъниш, се намира в съседната стая, друг град, друга държава или, ако искаш, на луната (примерно). Заплаща роуминг този, който получава обаждането. От миналата година има регулация в ЕС с определени максимални цени за заплащане на минута: 0,108 лв за изходящ разговор или 1 МБ и 0,024 лв за входящ.
По-просто обяснено:
Ти имаш тарифен план с безплатни минути към абоната, на когото искаш да звъннеш. Абоната е в София - звъниш му, разговаряте - не плащате нищо.
Абоната отива в Холандия. Обажда ти се (той също има безплатни минути към теб!) и заплаща 0,108 лв/мин.
На другия ден връщаш обаждането - ти НЕ ПЛАЩАШ нищо (още имаш безплатни минути!), Абонатът в Холандия заплаща 0,024лв/мин, защото е в роуминг.

Ако държиш да си използваш viber out credit-a - звъниш на мобилен или стационарен телефон, започващ с +31

# 4
  • Мнения: 2 143
Тъй като бих желал да се обадя на телефон на Mtel в Холандия, как бих могъл да постигна тази
обявена цена от 0.14 лв/мин във Viber Out за разговори по GSM с тази дестинация

Нещо не си много наясно какво искаш да правиш. Ако звъниш на телефон на Mtel който е в Холандия разговора ще ти се тарифира по същия начин както ако същия този телефон е в съседната стая.

Затова се опитай да разясниш каква точно е целта на занятието за да намерим и решението

# 5
  • Мнения: 65
Затова се опитай да разясниш каква точно е целта на занятието за да намерим и решението . . . !?

От цял ден главоблъсканица, най-сетне ми попросветнаха леко нещата !
Доволен съм от факта че поне в този сайт /за разлика от други/ не виждам намесата
на някой нахален и некомпетентен Модератор, който да забърка и оплеска допълнително нещата !
Не знам вие какво разяснение искате да знаете още /след като нещата са ясни като бял ден/,
и то след като сте се досетил вече че имате пред себе си хора с ниски доходи, които цепят стотинката
не на две, ами - на четири !
До тук разбрах че с новите разпоредби на Европейския Съюз за роуминг услугите от месец август 2016,
телефонни разговори до Нидерландия се тарифират по 10.8 ст за ИЗХОДЯЩИ и 2.4 ст за ВХОДЯЩИ - според
тарифния план който ползувате.
Не знам защо не им вярвам на тези кожодери когато споменават за "тарифен план" и след преживяния миналогодишен
стрес с подвеждането което ми направиха с двата ми разговора проведени до Абу Даби и
изработването ми от страна на TELENOR
/а както казва народа всички са от "един дол дренки"/, не мога да се престраша да употребя телефона си за сега !
Всичко случило се до този момент доказва какви СТРАШНИ последствия води след себе си . . .загубата
на доверие !
Нещо подобно се случи и на отминалите у нас Парламентарни избори, когато над 50% от
гласоподавателите отново не отидоха съзнателно до изборните урни.
Съжалявам,
че не съм се усетил по-рано че тези преференции за цените при ViberOut,
важат само при операторите работещи на териториите на "белите държави" /както е отбелязано от NIKOL/
и наистина бих си спестил всички тези допълнителни главоболия днес,
ако бях накарал съпругата ми да си вземе една евтина местна карта на телефонен оператор
за около 10-15 евро /+31/ и да си говоря с нея през компютъра с кредитите ми от Viber Out,
без да се притесняваме от последващи изненади при плащането ни на поредните месечни
сметки за телефон в "милата" ни Татковина !
Това ли е истинското и грозно лице на демокрацията, която толкова много желаехме . . .!?

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 22:19 от centaur

# 6
  • Мнения: 2 143
Парламентарни избори, когато над 50% от

Аз със риск да стана нахален, ама да попитам пак каква е целта на занятието? До момента имаме само едни нищо не значещи но добре украсени речи в писмен вид, пряко или косвено насочени срещу един конкретен оператор

Та каква е целта на занятието? Между другото единственото ясно нещо е ..., че нищо не е ясно.

# 7
  • Мнения: 65
Та каква е целта на занятието? Между другото единственото ясно нещо е ..., че нищо не е ясно.

Не ме смятайте толкова за тесногръд че да плювам един единствен оператор, защото плювам цялата
порочна и отвратителна система която ни натрапиха през последните 27 години . . .
Не може да бъдеш данъкоплатец в тази крадлива държава и да не знаеш елементарните си права
като такъв и никой да не може да ти обясни като ползуваш дадена услуга, какво ще трябва да платиш после:
***Аз имам договор към VIVACOM и телефона ми започва с 0876 . . .  и се намирам в България, жена ми е с
договор към Mtel и телефона и започва с 0888 . . . и двамата в България имаме безплатни минути един към друг !
Сега от България аз искам да и се обадя в Холандия и не знам точно с какви сметки /на какви цени
ще разговаряме по-между си/ ще бъдем изненадани после при плащането на фактурите ни за този месец !?
ТОВА Е КОЕТО НИТО ЕДНО ОТ КОПЕТАТА на Vivacom и Mtel не можаха днес да ми обяснят . . .!?

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 22:51 от centaur

# 8
  • Мнения: 65
От миналата година има регулация в ЕС с определени максимални цени за заплащане на минута: 0,108 лв за изходящ разговор или 1 МБ и 0,024 лв за входящ.
Виждам че информацията ви е пълна и близка до параметрите които ни предлагат монополите,
но за съжаление тези "цени" после ги изпитваме на собствения си гръб !
Тъй като имам кредит във Viber Out който съм закупил преди година и искам да го ползувам,
преди малко направих следния експеримент:
***Телефонът в Амстердам е с две сим карти - едната е с договор и има Интернет на нея,
докато другата е - предплатена и в нея има някъде между 10 - 12 лева !
За това я набрах /предплатената/ във Viber Out от компютъра, но въпреки положените от мен
усилия не можах да се свържа с тази карта за да черпя от нейното съдържание !
Защо се получава така според вас . . .!?

# 9
  • Мнения: 2 143
Сега от България аз искам да и се обадя в Холандия и не знам точно с какви сметки /на какви цени
ще разговаряме по-между си/ ще бъдем изненадани после при плащането на фактурите ни за този месец !?
ТОВА Е КОЕТО НИТО ЕДНО ОТ КОПЕТАТА на Vivacom и Mtel не можаха днес да ми обяснят . . .!?

Баси от 9 реда само едно смисленно изречение по темата.
Ако жена ти си вземе телефона в Холандия и действително имате "безплатни" разговори помежду си, то цените са следните:
Ти и звъниш от България: На нейната сметка се трупат по 0.024 лв/мин разговор
Тя ти звъни от от Холандия: На нейната сметка се трупат по 0.108 лв/мин разговор.

но въпреки положените от мен усилия не можах да се свържа с тази карта за да черпя от нейното съдържание !
Защо се получава така според вас . . .!?

Защото картата поставена в телефона в Холандия не е холандска. ViberOut е средство за нискотарифни международни разговори. С други думи, ако картата на телефона в Холнадия не е от тамошен оператор ( в първия пост твърдиш, че картата е М телска )  Вайбър аут ти е не само крайно неизгоден, а и използването му е почти безпредметно

# 10
  • Мнения: 65
Сега от България аз искам да и се обадя в Холандия и не знам точно с какви сметки /на какви цени
ще разговаряме по-между си/ ще бъдем изненадани после при плащането на фактурите ни за този месец !?
ТОВА Е КОЕТО НИТО ЕДНО ОТ КОПЕТАТА на Vivacom и Mtel не можаха днес да ми обяснят . . .!?

Вайбър аут ти е не само крайно неизгоден, а и използването му е почти безпредметно ?

За съжаление голата истина относно ползуването на тази услуга Viber Out наистина я проумях
още вчера, което се оказа твърде късно за да ми спести маса лични неприятности и дадени жалби
от моя страна до Комитета за защита на потребителбите и ръководството на TELENOR намиращо се
в сграден комплекс №8 в Бизнес центъра в кв. Младост.
Но вие след като сте толкова добре информиран относно ценовата политика на телекомите в страната ни,
бихте ли могли да ми кажете следното:
1./  По какъв начин например бих могъл да използувам останалата ми сума в кредита който съм закупил
      още миналата година от компанията Viber, след като се оказа че тази услуга може да се ползува само
      когато си закупил предварително sim card от страната където пребиваваш !?
2./  На кого би трябвало да се жалвам след като установих вчера че при проведените от мен консултации
      при последното ми обаждане снощи на *88 до техн. отдел на Mtel от телефон с предплатена sim card
      на Vivacom, след края на разговора ми с тях установих че този разговор ми е струвал . . .6 лева
!?  

# 11
  • Мнения: 2 143
1./  По какъв начин например бих могъл да използувам останалата ми сума в кредита който съм закупил
      още миналата година от компанията Viber, след като се оказа че тази услуга може да се ползува само
      когато си закупил предварително sim card от страната където пребиваваш !?
2./  На кого би трябвало да се жалвам след като установих вчера че при проведените от мен консултации
      при последното ми обаждане снощи на *88 до техн. отдел на Mtel от телефон с предплатена sim card
      на Vivacom, след края на разговора ми с тях установих че този разговор ми е струвал . . .6 лева [/size]!?

Въпрос 1 - Както намерите за най-добре. Т.е. нямам никаква идея.
Въпрос 2 - На арменския поп. Тарифите на операторите са ясно написани под път и над път

# 12
  • Мнения: 65
1./  По какъв начин например бих могъл да използувам останалата ми сума в кредита който съм закупил
      още миналата година от компанията Viber, след като се оказа че тази услуга може да се ползува само
      когато си закупил предварително sim card от страната където пребиваваш !?
2./  На кого би трябвало да се жалвам след като установих вчера че при проведените от мен консултации
      при последното ми обаждане снощи на *88 до техн. отдел на Mtel от телефон с предплатена sim card
      на Vivacom, след края на разговора ми с тях установих че този разговор ми е струвал . . .6 лева [/size]!?

Въпрос 1 - Както намерите за най-добре. Т.е. нямам никаква идея.
Въпрос 2 - На арменския поп. Тарифите на операторите са ясно написани под път и над път


Благодаря ви за "високо компетентните" отговори които ми дадохте !
Да ви се връща . . .

Общи условия

Активация на акаунт