Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци - 61 - април 2017

  • 136 565
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 1 665
  • Мнения: 3 786
Една както е участвала от името на цялата си рода как няма да спечели при Своге..
Как им се занимава не знам..една има над 10 профила то трябва по цял ден само това да прави.

# 1 666
  • Мнения: 982
И аз с топка от Сникърс. През телефона нямах проблем с въвеждането на данните.
Да попитам за данъците. За сума над 30 лв. ли се подава или ако е точно 30. За ваучера от Кауфланд питам.

# 1 667
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Явно им се занимава. Mr. Green

Ето сега цирк, майка няма платени здравни осигуровки от години у нас, живее в чужбина, какво правим в такъв случай?
Яко я овъртих май с тази хлебопекарна. Joy ooooh!

# 1 668
  • Мнения: 1 388
Ще стана досадна вече сигурно, но пак да кажа, че няма значение дали ще си вземете бележките. Вече има данните ви, за да я изготвят, съответно могат и поименно да предават данните в НАП
А какво ще стане, ако те не са ни дали Служебните бележки за данъка?
По принцип бележките се издават в 2 екземпляра - един за нас и един се връща във фирмата с подпис.
До момента са ми дали такава бележка само от Кауфланд за билетите за Графа.
А за шаха ми дадоха да подпиша уведомително писмо, че всички награди над 30 лв се декларират,
но не ми дадоха служебна бележка и никъде не съм си писала ЕГН-то.

# 1 669
  • София
  • Мнения: 14 672
Абе, от данъчните няма къде да избягаш  Mr. Green все ще ти потрябва нещо от държавата и ще трябва да си платиш.
Честно, и аз се чудя от какъв зор се играе за награди, които не са особено желани и за които е ясно, че трябва да се занимаваш с данъчните. Дискусията за шаха визирам. Ако те нацелят данъчните, златен ще излезе с глобата за неподадена декларация.

# 1 670
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Ще стана досадна вече сигурно, но пак да кажа, че няма значение дали ще си вземете бележките. Вече има данните ви, за да я изготвят, съответно могат и поименно да предават данните в НАП
А какво ще стане, ако те не са ни дали Служебните бележки за данъка?
По принцип бележките се издават в 2 екземпляра - един за нас и един се връща във фирмата с подпис.
До момента са ми дали такава бележка само от Кауфланд за билетите за Графа.
А за шаха ми дадоха да подпиша уведомително писмо, че всички награди над 30 лв се декларират,
но не ми дадоха служебна бележка и никъде не съм си писала ЕГН-то.
Задължени се да издадат бележка. В нея освен на кого е се пише и сумата на която трябва да се сметне данъка.
Ако не го направят данъчните тях ще санкционират когато тръгнат да оправадават разходите за наградите.
Ако не ви издадат бележка и ви нямат ЕГН, то тогава е ясно, че няма какво да декларирате, защото те пък няма как да ви подадат в НАП. Само по имена и адрес не може. Нали може да дадеш къквто си искаш адрес за доставка, а в имената често има съвпадения.

Само да вметна, че при доставката за сега не дават бележки. При мен и за хлебопекарната и за карата от Зева казаха, че ще ги издават нататък.
Но пък даваш ЕГН още при заявяването на наградата.
Да нес е заблудите, че ви нямат ЕГН защото не сте го дали при доставка, а да сте го дали по-рано при заявяването

# 1 671
  • София
  • Мнения: 452
Момичета, стискайте палци.
Днес се теглят наградите на Своге, 5 момичета сме, които участваме за пасатор, няма да е за нас, а за много хубав човек.
Надявам се поне една от нас да уцели, а тези дето качват смешни снимки да не спечелят поне този път. Mr. Green
Гадна съм знам, но то ми писна.

Аз като гледах снимките куцо и сакато си е купило от магазина курабийки, понички и други подобни с шоколад и са се наснимали.

# 1 672
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Някой ще ми подхвърли ли линк към Своге?
Да видя дали ще има други тегления и ако шоколада е украса на торта става ли? Така или иначе  ще правя

# 1 673
  • София
  • Мнения: 452
Някой ще ми подхвърли ли линк към Своге?
Да видя дали ще има други тегления и ако шоколада е украса на торта става ли? Така или иначе  ще правя

http://www.svogeshokoladi.bg/promo/home

# 1 674
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Мерси  Hug

# 1 675
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Да, повечето неща при Своге не са приготвени, но пък има много участници.
За следващото теглене ще купя и аз нещо готово и ще го снимам с шоколада.

# 1 676
  • Мнения: 1 388
Само да вметна, че при доставката за сега не дават бележки. При мен и за хлебопекарната и за карата от Зева казаха, че ще ги издават нататък.
Но пък даваш ЕГН още при заявяването на наградата.
Да нес е заблудите, че ви нямат ЕГН защото не сте го дали при доставка, а да сте го дали по-рано при заявяването
Затова попитах. За шаха нито в имейла са ми поискали ЕГН, нито в уведомителното писмо фигурираше. Може би е техен пропуск и допълнително ще го потърсят.

# 1 677
  • Пловдив
  • Мнения: 2 391
Щях да участвам в Своге,ама забравих Mr. Green Поне наистина е направено с него. Нищо, утре ще кача.

# 1 678
  • Лясковец
  • Мнения: 764
Само да вметна, че при доставката за сега не дават бележки. При мен и за хлебопекарната и за карата от Зева казаха, че ще ги издават нататък.
Но пък даваш ЕГН още при заявяването на наградата.
Да нес е заблудите, че ви нямат ЕГН защото не сте го дали при доставка, а да сте го дали по-рано при заявяването
Затова попитах. За шаха нито в имейла са ми поискали ЕГН, нито в уведомителното писмо фигурираше. Може би е техен пропуск и допълнително ще го потърсят.
 Здравейте,скоро не съм се включвала с коментар в темата,но сега да вметна,спечелих барбекю от бритос,обадиха ми се по телефона за уточняване на адреса,попитах ги какво означава че данъкът е приспаднат авансово защото това ми писаха в имейла за наградата и жената ми обясни че те плащат данъка и ние нищо не дължим,дават ми бележка която просто трябва да декларирам,без да плащам,предполагам че така ще е и с кафето,там също ми дадоха само бележка за деклариране,без ЕГН.Друг е въпроса с валчера на бинго за 150 лева,там ми пратиха бележка за деклариране и сумата която дължа,но доставката на тая бележка беше за моя сметка.Дано съм помогнала

# 1 679
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Според условията на играта може и платеца да плати данъка, а получателя само да го декларира. Скоро имаше и друг подобен случай в темата.
Имайте предвид обаче, че го правят на добра воля.
Единствено даващите кеш награди са задължени те да внесат данъка, а на получателя да дадат бележка за деклариране. Когато наградата не е кеш, а предметна организаторите могат да го направят, но не са длъжни.
В самата бележка винаги пише дали данъка е внесен авансово или се дължи с годишната декларация. Четете бележките, редовете ѝ са ясно написани, както и коя сума за какво е

Общи условия

Активация на акаунт