Кърмене и рентгенова снимка

  • 575
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Вчера пуснах една тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96945.0 за евентуални проблеми при поставяне на упойка и се поуспокоих благодарение на всички които се включиха с отговори. Оказа се обаче, че трябва да ми се направи снимка на зъба и сега пък се чудя как ще се отрази това на детето Thinking
Дали ще има неприятни последствия за бебо? Моля, помогнете със съвет отново  Praynig

# 1
  • Мнения: 599
Никакъв проблем  Peace
Аз смятам това да работя и да си кърмя Simple Smile
Само изотопните изследвания са противококазани.

# 2
Не мисля че може да има проблем за снимка на зъб. Облъчването е много за малко и не се отразява по никакъв начин на кърмата. Обикновено в рентгеновите апарати не се използват радиоактивни изотопи. Така че давай смело! Важното е зъбите да са здрави!   Hands Thumbsup

# 3
  • Мнения: 599
Не мисля че може да има проблем за снимка на зъб. Облъчването е много за малко и не се отразява по никакъв начин на кърмата. Обикновено в рентгеновите апарати не се използват радиоактивни изотопи. Така че давай смело! Важното е зъбите да са здрави!   Hands Thumbsup
И за много да е , пак няма проблем, има наредби, в които е указано.
Естествено, че не се изпилзват изотопи при рентгена. Връзката е, че и двете са източник на йонизиращи лъчения, рентгеновите лъчи  - закрити, изотопите - открити. Писах кое от радиологичните изследвания по принцип е противопоказано.

# 4
  • Мнения: 60
Благодаря ви момичета вече си направих снимка без угризения на съвестта Wink

Общи условия

Активация на акаунт