Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 117
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Честито на pisipiapina, да е здрава и щастлива малката Бела, а на мама - бързо възстановяване!

Зайче, благодаря за темата!

Ние си висим в болницата, вече полудявам да стоя денонощно на едно болнично легло, но и не смея са правя разходки с бебата по етажите, отвсякъде някой киха и кашля. А времето навън е чудно, как ми се разхожда в парка😊

# 16
  • Мнения: 6 494
Хайде да ви изписват вече здрави Confused

Писи, честита рожбичка bouquet
Мислех, че забравям нещо от предната тема, а то било да ти честитя Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 1 407
Писипиапина, честита девойка!  Да ти е жива и здрава Бела и бъдете мноого щастливи!  Heart Eyes

Иначе за солта във водата и аз не смея да сложа. Свека вчера като донесе 1 огромен пакет сол- взе да ми заръчва да се слага във водата по малко сол при къпане, защото предотвратявало острата миризма на пот, когато се потят  Shocked ..

Електра, аз ги облякох и двете с боди с къс ръкав, ританки, блузка с дълъг ръкав и дебелите зимни космонавти. И завити с по едно одеало (не много дебело).. Не знам, мен даже ми се струваше, че трябваше под космонавта да сложим и една жилетчица,ама ММ вика да не ги навличам чак толкова.. Като някоя баба съм Crazy

# 18
  • Мнения: 6 494
Ниа Shocked
Дебелите зимни космонафти ги махнете, прегравянето е по-лошо от измръзването. Достатъчно е това, което описа под тях + една завивка - памучна. Обличаш ги както обличаш себе си + едно. В случая + едното е завивката.

# 19
  • София
  • Мнения: 855
pisipiapina честита девойка!  newsm51
Вчера бебо беше облечен с боди, плюшена блузка и ританки и леко одеалце, плюс количката беше покрита и в мола се изпотихме яко, стояхме малко на изхода преди да излезем за да не минем директно на вятъра навън и да стане фал... добре е малчо сега.
Момичета, никаква сол във ваните! Това е абсурд и е отречено отдавна! Свекитата ако ги питаш за закуска филийка с мас и сол ще намажат... Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 1 407
Охх за дрехите сигурно съм луда.. Ама какво да направя, искам да ги опазя, че ако стане нещо и настинат, направо не ми се мисли  Cry Ще ви послушам и утре-вдругиден като излезнем пак, ще ги облека много по-леко. Обаче явно наистина сте прави! Благодаря, че ви има... чувствам се много куку!

# 21
  • Мнения: 6 494
Като се изпотят под дебелите дрехи е по-опасно. И ние бяхме в мол-а вчера и го събличах вътре дори.

# 22
  • Мнения: 509
pisipiapina, честито и от нас!!! bouquet

Благодаря, Зайче, за поредните усилия и хубавата тема!  newsm51

Момичета, последните дни са трудни за мен Confused Откакто ми казаха, че трябва да дохранвам и малкия не наддава добре, кърмата ми сякаш още намаля! Ям каквото трябва, пия добавки, по 2-3 л. вода, постоянно чета съвети и статии на консултанти и сякаш ме мотивират, но вътрешно съм доста стресирана. Сменям лява, дясна гърда, пак лява, дясна, добавка АМ, после ако остане време се цедя, макар и на празен ход... Малкият гладен и неспокоен или пък от преумора, а и след добавка, спи много, аз искам да го събудя, за да кърмя по-често (може да е съчетано със скок в ръстежа, но то видимо не се нахранва детето). Опитвам се да намаля добавките до минимум, за да го стимулирам да суче, но всичко е толкова трудно Tired Не искам да се отказвам, но до няколко дни ако няма подобрение или ако трябва да е все така... ще трябва да дохранвам редовно и тя кърмата ми съвсем ще секне! newsm45

Мисля да пробвам и тази добавка, семената СМИНДУХ се водят сред на-ефективните http://www.biospot.bg/index.php?page=detail&id=788

# 23
  • Мнения: 6 494
Добре звучи това за сминдуха, може и аз да го пробвам като ми свърши лактил-а. Дано помогне, Сис Praynig
Предстои ми и на мен да разбера малкия колко е наддал откакто сме на кърма и ме е страх Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 326
Зайче, пак си се постарала за темата  bouquet
Аз засега се справям с кърменето - през 2-3 часа като редувам само едната гърда, понеже той спира и заспива аз решавам че му е достатъчно. Нямам везна да го меря, на консултация го мерим, гледам дали пълни редовно памперсите, дали видимо му се закръглят частите и тн. Много рядко - веднъж на 3-4 дни през нощта ако е много кисел или аз съм  Twisted Evil му давам АМ да си осигурим 3-4 часа сън.  #Cussing out Много обича да спи на нечий корем и на леглото по корем но педи-то каза да бъде под наблюдение ако е в тази поза. За колики пробвах Еспумизан, Колийф и сега предстой Лефакс- май ще ги редувам някакси. Също чайовете на Хип за него и мен. Вчера ни беше първа разходка в парка за час. Днес ставаме на 20 дни.  Heart Eyes От утре бащинството свършва и ще сме сами през деня  newsm78 #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 407
Ох Сис, много се надявам всичко да се нормализира. В краен случай винаги можеш да се обадиш на консултант на Ла Лече Лига, съветват за всякакви проблеми относно кърменето и наддаването на бебчетата. Доста мами са много доволни от тях и гледам, че много ги хвалят навсякъде. И в миналата ни тема са ги препоръчали. Simple Smile

Аз долетях да ви се похваля иначе. Преди малко падна пъпчето на Калия, докато сменяхме памперса. Направо много се проточиха тия пъпчета при нас, но много ми олекна, че макар и късно паднаха и при двете. Сега ще ни е зор малко с къпането във ваната, защото по-бавно ще върви работата, като трябва и двете вече. Ама ще се оправяме някак, ще видим какво ще го бъде след малко.
Също - вече 2ри ден съм много доволна от чайчето на Хипп с копър, анасон и кимион. Вчера и днес плакане от колики не е имало, да чукна на дърво, дано да сме все така. Пият го с наслада, направо грешка нямат. По-надеждно ми изглежда от Биогаята, честно казано.

Хайде, аз отивам да приготвям дрешки:))  Two Hearts

П.п това ме подсети да ви питам вашите бебчета имат ли си специални дрешки за спане?

# 26
  • Мнения: 509
Добре звучи това за сминдуха, може и аз да го пробвам като ми свърши лактил-а. Дано помогне, Сис Praynig
Предстои ми и на мен да разбера малкия колко е наддал откакто сме на кърма и ме е страх Confused

Мерси, Електра! Коментарите за сминдуха са цитирам "безотказан" Thinking Ох, дано, това ми е надеждата! На вас успех, ще чакам да споделиш! Simple Smile

Благодаря, Ниа. Чета коментарите на консултанти към други майки и мисля, че вече доста се информаирах по въпроса, просто сега трбява да проработи всичко, което правя .... :/ Моя няма специални дрехи за сън. Представям си колко ви е забавно и понякога трудно вкъщи, успешна баня! Simple Smile

Вероника, честита радост! bouquet Измъчила си се много, но хванахте последния мартенски влак Grinning

# 27
  • Мнения: 899
някой беше писал за отказването мога да кажа как беше при мен. Пих 2 хапчета достинекс и всичко свърши.ефект от тях нямах нооо ви съветвам мнооого обстжйно да се обмисли и да сте сигурни в това защото от там няма връщане смисъл кърма няма да има ако се решите после... аз за себе си с месеци мислех и бях сигурна че не искам нооо ако просто има трудности а искате няяяма смисэл да се прекъсва щи се напаснат нещата  Hug

момичета моля ви ми кажете ако някои е имал вътрешни шевове кога падат:( много ме бодът и имам чувството че трябваше да са паднали вече а те седят и ме тормозят...

# 28
  • София
  • Мнения: 855
Кате, не искам да те притеснява но утре съм 4та седмица и някои още опъват зверски... #Crazy

# 29
  • Мнения: 6 494
И ние нямаме специални дрешки за спане, те в момента почти всички са такива Simple Smile
Имаме няколко гащеризона, които са ни за излизане и не му ги слагам вкъщи.
Чаят от копър или шишето, или и двете не му харесват. А коликите станаха по-гадни, плаче много от тях, миличкия... Слагам го по корем върху мен и се успокоява, но като го свие пак се почва наново Confused

Общи условия

Активация на акаунт