Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 125
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 755
Аз вътрешните шевове не ги усещам, но имах един външен, който ми опъваше ужасно и го махнаха още в болницата.
Нас много ни мъчат колики, давам био гая, и чай опитвам да давам, но тя откакто е само на кърма, не го пие, само лигави шишето, а и знам дали като и се напълни коремчето с чай, има място за храната. Давам ЕсПумизан, по малко, защото знам, че запича. Благородно завиждам на всички, справили се с коликите. Тя и през деня е изнервена от тях.
За кърменето- дайте си време, нещата се нареждат.

# 31
  • Германия
  • Мнения: 3 380
Аз също давам еспумизан и май има при нас обратния ефект - доста рядко й е акото. От коликите вече май не плаче много, но се гърчи, привива и хленчи.. и много пръцка, ама си личи че й е много некомфортно та чак болезнено.

Ние си имаме тънко спално чувалче, обличам й го над бодито. Много ми е удобно с него нощно време като й сменям памперса. Размер 62 е, да видим кога ще й умалее да купувам ново.

Вчера от приятели получих 3 кашона с дрешки, много готини неща, май няма да купувам дрехи докато стане на 2-3 години Wink
А като стана дума за бебешки и детски дрешки, супер се кефя на нещата в Zara, май от там ще си пазарувам за Ария

# 32
  • София
  • Мнения: 2 348
Ииии, роди се най-сетне Simple Smile Вчера. Името ще го измиским до утре. 3850гр сантиметрите не запомних.
 Госпожицата тръгна сама 6 дни след термина. Имах хубаво раждане без травми и за да ми се получат нещата както ги искам, се постара една страхотна акушерка! Направо не очаквах толкова всичко да ми се получи. Само болката нямаше как да изчезне и постоянно повтарях на акушерката :„Мразя да ме болииииии!”
 Само че пак имах кръвоизлив. Но го овладяха бързо де, хемоглобина ми не е много нисък.
 Сега се гушим и се опознаваме Simple Smile

 Хора, сминдуха в големи дози може да свърши работа, но е противопоказен при някои случаи, та ако имате някакви здравословни смущения, изяснете приема с лекар или фармацевт преди това.

# 33
  • Мнения: 296
Честито! Да ти е жива и здрава  bouquet  Heart Eyes  Blush

# 34
  • София
  • Мнения: 855
Честито, Скреч!  bouquet bouquet bouquet Най-накрая се появи и твоето съкровище Simple Smile Да ти е жива и здрава, бързо възстановяване! Къде роди?

# 35
  • Мнения: 231
Честито скреч, бъдете живи к здрави. Останаха ли още мами, които чакат и пренасят?

# 36
  • Мнения: 1 825
Screch честито, здрава да ви е госпожицата.

Аз имам хематом на разреза, който вече една седмица не е спрял да кърви. Имам и този проблем на главата.

# 37
  • Мнения: 6 494
Честито, Скреч, бъдете здрави и щастливи bouquet
Мислех, че на 1-ви ще се роди Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 855
Magi, беше писала в отчетната тема, че бебо се наяжда за 10-30 мин- и моят е така. За 10тина минути ( дори понякога 7-8)изяжда " основното" после се отпуска,може и да задреме, или започва да си играе. Използвам времето да го вдигна да се оригне, после го слагам пак, посуква още 5 минутки, заспива. Вдигам го, внимателно поглаждам гръбче ако пак има въздух и го отнасям да се легне. Ако е кисел го държа повечко, успокоява го. Нощем само хапва и заспива обратно. Засега не е спал при нас в леглото, спи си в неговото, което е до нас. Едната дрямка си я прави в шезлонга в хола, на пуснат телевизор. Не искам да го уча да спи само на идеална тишина.
Момичета, започнаха ли да гукат бебоците? Моят започна от седмица да издава сладки гърлени звуци  Heart Eyes Днес се гледахме в очи и се следихме с поглед Simple Smile
За напрегнати гърди, на мен ми помага топъл душ.Аз започнах да тека като река и да правя огрооомни петна по блузите, затова вече подплънките са моят пръв приятел. Отделих си и няколко тениски за през нощта, които ще жертвам ( петната от кърма си стоят и не се изпират  Crazy).

# 39
  • София
  • Мнения: 1 407
Скреч, честита да ти е госпожицата! Да ти е жива и здрава, умна и щастлива!  bouquet

Ахх и мойте беболинки си гукат много сладко. Даже и една на друга като се гледат.Simple Smile))

За мамите, които се притесняват за кърменето - Търпение и Спокойствие са двете златни думички. И аз бях на път да се отказвам.. Но стисках зъби и продължавах да упорствам. Аз принципно имам много кърма, обаче и двете девойки в началото не можеха да засучат, заспиваха, не бяха заякнали още, а мен ааадски ме болеше. Понякога пък и двете успяваха да се нахранят успешно от гърда и не ме болеше и нямаше проблем (но това рядко се случваше в началото). Държах всяка по 1 час на гърда и направо ми се ревеше особено като повтарях всичко х2. Цедях се, давах от шишета и само така бяха започнали да ядат, плакаха като ги доближавах до гърда даже... Обаче аз пак се реших да пробвам и този път беше напълно успешно и безболезнено. От няколко дни си ги кърмя (всяка по 15-20 минути, но пак по-добре от преди, много съм доволна) , а от шишета пият само чайче. Та ината и търпението ми имаха ефект.
Скоро ще посещавам една лекция специално за кърменето на близнаци в тандем и малко по малко ще опитваме и така:)

# 40
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Скреч, честито! Да сте живи и здрави, много щастливи и да те слушкат съкровищата!
Нас ни изписаха днес най-после😀😀😀😀Вкъщи съм с четиримата дребосъци, ей, няма такова щастие. Едвам опазвам бебка от размазване поради постоянно гушкане, целуване, мачкане, галене...много й се радват. А големият батко ме зарадва с подредена стая!!!Много си ги обичам❤Откакто се върнах изпълнявам кулинарни желания-баница на една ръка, понеже Габи виси на другата и иска да участва във всичко, кекс, сега каката иска да шием парцалена кукла заек...трябват ми двете ръце, та връзвам беба на слинг и действам. Тя пък суче на 20 мин и задрямва, така е цял ден, явно е забравила дома си, тя прекара две седмици в болницата и сега се чуди къде е. Чакам ММ да се прибере от работа и къщата ни ще е пълна отново😊 Липсата на мама у дома им се е отразила учудващо добре, някак пораснали ми се виждат, не се налага са въдворяван ред постоянно...ще видим утре този мираж дали ще бъде реалност 😏

# 41
  • Мнения: 296
Браво за Габи!!!  Heart Eyes
А ти си прекрасна майка, пример за подражание.  bouquet
Момичета, какво сте чували за стафилококова инфекция (не знам дали го изписах правилно). Малчо има много сополки, от които се дави и кашля и киха и пъпчици по лицето и педиатърката каза ,че може да е това, а може и да е чистене и ни изписа превантивно маз за нослето и витамин Ц. Някой чувал ли е? Случвало ли ви се е?  Sad

# 42
  • Мнения: 574
Здравейте,
Пиша от името на съпругата. Да Ви се похваля, че тя днес роди малкия голям юнак - 4,100 кг.
Да ни е жив и здрав.

# 43
  • София
  • Мнения: 855
Val27, честит син!  bouquet
Да ви е жив и здрав и бързо възстановяване!
Аз се чудя дали да не се обадя на моята АГ, не мога вече да трая постоянната болка, нервите ми се стопиха и не ме пуска главоболие. Не ме боли само когато лежа. Ще трябва да отида с малчо, дано не трябва да правят нещо без упойка защото не искам милото ми съкровище да чуе мама как крещи  Sad

# 44
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Скреч, Вал и таткото Wink честито щастие! Много радост и любов!
Вал, и твоя мъж голям се е родил Wink Браво на теб!
Зайче, звучи кошмарно! Дано всичко се нареди бързичко!

Мами, ще правите ли питка след 40дни? Ние сме я запланували вече и сега се чудя как да събера всички. И по-забавното - правим списък с подаръци за бебко. Wink приемаме всякакви идеи Simple Smile
До тук имаме столче за хранене, гърне, комплект шишета - преходни, летни дрехи, шоколад за мен Simple Smile ще им кажа и летни пеленки Wink и шезлонг с вибрация. Сещате ли се нещо друго полезно?

Общи условия

Активация на акаунт