Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 126
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 308
22, ми казаха,ама у нс е вде 24..Всички ни казват,че е топло..
Обличам боди и блузка и ританки,завивам с одеало,тип пелена,не много дебело,така ми каза акушшерката и педиатърката.

Бодито с къси ръкави ли е?

# 76
  • София
  • Мнения: 855
Вкъщи е до 22 градуса макс (м/у 20+ и 22) , боди, ританки, памучна жилетка, олекотена завивка, ако проветрявам, слагам и одеало отгоре, ако излизаме на терасата- увивам в пухена дебела пелена ако е хладно, и в по-леко одеало ако е по-меко времето.
Следя ръце, нос да са топли  Peace

# 77
  • Мнения: 18 495
С дълги ръкави, още е раничко за къси.

# 78
  • Мнения: 1 755
Различно обличам, но основно боди с дълъг ръкав и ританки, често и блузка, понякога я пропускам, защото някои бодита са по-дебели. Завита е с вълнена пелена, обшита с памучен плат отвътре, не я спарва или загрява излишно. (завивам без ръчичките, настрани спи и ме е страх да не се измуши, ако са и завити раменете, защото мърда). Един път сложих чорапки, но ми се видя излишно. Около 20 градуса е в стаята, за къпане затоплям.

# 79
  • Мнения: 6 494
Вкъщи е 24 градуса. Обличам го с памучни боди и ританки и го завивам с плюшено одеало.

Влизам обаче да споделя една много радостна новина. Кайо е наддал за две седмици 640 грама само на кърма. АМ по 60-70мл на ден на разходките навън, но мисля и него да махна. Та моят малък мъж е вече 3340 Heart Eyes
Аз съм супер щастлива не само, че си наваксва с теглото добре, но и че успяхме с кърменето Party Как ме беше страх от деня на тегленето, а сега не мога да спра да се усмихвам. А първите думи на педи-то бяха - ооо, вече сте заприличали на хора Laughing Т.е. видимо е "надебелял", но аз като го гледам всеки ден...
Благодаря на всички, които ме окуражихте и подкрепихте да продължа с кърменето bouquet

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 14:50 от Elektra.13

# 80
  • Мнения: 98
Момичета как обличате бебетата у дома и колко е температурата? Все ми се струва, че моя мъник е леко облечен, а вкъщи е 23-25 градуса
Вкъщи е 22-23C, само когато я къпем правим 25С. С ритънки и боди или с дълъг или къс. Каквото хване мм и една блузка отгоре..чорампета и терчличета. Завивам я с пелена не много дебела.

# 81
  • Мнения: 557
Вкъщи е 24 градуса. Обличам го с памучни боди и ританки и го завивам с плюшено одеало.

Влизам обаче да споделя една много радостна новина. Кайо е наддал за две седмици 640 грама само на кърма. АМ по 60-70мл на ден на разходките навън, но мисля и него да махна. Та моят малък мъж е вече 3340 Heart Eyes
Аз съм супер щастлива не само, че си наваксва с теглото добре, но и че успяхме с кърменето Party Как ме беше страх от деня на тегленето, а сега не мога да спра да се усмихвам. А първите думи на педи-то бяха - ооо, вече сте заприличали на хора Laughing Т.е. видимо е "надебелял", но аз като го гледам всеки ден...
Благодаря на всички, които ме окуражихте и подкрепихте да продължа с кърменето bouquet
Браво на малкия юнак , нека все така наддава 😘

Аз поддържам 21-23 градуса вкъщи , обличам го с боди дълъг ръкав, чорапки, ританки и блузка иииии ръкавички защото още не сме му отрязали ноктите , страх ме е да не го нараня 😳😳

# 82
  • Мнения: 98
Приспиване на бебето-какво пише в книгите и каква е реалността

Малко да се посмеете...
http://roditel.bg/prispivane-na-bebeto-kakbo-pishe-v-knigite-i-k … kva-e-realnostta/

# 83
  • Мнения: 509
Скреч, Вал, честита радост! bouquet bouquet

Електра, браво, голямо момче!!! Завиждам благородно за успеха с кърменето, аз продължавам да се мъча, но вече и дохранвам, защото ми писна да го гледам как дърпа и нищо не пуска и как скимти гладен Cry Утре ми пристига добавката сминдух и ако няма успех - развявам бялото знаме и се пускам по течението Tired Утре сме и ние на кантар да видим за 6 дни колко е наддал...

Вкъщи също е към 20-22градуса. Малкият го обличах до скоро с боди с дълъг ръкав и плюшен гащиризон, последните дни сменихме бодитата с къс ръкав. Завивам го с тънка пелена или по-дебело памучно одеалце вечер.

# 84
  • Мнения: 6 494
Сис, ще стане, щом го искаш Simple Smile

# 85
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,

Аз отдавна не съм писала, но си ви чета редовно. Ние сме добре растем си вече сме 3 800кг качили ли сме 700гр от както са ни изписали. Аз почнах вече само на АМ, то и без това едвам изчездам 50мл и спрях да се тормозя. Малката е добре, коликите ги изкарва като едно мъжко момиче, не се дере да плаче, а само мърка и като си я гушна с биберон се успокоява. Излизаме на разходки, като е слънчево времето по дълги, като вали и е студено само да вземем бати от училище (това няма как да го пропусна независимо от времето). Иначе съм много щастлива - купихме си билети за БГ и юни месец идваме(малко ми е притеснено че ще летя сама с две деца, и то са два полета единия е 9ч другия 3ч, но трябва да се заредя с много положителна енергия и да се справя) на топло и се радвам че ще има и кои да ми помага, че малко и аз да почина Simple Smile. Живот и здраве всичко да е ОК ще изкарам едно лято в БГ  Heart Eyes. Вече си броя дните докато тръгнем нямам търпение особено когато говорите колко е топло и приятно за разходки, а не е студ като тук.

На всички пожелавам бебоците по малко да плачат и повече да ви се усмихват и радват  Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 1 407
Вкъщи е около 23 градуса. Бебки ги обличам с бодита с дълъг ръкав и отгоре гащеризончета или пък с бодита с къси ръкавчета, блузка и ританки.

Електра, браво на бебчо!  Много хубави новини!  Heart Eyes

Сис, всичко в най-скоро време ще е наред, ще видиш!  Старанието и търпението ти много скоро ще дадът резултат Simple Smile

Лелее за питката за 40те дни въобще някои работи не ги бях чувала. Например това, че жените, които са на гости не трябва да са в цикъл или че трябва със свеки да се ходи на църква. Ние ще се избием по пътя с нея Joy Най-вероятно ще ходим на църква с мама и със сестра ми (и племенницата няма да иска да остане по-назад де Simple Smile ).
Аз знам например и че гостите трябва да си тръгнат докато е още светло и майката не трябва да ги изпраща. Навсякъде все различни варианти има явно. На мен много ми харесва цялата идея с погачата и много се вълнувам и доста си го обсъждаме вече вкъщи. Но най-вероятно няма да "изпълним всички правила"..

# 87
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Синеока, аз със събраните пари си купих многократни пелени миналия път, но ограничено количество според бпджета. Сигурно никак няма да ти е излишен още някой чифт Simple Smile
 Вал, бързо възстановяване!
Аз постепенно купих доста, вече имам поне 17 разлчини видове, но някои не ми допадат и ще ги препродам. Намерих си отлична комбинация, дето ми изкарва по 6часа и съм много хепи! Малкия сух, свеж и чист!
Все още полсвам и еднократни, но като свърши пакета, ще купя 3ка, че тези вече са ни малки и пропускат и го стискат Sad
Днес се оака до врата ... но аз се радвах, защото не беше акал от 50 часа  Mr. Green

Електра, по дни се брои до 40тия ден. Брои се и деня на раждане, на самия ден се ходи на молитва за майката. Носи се дар за някоя икона - ние ще носим олио и вино. Това ми казаха в черквата... и за отеца ще приготвя 20лв.
Вкъщи се канят само жени ... аз си направих свои план и изобщо не ми дреме за традиции и поверия. Ще спазим някои, други не и така. в нета има много информация.
Иначе столче имам и е на село, че тук се затрупахме ...

Цоп и аз тук!
Зайко, прекрасна тема Wink благодаря за старанието.

Моля ви не слагайте нищо във водата за къпане! Никаква сол! Опасно е!
Ние слагаме. Защо да е опасно,?
Племенниците ми и както много други деца са къпани по този начин и нищо им няма. И с мас я мажа вечер следнаня,а през деня с Биобйен.
Ами да не изпадам в подробности, в интернет има пре достатъчно информация.
http://todeva.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0 … D0%B5%D1%82%D0%BE

Електра, браво на вас! Много се радвам, че успя ... аз ще опитам, само да си останем сами с малкия. Имам напредък, бях се отчаяла, но явно е имал скок в растежа, защото изведнъж всичко му отесня! Сега пак се нормализира храненето и ще ми е по-лесно. Ще опитам, пък да видим...

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 21:30 от ♥Синеока♥

# 88
  • Мнения: 18 495
Момичета,имам нужда от съвет и неутрално мнение😊
Мислите ли,че на Изабела може да се казва Лизи на галено?
Тъй като на практика е вариант на Елизабет,а и има съкрашението Лиза\Лизи в името,аз си мисля,че би могло.
Търся подходящо галено,макар да не харесвам галените имена.Склонна съм да ползваме и Бела,но не и Изи.
Обясних на близките си,че детето се казва Изабела и толкоз,но се притеснявам да не се измислят някакви измислици.И искам да наложа нещо,което да ми се харесва и на мен.😊

# 89
  • София
  • Мнения: 1 407
Мис, за мен Бела е най-красиво и най-подходящо за галено Simple Smile Лизи също може,да. Но някак си Бела ми е по-нежно. Както си я наричате на галено, с такова ще си свикне и може би ще предпочита да се представя като порасне. Иначе дилемата ти ми е напълно позната на мен.
Скрит текст:
Първите дни се чудих как да наричам моята Елиза и масово ми се предлагаше Изи. Е не ми харесва Изи въобще (все едно от англ.  "лесно"). И повечето пъти си я наричам и споменавам с цялото ѝ име, а по-рядко - Ели.

Общи условия

Активация на акаунт